Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi nem gondolják...

Jehova tanúi nem gondolják arcátlannak a tanításukat, hogy Krisztus közbenjárását lekorlátozzák a Tanúk egy szűk csoportjára,144 000 emberre?

Figyelt kérdés

"A Nagyobb Mózes, Jézus Krisztus szintén nem az egész emberiség Közbenjárója Jehova Istennél. Ő Közbenjáró Jehova Isten az ő mennyei Atyja, és a szellemi Izrael nemzete között, amely 144 000 tagra van korlátozva."


A cikk forrása ez:


Világraszóló biztonság a "Béke fejedelme" alatt, 1. fejezet, 16. bek., 1986


Az idézet teljes terjedelmében itt olvasható:


[link]


Eddig is tudtam, hogy a Tanúk egy elitista vallás, de ez már mindennek a teteje.


2019. márc. 22. 18:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
25%

Nemazon múllott. Az orvosok sem mondanak ilyet, akik tanulmányokat írtak erről. Már nem tudtok mit felhozni, csak ezt az érzelemre ható magyarázatot, Sátán is erre épít.

Az arany óráról pedig annyit, ha úgy is volna, hogy az első tanítványok között is voltak igencsak gazdag, tehetős emberek, akik még szolgákat is alkalmaztak és nagy házakban lakásokban laktak.

Ellenük még sem írsz ilyen vádaskodó, ellenszenvet szándékosan kiváltó szavakat.

Vagy tán irigy a szemed? Ha olyan anyagi háttérrel rendelkeznék, komolyan vennék neked egyet.

2019. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
58%
Áhh, a tanúknak nem volt elég azzal meggyalázni Jézust, hogy angyalt csináltak belőle, újabban saját magukat akarják az ő szintjére képzelni, azt vallva hogy majd 144.000 társkirályai lesznek. Mintha Istennek szüksége lenne ilyesmire...
2019. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 lilla64 ***** válasza:
44%

Az első tanitványok akik gazdagok voltak lemondtak a pénzről,szétosztották a szegények között,erre a Biblia is utal.

Mi az,ha úgy is volna az órával kapcsolatban?????Ti már vakok is vagytok?Vagy csak nem akarjátok látni.hogy a vezetőitek méregdrága órával és pecsétgyűrűvel jelenek meg a TV-ben?

És,hogy mi a helyzet amiről az orvosok tanulmányokat írnak,azt itt már anyiszor átrágtuk,hogy már egy elemi iskolás is kivülről fújná.

Eszedbe ne jusson nekem Rolexet venni,ha lenne is annyi pénzed,azt dobd bele az adományládába.

További jó óragyüjtést a havi jelentéshez

2019. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Ornela Mutti!


Ahogyan te tudod, hogy lenullázlak, úgy én is tudom, hogy te meg ezt a kommentemnek nem fogsz nagy jelentőséget tulajdonítani, mivel neked csak az a fontos, amit a szervezeted tanít.


De azért leírom, másnak (pl. egy megrendült hitú Tanúnak) még hasznára válhat.


Bizonyos szempontból már az ószövetségi kiválasztottság is elitista, hiszen azt jelentette, hogy Isten kiválasztott egy népet és extra előnyökben részesítette. A 144 000-ről szóló tanításotok meg már ezeken is túllép. És igen, kiváltságról van szó, hiszen az uralkodás a mennyben, hogy csak ők vehetnek az Úrvacsorából, hogy csak ők értük jár közben Krisztus, meg ki tudja még mi, ezek mind kiváltságok, amik szerintetek másoknak nem járnak csak egy maroknyi embernek. Meg ha idevesszük a Tanúk azon általános tanítását is, hogy Isten csak őket támogatja, és mindenki más a Sátán kezében van, csak ők értik a Bibliát, meg ki tudja még milyen előnyöket aggattok magadra, akkor teljesen világossá válhat, hogy a Tanúk mentalitásában a felsőbbrendűség egy teljesen természetes, és elvárt dolog. Olyan, mintha azt tanítanátok, hogy minden, ami jó, és Istentől adatott, az csak a Tanúké, csak náluk van meg, ami egy jó marketing ahhoz, hogy csatlakozzanak hozzátok.


Beszélhetsz itt nekem szolgaságról, ez többségében csak üres fecsegés. Természetesen vannak jóindulatú, megtévesztett emberek a Tanúk között, bár szerintem azok onnan egy idő után ki is fognak lépni, mert egy jó érzésű embernek ezek a furcsaságok, amiket fentebb írtam feltűnnek. Az is kétséges egyáltalán, hogy tényleg jóindulatból végzik-e a Tanúk a szolgálatukat. Hiszen olvastam arról, hogy kötelező óraszámot kell leadni, mégis hogyan lehet ezeket az embereket komolyan venni? Olyan, mint amikor az iskolában le kell adni a házi feladatot. :D Na, ilyenkor csináltuk azt, hogy valamelyik osztálytársunkról lemásoltuk a leckét, hogy kész legyen. Nem lehet, hogy itt is így van? Vajon Teréz anya amikor jótékonykodott, neki is le kellett adni valamilyen jelentés a szolgálatáról, vagy csak tett annyit, amennyit akart, és tudott?


Visszakanyarodva az eredeti témához: óriási arcátlanság, hogy Krisztus közbenjárását lekorlátozzátok a saját magatok által kreált 144 000 személyre - honnan is tudjátok, hogy ma kik tartoznak oda? - amikor a Biblia alapján ő maga az egész emberiség közbenjárója.


Undorító, aljas, és hamis a tanítás a 140 000-ről, meg a kiváltságaikról. Ez mutatja meg legjobban azt, hogy Jehova tanúinak milyen nagyképű is a jelleme. És ez időnként ki is szokott bukni, szóval ezt még az átlag ember is megtapasztalhatja.

2019. márc. 23. 11:01
 15/31 A kérdező kommentje:

"Az arany óráról pedig annyit, ha úgy is volna, hogy az első tanítványok között is voltak igencsak gazdag, tehetős emberek, akik még szolgákat is alkalmaztak és nagy házakban lakásokban laktak."


Kérdés, kiket értesz "első tanítványok" alatt. Az apostolok pl. egyszerű halászemberek voltak, nem hiszem, hogy arannyal felékesítve járkáltak Krisztussal, meg prédikáltak később a zsidóknak.

2019. márc. 23. 11:10
 16/31 anonim ***** válasza:
50%
Az 1Timóteus 2:5 ezt írja:, Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,' Szerintem ez a biblia idézet egyértelmű. Jézus mindenkiért feláldozta az életét váltságul a mi bűneinkért.És ő közben jár mindenkiért. Olvasod valahol is a biblia versben, hogy csak néhány emberért vagy csoportért? Nem! Ez a lényeg. Ez az igazság, ami ihletés által iratot le. Minden más hazugság!
2019. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 lilla64 ***** válasza:
52%

Minden gyüliben vannak "felkentek" akik az emlékünnep végén a kulisszák mögött a bort megisszák amit a teremben ülők csak továbbadnak.

Mert ugyebár az emlékjegyekből is csak a kiválasztottak fogyaszthatnak akik benne vannak a 144 000-ben,a többiek csak megfogják és továbbadják

2019. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
de hogyan döntik el, hogy kik tartoznak a felkentekhez? Isten megsúgja nekik, vagy mi?
2019. márc. 23. 13:12
 19/31 lilla64 ***** válasza:
44%
Tudod kedves kérdező,ez az amit tanú koromban se tudtam megérteni.És az ilyen kérdéseket nem szabadott feszegetni, mert az nem a mi dolgunk.Meg kellett elégedni azzal,hogy ez vagy az a személy a felkentekhez tartozik.
2019. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

#19


Most újat mondtál nekem. Eddig is tudtam, hogy a Tanúk leszoktatják a gondolkodásról az embereket, de azt nem, hogy ez ennyire durván megy.


Köszi, hogy ezt megosztottad velem, és örülök neki, hogy te kijöttél közülük!

2019. márc. 23. 14:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!