Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények milyen alapon...

Keresztények milyen alapon állítják hogy a homoszexualitás betegség?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
0%
27 vagyok. Egyáltalán nem állítottam, hogy betegség, csak azt mondom, hogy nem lehet kizárni a lehetőségét. Miért kell kiforgatni?
2019. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
0%
29# visszanéztem, egy tudományos érvet se hoztál fel a homoszexualitás ellen. így nehéz meggyőzni az embereket. amúgy az hogy elfogadás a szemedben hogy azért kijelented hogy nem normális? el lehet fogadni úgy is, hogy nem teszel megjegyzéseket. én sem vagyok meleg, de az égvilágon semmi bajom nincs velük, pont. nem firtatom tovább, nem lovagolok rajta.
2019. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
18%

"ezt magyarázd el az összes állatfajnak, ahol megfigyelhető a homoszexualitás jelenléte. "


Isten az embernek állított fel erkölcsi elveket, nem az állatoknak. Te az embert ennyire lealacsonyítod, hogy velük példálózol?

Az állatoknak más a rendeltetése mint az embernek. Mint ahogy az angyalok sem élhetnek ember módjára.

S az állatok nem is kapnak örök életre lehetőséget.

Nekik nincsenek erkölcsi törvények felállítva.


Érthetetlen, hogy az ember képes az állat szintjére lemenni, csak hogy igazolja magát....

2019. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom nem is ez lett volna a lényeg, hanem a "természetességre" egy ellenpélda lenne az, hogy amennyiben a szex szaporodásra van, miért is fordulhatna elő ilyen a természetben. Az állatok ösztöneire nem hatnak trendek, nézetek, divathullámok. Szóval nem, nem az állat szintjére kell lemenni, ezt mondják azok is akik elfogadják, hogy az ember elsősorban az embert szereti embertársaiban és nem a nemiszerveket. Miért működne ez másképp a romantikus kapcsolatoknál, ha többek vagyunk mint állatok és nem a szaporodást érezzük elsődleges feladatunknak?
2019. márc. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
47%
jaj majdnem elfelejtettem hogy a vallásosak szerint az ember nem egy állatfaj...
2019. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
Inkább úgy gondolják hogy az emberi nem rendszertanilag az állatok országába tartozik.
2019. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
Én is keresztény vagyok és én sem tartom betegségnek. Így bebizonyosodott, hogy a kérdező csak provokálni szeretné a keresztényeket, valamint a melegeket. Ha nem így lenne, minden keresztény embert megkérdezett volna egyesével, és csak utána ír véleményt a nevükben!
2019. márc. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
42%

"Maradjunk annyiban, hogy betegség az, ami pl. fertőző, és ki lehet belőle gyógyulni."

Oké. Akkor a skizofrénia sem betegség...? :)) Vagy a Down-kór sem betegség? Ez utóbbiból speciel kigyógyulni sem lehet, csak javítható.


"ezt magyarázd el az összes állatfajnak, ahol megfigyelhető a homoszexualitás jelenléte."

A kannibalizmus és a saját utódok elfogyasztása is megfigyelhető egyes állatfajoknál. Akkor ezeket is lehet nekünk...? :))

Nyilván ezek a fajok ösztönből cselekednek így és nem követnek el bűnt. Ahogy a poligámia is természetes az állatvilágban, mert a fajfenntartást segíti elő. Embernél ez morális problémákba ütközik.

A homoszexualitás egyébként nem szexuális indíttatásból van jelen az állatvilágban, hanem egyéb etológiai és dominancia miatt, ellentétben az embernél. És attól még, hogy jelen van az állatvilágban, nem válik automatikusan normálissá és egészségessé.

2019. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
29%
#38 de miért érdekel téged amúgy hogy más mit csinál a párkapcsolatában? amíg senki nem sérül, nem tökmindegy hogy fiút kefélgetek vagy lányt? az meg hogy mi egészséges, egyáltalán nem kapcsolódik a témához. bűnnel dobálózni meg max vallásos embereknek tudsz, engem ateistaként pl hidegen hagy hogy a képzeletbeli barátodnak mi a véleménye a tetteimről.
2019. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
35%
Most az él a köztudatban, hogy ez nagyon normális és csak az a jó ember, aki vakon elfogadja. Aki meg meri kérdőjelezni, akár a legfinomabb módon, az már rossz ember. Nem is kell állást foglalnia, elég, ha csak felteszi a kérdést. Mert mi az, hogy megfordul a fejében, hogy ez rossz is lehet, hiszen ez annyira nagyon nagyon nagyon természetes, hogy nem lehet rossz. Ugye? De akkor tegyünk fel egy másik kérdést: vajon hány olyan ember van a világon, aki tudatosan elfogadja őket, de kimondatlanul undorodik tőlük? Sokszor hallani, hogy "semmi bajom a melegekkel, csak ne az utcán..." Az emberi ösztön jól van összerakva. Ami nem jó nekünk, az ellen ösztönösen tiltakozik minden porcikánk. És most még mindig csak arról van szó, hogy ez lehet e betegség, vagy sem. (Szerintem lehetséges, hogy az) A meleg emberekre egy rossz szót nem mondtam, mielőtt letámadnak a jogvédők... és nem is akarok ellenük harcolni. Magam is azt a tábort erősítem, akik csak annyit kérnek, hogy "Ne az utcán!".
2019. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!