Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy esetleges keresztényüldözé...

Egy esetleges keresztényüldözés során mi értelme annak, ha a hívők nem tagadják Isten, ezáltal önként meghalnak?

Figyelt kérdés

Egy jó Apa szerintem azt mondaná a gyerekének, hogy: fiam/lányom, tagadd le, hogy én vagyok az apád, ha ezen múlik az életed!


Esetleg az lehet az értelme annak, ha a keresztények inkább meghalnak, de nem tagadják Istent, hogy mások felfigyelnek rájuk.

"Némáá, ennyire komolyan veszik ezt a dolgot, hogy inkább meghalnak, lehet ebben valami!"


Nos, itt megint oda lyukadunk ki, hogy a keresztény vallás állandó mantrája, legfőbb célja, hogy higgy.

Embereket mentettél meg? Szelíd, jó ember vagy? Sohasem bántottál meg senkit? Lelkiismeretrsen végzed a munkád, ami a hivatásod? Ez mind mit se ér, amíg nem hiszel, "rossz" ember vagy.

Komolyan, mint egy reklámtermék.


2019. ápr. 2. 07:11
1 2
 11/14 Rachel Warner ***** válasza:
53%
Mellesleg (mivel én is voltam hívő) a "hit" szó náluk nem azt jelenti,mint ahogy sokan értelmezik. Ahogy az ateistáknál az "elmélet" szó is bizonyítottat jelent,hogy a hívőnél a "hit" szó meggyőződést,vagy bizalmat.
2019. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező

"Én meg pont az ateisták között látok jó embereket, kedves első, és a hívők között sok-sok képmutatót."


Ezt nem vitatom, mert sajnos ez így van. Azonban ezt maga Jézus, és a Biblia szerzője Isten is határozottan megemlíti, hogy voltak, vannak, lesznek ilyenek. Az első keresztények közé is beférkőztek ilyen személyek, azonban ezek később kiestek, vagy lemorzsolódtak.

Emiatt Isten nem fogja az imádatát, vagy az egységes imádatot feloszlatni, vagy eltörölni.


Az is igaz, hogy a világban lévő emberek között is vannak jó értékekkel élők, s ezt szintén a Biblia szerzője írja. Azonban azt is megemlíti a Teremtő, hogy ez miért nem elegendő:

(Róma 10:2, 3) 2 Mert tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgalom Isten iránt, de nem pontos ismeret szerint; 3 mert — mivel az Isten igazságosságát nem ismerték, hanem a magukét igyekeztek megerősíteni — nem rendelték alá magukat az Isten igazságosságának.


Pál apostol elmondta magáról, hogy amíg nem volt keresztény, nagy buzgósággal élte a Judaizmus szerint az életét,

(Galácia 1:14) 14 és nagyobb előrehaladást tettem a judaizmusban, mint sok, nemzetségembeli kortársam, mivel sokkal buzgóbb voltam atyáim hagyományaiban.


Azonban Jézus helyreigazította, hogy rossz ismeret, és út amin jár, Isten nem ezt kérte, vagy kéri.

A hit pedig halott cselekedetek nélkül. Maga Jézus is arra figyelmeztet, hogy egy dolog az, hogy sokan elismerik Őt mint messiást, Sőt Istenként tekintenek rá.

De nem elfogadható, ha nincs összhangban az igazsággal, az írottakkal, Isten szándékával, erkölcsi értékeivel.


(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Ezért kedves kérdező, a képmutatók, előbb, vagy utóbb, de kiesnek, nem ezzel kell foglalkozni, mert mindenki saját magáról ad számot, és nem másról. Mindenki tegye meg a maga részét, és ne máshoz mérje magát.

2019. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

-.- sóhaj.


Pont nem írtam, hogy jónak tartják magukat - viszont az ateistákat rossznak, ez tény, ezzel találkoztam.



HANEM azt írtam, hogy számomra olyan ez, mint egy MLM-reklám:

Aki hisz ebben a vallásban, az lehet jó, az cselekedhet jól, az térhet meg, az üdvözülhet.

Aki hisz abban, amit mondunk........

Tiszta MLM.



Ettől függetlenül a főkérdés lett volna, amire kíváncsi voltam.

2019. ápr. 2. 19:55
 14/14 Alex Fly ***** válasza:
Tényleg, mi értelme annak, ha egy ember kiáll az elvei mellett? Mi értelme bármit is komolyan venni, ha az kellemetlenséggel jár? Mi értelme a lelkiismeretnek, a tisztességnek, a becsületnek? Miért kellene ragaszkodni az igazsághoz akkor is, ha ez hátrányt jelent?
2019. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!