Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény egyházaknak mi a...

Keresztény egyházaknak mi a hivatalos álláspontja a keresztes hadjáratokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok keresztény elítéli, de mi a hivatalos álláspont? Katolikus egyház például bocsánatot kért már ezért?

2019. ápr. 3. 13:17
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

# 29


Attól hogy egy két adat nem civilek lemészárlásáról szól, ott van a kilométeres lista a népirtásokról. Azok közül szemezgess és magyarázd el hogy fér össze a szeretet vallásával.

2019. ápr. 5. 22:14
 32/37 anonim ***** válasza:

Várj, van más kedvencem is.

"Az erőszak kezdete: III. Ártatlan pápa parancsára 1209-ben. Bezirs-t (ma Franciország területén) 1209. június 22-én elpusztították, minden lakóját lemészárolták. Még olyan katolikusokat is megöltek, akik nem voltak hajlandók eretnek barátaik, szomszédjaik ellen fordulni. 20.000-70.000 halott."


Na de ki az a "III. Ártatlan" pápa? :D Sok utóda volt Szent Péternek, de ilyet eddig nem hallottam, s mint most kiderült legalább 3 volt belőle a történelem során.

Egyébként az is érdekes, hogy a 10-14,5k lakosú Béziers városban miként mészárolhattak le 70k embert.


Meg bizonyára lehetne még sorolni, csak itt a név gyorsan szemet szúrt és kicsit utána olvastam.

2019. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azok közül szemezgess és magyarázd el hogy fér össze a szeretet vallásával."


Nem fér össze mivel nem erről szól. Ez egyértelmű bárki számára aki tisztában van azzal hogy mi is a szeretet vallása ahogyan te nevezed!


A kérdéseddel kapcsolatosan szerintem azt is tisztázni kellene hogy mi is váltotta ki ezeknek a hadjáratoknak a létrejöttét!

Mivel sok keresztény elítéli, de amúgy halvány lila fogalma sincs a történelmi hátteréről!

2019. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Már régen tulnépesedhettünk volna, ha nem írtják azt a néhány millió más vallású vagy éppen pogány embert.

+ nagyban hátráltatták az emberiség fejlődését a könyvégetéssel és hasonló dolgaikkal.

Isten biztos megbocsáltott nekik végülis mindig ezt mondják. Minek kérnének bocsánatot emiatt

Az eretnekeket szerették élve megsütni, ha volt rá idelyük.

2019. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Alex Fly ***** válasza:

Az gondolom elhanyagolható és mellékes körülmény, hogy a keresztes háborúknak nem sok közük volt a kereszténységhez...

Egyszerű területszerző hadjáratok voltak, mint általában az ilyen hódító háborúk.

Azb hogy a meghódítani kívánt területen más vallás volt az uralkodó mint ottb amelyik ország indította, csak egy, a háború szempontjából szerencsés mellékkörülmény volt.


Egyébként pedig a pápa majd akkor fog ezért bocsánatot kérni, amikor a németek, franciák, skandinávok azért, mert a gót, germán, normann, stb. törzsek támadásai okozták a keresztény Nyugat-római Birodalom bukását...

2019. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Pápa engedélye nélkül nem vonultak hódítani a keresztes lovagok.
2019. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

#36

Mondjuk ez nem igaz, mert nem minden keresztes hadjáratot a pápa hirdette meg, hanem olykor a királyok maguk is indítottak ilyeneket.


A kérdésre válaszolva; "Katolikus egyház például bocsánatot kért már ezért?"

Most találtam:

"II. János Pál pápa 2000-ben bocsánatot kért a keresztes háborúk során elkövetett borzalmakért."

2019. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!