Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az, ami nem tetszik neked...

Mi az, ami nem tetszik neked a Bibliàban?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 18:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%

Számomra a Biblia nem csak egy könyv. És ez így is van. Egy eszme, a Biblia maga a kereszténység. Annak ellenére, hogy nemrég, csak huszonéves koromban kezdtem el olvasni, és tanulmányozni miről is szól, de ettől még van kialakult véleményem. Mégis többet tanulmányoztam, mint az ateista aki a saját hitét próbálja ráerőltetni a Bibliára, úgy, hogy részben, vagy egyáltalán nem olvasta. Sorokat idézget belőle, vagy ateista írások alapján tájékozódik róla. Ez a bajom a Bibliával, hogy ilyen könnyen támadható, és sebezhető, miközben a hátterében Isten áll, aki nem támadható, nem sebezhető, sem megérinthető ember számára. Közeledni lehet hozzá aki akar, de mást nem.

Mivel nem egy irodalmi mű nem úgy kéne rátekinteni mint egy szövegértelmezésre magyar órán, hanem az üzenetére.

Mert ha a világ létrejöttére vagyok kiváncsi, akkor egy fizika könyvből tájékozódom.

Ha az emberiség létrejöttére vagyok kiváncsi egy biológia könyvből.

A zsidó népre vagyok kiváncsi, akkor történelem könyvből. És így tovább.

Ha a hitemet szeretném erősíteni, vagy Istenhez közelebb kerülni, ha a lelkemet gyógyítani, ha az erkölcsömet fejleszteni, ha a szeretetet táplálni magamban, ha a kételyeimre választ akarok, ha elüldözni a magányt, vagy a rossz gondolatokat, ha vígaszt keresek a szomorúságomra, és így tovább a Bibliámat veszem elő. Amit nem tudok betéve, nem idézgetem tele a facebookomat, nem boncolgatom darabjaira, hanem értelmezem, mit üzen vele Isten.


A másik a keresztények szétszakadása ez miatt a köny miatt. A sok értelmezhetősége, belemagyarázásokkal, tanításokkal, irányzatokkal. Olyan apróságoktól kezdve, hogy szabad-e maszturbálni, egészen például a Szentháromság fogalmáig. Ami nem kicsi tényező, hisz egy teljesen más Istenképet ad a két értelmezés.

Mégegyszer mondom, ez csak az én véleményem. Nem vagyok elég tanult benne, és nem változtatnék rajta. Mert hitem szerint a Biblia Isten ihletése által van, és ha ez így van, akkor a Biblia így jó!

2019. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Kései Sirató ***** válasza:
42%

Az nem tetszik, hogy Isten megengedte a többnejűséget.


Az sem tetszik, hogy nem tekinti alapvető jognak a válást, nem tetszik Istennek a válás. Így ha valaki rosszul választott, akkor élete végéig szenved.

2019. ápr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
45%

Ha a szobában a vázában nem tetszik a frissen vágott virág, azt sem ragaszthatod vissza.

.

A vallás-engedte többnejűség is tartalmaz komoly megkötéseket, amik nem nagyon 'mentek át' a köztudatba.

2019. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 JP HHH válasza:
16%

Biblia!

Hümm!

A bibliaval egy nagy gond van. Megpedig az (ez magyarázatod ad egyesek kijelentésére,"mert olyan zavaros és kidolgozatlan"), hogy nem az, azok írták akik valós érzelmeket éreztek a lelkek iránt.

Jézus egy volt azon emberek közül, akik eljutottak a mélységig. Addig a szintig, ahol már nincs ő maga. Már nem számít a saját élete, így nem számít halála sem.

Mi több, számára a halál megváltás.

Miért? Mert minden ember fájdalmát sajátjaként éli meg.

Legyen az fizikai vagy lelki fájdalom.

Nem, nem úgy mint az áldozat, 100x-os fájdalom egy szíven átszúrt tőr, a harcmezőn elesett katona, a gyerekét elvesztő édesanya, egy árván maradt gyerek, család....

Azért, mert ő azt érzi megmenthette volna. Az ő dolga, feladata lett volna. De nem tehetett semmit. Millió ember fájdalmáért felelni...képtelenség.

Ha egyet megment...100-an, 1000-en vonják felelőségre, hogy miért nem őt, vagy épp szeretteit mentette.

A Jézus szintjén élni nagyobb fájdalom mint bárki azt el tudná képzelni.

Tehát nem véletlen a biblia pontatlansága, meseszerűsége.

Aki milliárdnyi ember lelkéért akar harcolni, annak nem lenne ideje leírni gondolatait, érzéseit.

Azért van az is, hogy hiába a szigor az egyházaknál, igen ritka (vagy talán senki), aki egy kicsit is azonosulni tud Jézus érzéseivel.

Ezért badarság pl a paptól elvárni, hogy ne legyen családja, gyereke.

Mély hitű embernek nem azért nincs, mert azt tanították, hanem azért nem, mert nincs joga különbséget tenni lélek és lélek között. Nem szerethet senkit jobban mint mást.

A család kötődés erejét hordozza magában és ez nem megengedhető. Továbbá zsarolásra adhat lehetöséget.


De nincs is ezzel semmi baj. Sokan tévesen gondolják, hogy követniük kell Jezus útját.

Jézus pedig tevedett mikor tanítani akarta útját és érezéseit.

Tévedett, mikor azt kérte boruljanak a lába elé.

Tévedett mikor annak adott életet, enyhített kínján ki hitt benne.

Nem neked kell a templomban Jézus lába elé borulnod, imátkoznod kegyeiért.

Az ő dolga, hogy a letérdepeljen, s szolgáljon halálodig.

Az ő dolga hogy kivételezés nélkül gyógyítson.

De az is hogy igazságot tegyen, hogy büntessen ha bűnt követtél el.

Ha téged bántania kell, ne feledd, büntetésed 100x jobban fáj neki mint neked. Hisz benne élsz, hisz gyereke vagy.


Ezért nem kell Jézusnak lenni. Csak hallgatni a szavaira, megfogadni tanácsait.

Na igen!

Ha lenne egy élő Jézus. Aki a mai kornak megfelelően adna tanácsokat. Igen, az volna jó.

De nem, nem lenne könnyebb dolga mint régen.

Talán a halállal hamarabb találkozna, mint ahogyan megszólalhatna.

A pénz! A pénzért vívott hatalom ma sem könyörúlne rajta.

Ma már nem kellene súlyos terhet hátán cipelnie. Csak egy darabka olmot a homlokában. Ma arra sem lenne érkezése, hogy elmodja "Itt vagyok, gyógyítani jöttem"!

De nem baj ám, ha nem értitek az írásom.

Az a jó, ha nem értitek az írásom!

Biblia?! Hisz én el sem olvastam!

2019. ápr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
56%

"De nem tehetett semmit."

Akkor ő NEM végtelen.

Képzeld: MINDENKIT meg tudna menteni, erőfeszítés nélkül.

Arról már nem is beszélve, hogy ha olyan világot teremtett volna, ami eleve jól működik, és senkit nem kell megmenteni benne...

2019. ápr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
nekem az nem tetszik benne, hogy míg az Ószövetségben a zsidóknak a folyamatos terület-foglalást és a harcot parancsolta El_Shaddai ( Jahve), gyilkolásra is buzdított, többször-----addig az Újszövetségben már Jézus a tűrésre, a szenvedésre tanít, és az ellenség szeretetére. Ha nem személyválogató az Úr-ahogyan magáról szólt, akkor miért ad kétféle parancsot a híveinek? Ja, ha zsidó vagyok, akkor megvédhetem magam és akár le is gyilkolhatom az ellenségeimet? ( ezt teszik egyébként ők az Ókor óta).
2019. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az nem tetszik, hogy Isten és az egyházak korlátozni akarják az ember nemi életét. Míg a zsidóknak engedte a többnejűséget, addig másoknak már később nem. Az iszlám sokkal toleránsabb, ott ha van pénzed rá, lehet 4 fiatal nejed is! Bocsi Isten! ha nekem megtetszik a szomszéd lány, miért nem szexelhetek vele? Miért nem lehet 2 fiatal nejem? A házassághoz sok pénz is kell. Ergo: akinek nincsen sok pénze, az éljen egyedül és hokizzon a jobb kezével? Az Onánia is bűn, a Biblia szerint. Onán a földre szórta a spermáját. meg is értem, hogy haldoklik a kereszténység itt és Nyugaton is! A hívők nem házasodnak, alig születik gyerek. 35-45 éves hívő nőket ismerek, még sose volt férjük! Mire várnak?
2019. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
44%

Igaz, nem a Bibliában, hanem a válaszok nagyobb részében az nem tetszik, hogy olyanok is kifejtik véleményüket, akik legfeljebb bele-beleolvastak. Szerintem nagyon kevesen vannak azok, akik tényleg alaposan és értőn forgatták a Bibliát.

Aki azt állítja magáról, hogy olvasta a Bibliát, annak nem adok a véleményére, mert az nem egy "olvasmány", vagy egy regény! Még akkor se, ha többen a zsidóság történetét leíró műnek tartják!

2019. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Anahystor ***** válasza:
78%

"Aki azt állítja magáról, hogy olvasta a Bibliát, annak nem adok a véleményére, mert az nem egy "olvasmány""


Miért is nem?

Tulajdonképpen micsoda szerinted, nem egy könyv, amit el kell/lehet olvasni?

Te mit csinálsz, ha nem "olvasod"???


Esetleg egy képes könyvet nem kell olvasni, elég nézegetni, de a Biblia alapjában véve (bár már láttam gyerekeknek szóló képes verziót is) írott szöveget tartalmazó könyv. Ilyen okból, ha tetszik, ha nem el kell olvasni.


Abban lehet igazad, hogy nem egy olvasmány, de akkor kérlek definiáld, hogy milyen kategóriába sorolod.


Az olvasott szöveget természetesen lehet és kell is értelmezni.

Ez az ami az olvasó tapasztalatain, tudásán, életszemléletén és nem utolsó sorban az intelligenciáján múlik.


Az, hogy valaki másképp vélekedik a könyvről, amit te szentnek tartasz, még nem jelenti azt, hogy az elolvasott szöveg értelmezése és esetleges kritikája nem helytálló a részéről, és feltétlenül nálad van az igazság.


Mellesleg, ha valaki csak egy lapot olvasott belőle, de arról mondjuk cáfolhatatlan megállapítást tesz, miért is utasítod el a véleményét? Dacból? Mert csak?


Vannak esetleg egyéb elvárásaid is a Bibliáról véleményt mondókkal szemben? Súly, magasság, életkor, vércsoport, hányszor és milyen testhelyzetben kell neki tenni valamit a Bibliával (mert az olvasása nem elég szerinted), ahhoz, hogy figyelembe vedd a véleményét?


Vajon nem az számít inkább, hogy mit mond/ír?

2019. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
74%
A legelején leszögezném, hogy hiszek egy felsőbb hatalomban. De szívből megvetem a zsidó, a muszlim és a kersztény vallást, mert mindhárom ugyanarra a népet butitó és irányító erkölcsi normákra épít, aminek nincs más célja, csak a tömegek feletti hatalom megszerzése és a világuralmi törekvések biztosítása. A Bibliával is pont ez volt a cél, hiszen csak az került bele, ami az egyház érdekeit szolgálta a tömegek irányításának megőrzéséhez. Láthatjuk a történelemben, hogy a legvéresebb és legértelmetlenebb háborúk pont e vallások vezetőinek parancsára történtek, a középkor keresztes háborúi, boszorkányperei, vagy a muszlim invázió az oszmán birodalom terjeszkedése idején, de ide sorolhatnám a zsidóság folyamatosan erősödő cionista törekvéseit is, hogy őket sem hagyjam ki ebből a cseppet sem teljes felsorolásból. Jelenleg néhány önjelölt vallási vezető miatt a muszlimok félremagyarázott dogmákat követve megint terjeszkedni kezdtek, no persze ezt nem a vallásuk, hanem európa gazdaságát megrendíteni kívánó gazdasági törekvések indították el. Minden a pénzről szól és semmi sem változott 2000 éve. A világ vezetői bármilyen eszközt bevetnek hatalmuk fenntartása érdekében és mivel a kereszténység "kifulladt", most a muszlim vallást vetik be. Újra. A kerszténység részben a Biblia érthetetlensége miatt szorult vissza. A mai kor felvilágosult embere saját kis rohanó világában képtelen azonosulni vele. Gondolkodásmódjukban a nagyjából középkori szinten rekedt közelkeleti és afrikai népek elméje viszont kiváló táptalajt biztosít at efféle irományoknak, és mivel a muszlim vallás érthetőbb (modernebb), futótűzként terjed köztük.
2019. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!