Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jobb az ateistáknak,...

Miért jobb az ateistáknak, mint a keresztényeknek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 17:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ateistákról szólt a kérdés, nem alkoholistákról.

2019. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

- Nem megy el a vasárnapom fele (készülődés, 2 utazás, maga az alkalom) arra, hogy halálra unjam magam, mialatt a lelkész milliomodszor elmondja ugyanazt.

Ööö, még jegyzeteltem is egy időben, annyira oda akartam figyelni, annyira magamévá szerettem volna tenni az egészet, látni a mondanivalóját... Hát nem sikerült. :D


- Nem kell lelkifurdalásom legyen amiatt, hogy nem tartok heti 3-4 alkalommal a gyülekezettel dögunalmas közös imák, éneklések, igemagyarázatok, üres beszédek, felesleges szócséplés és filozofálgatások alkalmával....


- Ha teszem azt több napot tanulok egy mondjuk esti OKJ záróvizsgájára és sikerül 4-essel, akkor nem kell arra gondolnom, hogy "egyedül Istené a dicsőség", "hálás vagyok Istennek", mialatt igazából én ültem a jegyzetek felett, nem Isten.

Ok, könnyen lehet, sőt, biztos, hogy segített, DE nem Ő tanult helyettem!!!


- Nem vagyok szűz de emiatt nem kell lelkifurdalásom legyen, sokkal inkább természetes dolognak tartom.


- Nem kell azon györődnöm, hogy adott film okkult-e, jaj most adott hobbit Isten elé helyezem-e (persze senki se tudja megmondani, hogy mit jelent az Isten elé helyezés, de alkalmas arra, hogy órákig beszéljünk a semmiről és persze aki érzékenyebb, az görcsöljön rajta).



Én alapvetően arra hajlok, hogy egyrészt ezt a világot valami nagyobb erő, felettünk való hozta létre / irányította a kialakulását.

Másrészt szerintem őrangyalunk/Isten/Sors, de valami kell legyen, legalábbis néha furcsák a véletlenek.


Viszont a keresztény egyház...

Fú..

Merem mondani, hogy káros.

2019. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig és nem mindenütt jobb.

Régen - nagyon régen, az őskorban, és még a középkor elején is - a vallás adott egy olyan pluszt, egy olyan lehetőséget, amivel LEHETSÉGES, hogy sikeresebb lettél, mint a nélkül.

Nem biztos, mert ez a véletlenen múlt - de a lehetőség megvolt.


Ma már ez nem működik, és az ateista mindig jobb helyzetben van az igazi, komoly hívőnél.

Azért, amit itt leírtak: mert nincsenek rajta a hit béklyói, és normálisan, szabad lélekkel élhet.

És ez nem jelenti azt, hogy szabadosan is kellene élnie, mivel neki is van erkölcse és nevelése. Sokszor még jobb is, mint egy hívőnek.

Pl. a vallásos fórumokon nem látom, hogy minden hívő a földig le legyen pontozva - míg ez sajnos sűrűn előfordul a valláskritikán az ateistákkal.

Nyilván, ha egy hívő látja, hogy nincs igaza, de a természete ennyire rossz, a nevelés sem javított a helyzeten, akkor már csak ez a lehetősége van.

2019. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
74%

A hit alapvetően betegség.

[link]

Úgy is feltehetted volna a kérdést:

Miért jobb egészségesnek lenni, mint betegnek?

2019. ápr. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Alex Fly ***** válasza:
0%
Kevesebb a felelőssége, nem.kell számot adnia a tetteiről és nem kell elfogadnia semmiféle felsőbb hatalmat maga felett...
2019. ápr. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Számot adni kell a tetteinkről, csak nem azt tartjuk bűnnek, hogy okkult filmet néztünk, szeretkezünk (a párunkkal), nem mentünk templomba, nem töltünk elég időt Istennel (ez utóbbi mit is jelent? Soha sincs konkrétan megfogalmazva, de legalább jót lehet ezen is filozofálni.)
2019. ápr. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Rachel Warner ***** válasza:
Miért,jobb?
2019. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Rachel Warner ***** válasza:
43%

62%-os antialkesz,szívni sem kéne ám,nemcsak inni.

Melyik szektával mérgezed magad,ami bebeszélte neked ezt a sok baromságot? Talán jehovás vagy? Azok mondják,hogy rajtuk kívül mindenki alkesz meg az ilyen baromságokat,hogy a "világiak" az ünnepeken egymást verik meg orgiákat rendeznek.

2019. ápr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
70%
Nézd meg a linket, egyetemen tanítják az orvosoknak, hogy a religiozus doxazma betegség, vallási téveszme magyarul.
2019. ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Alex Fly ***** válasza:
7%

@19: egyetemeken tanították azt is, hogy a Föld a világegyetem középpontja.

Éa azt is, hogy a csillagok látszólagos helyzete befolyásolja az ember személyiségét.

És még egyebet is, amiről tudjuk, hogy nem fedi a valóságot.

2019. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!