Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jobb az ateistáknak,...

Miért jobb az ateistáknak, mint a keresztényeknek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 17:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

"egyetemen tanítják az orvosoknak, hogy a religiozus doxazma betegség, vallási téveszme magyarul"

Ez valóban így van - csakhogy nem minden vallásos szenved vallási téveszmében.

Pl. Ábrahám abban szenvedett, mert feláldozta volna a fiát, Izsákot.

De sokan NEM áldozták volna fel a fiukat, így ők ebből a szempontból egészségesek.

2019. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
66%

"sokan NEM áldozták volna fel a fiukat, így ők ebből a szempontból egészségesek."


Mindegyik feláldozná, ha (azt hinné, hogy) Isten kérné rá!

Egyébként nem ez a kritériuma a téveszmének, elég az, hogy elfogad alátámasztatlan dolgokat vezérelvnek.

Amennyiben rád ez sértő, a te vallásodat vehetjük kivételnek, de az összes többi nyilvánvalóan téveszme, például a görögök hite, hogy Zeusz dobálja a villámokat és hogy az Olümposz hegyén lakoznak az Istenek, meg a Cupidó a nyilával, szóval szerintem egy keresztény is téveszmének tartja az összes többi vallást, azok meg az övét vice versa.

Ebben az egyben mindnek igaza van, a más vallásokkal szemben tisztán látnak.

2019. ápr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegyik feláldozná, ha (azt hinné, hogy) Isten kérné rá!"

Nem!

Pont ez a lényege!

Hallottam már olyat olasztól (amelyik elég vallásos népség), hogy első a felesége, és utána jön csak az isten.

Ez a normális hozzáállás, ugye.

Amúgy abortusz kapcsán került szóba.

2019. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
8%

"Az ateista életmód viszont 1000-szer jobban tetszik nekem. Nincs bűntudatkeltés, bàrmit megkritizàlhatok, nincs megtiltva semmi. Szabadnak érzem magam!"

Tehát a híres ateista szabadság, hogy szabadon cselekedheted a bűnt. Érdekes örömök:) Csak nehogy egy másik "szabad" azt hirdesse, hogy bárkit megölhetek, nincs korlátozás, és mondjuk nehogy te legyél az áldozat ...


Hogy miért jobb a hívőnek?

Én nem voltam hívő sokáig, de örülök, hogy Krisztusé vagyok. Nincs tiltás, nincs kárhoztatás, szabad vagyok a bűntől, örök életem van, enyémek Isten áldásai Jézusban. Nem kell a rosszért rosszal fizetni. Szívesen adok a hontalannak pénzt, nem kell bekamuznom magamnak, hogy "úgyis csak piára költené", tehát szabadon cselekszem a jót. Stb, stb.

2019. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
86%

"Tehát a híres ateista szabadság, hogy szabadon cselekedheted a bűnt"

Nem, az ateista szabadság az, hogy rájön hogy teljesen ártatlan dolgok miatt felesleges bűnösnek éreznie magát, ha egyszer semmi nem szól számtalan dolog bűnössége mellett, kizárólag a vallás "mert én azt mondtam" érvelése.

2019. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
25%

"Hallottam már olyat olasztól (amelyik elég vallásos népség), hogy első a felesége, és utána jön csak az isten.

Ez a normális hozzáállás, ugye.

Amúgy abortusz kapcsán került szóba."


Ez nem igazi hívő, aki bármit, vagy bárkit az Istene elé helyez, ez csak amolyan fél - ateista, fél hívő, aki csak várja a járandóságát az Istenétől, mint ami dukál a számára.

Az igazi hívő belegabalyodik annyira, hogy Isten neki az első, előbb, utóbb mindegyik eljut erre a szintre.

Azonkívül ne gondold, hogy az ateistáknak olyan könnyű bevállalni az abortuszt, ha már szóba került és bizony elő, előfordul, hogy eszükbe jut később, ha az egészséges és életrevaló megszületett gyermekeikre pillantanak, ne hidd, hogy nem fájó a gondolat, nem kell hozzá semmi Isten, semmi fenyegetés, hogy ne éreznék a felelősség súlyát,mert egy ilyen tett magában hordja a büntetését, nem kell hozzá isteni előírás.

2019. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

"Az igazi hívő belegabalyodik annyira, hogy Isten neki az első, előbb, utóbb mindegyik eljut erre a szintre."

Nem mind azért... és innen kezdve már valóban betegség.


"egy ilyen tett magában hordja a büntetését, nem kell hozzá isteni előírás"

Ebben igazad van.

Ez egy súlyos dolog, és mindent meg kellene tenni, hogy elkerülhető legyen.

Csak egy ateista más megoldásokat képzel el: pl. olcsó fogamzásgátló (ami ugye a hívőnek tilos), jó felvilágosítás (hívőknél nem szokás), megfelelő nevelés (megint csak kérdéses).

2019. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Kereszténynek neveltek, most agnosztikus vagyok. Semmivel sem lett jobb az életem mint előtte, sőt, most hogy megkérdőjelezem a hitet nem nagyon látok értelmet semmiben. Ha feltesszük hogy nincs Isten, akkor nem számít hogy jó ember vagyok, vagy rossz, sikeres vagyok, vagy nem, egyszer meghalok és bármilyen utat jártam életem során ugyanaz a végállomás, a halál és nincs utána semmi, de ha minden út ugyan oda vezet mit számít melyiket választom?
2019. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

"Ha feltesszük hogy nincs Isten, akkor nem számít hogy jó ember vagyok, vagy rossz, sikeres vagyok, vagy nem, "


Nem voltál te jó istenhívőnek sem, mert ez semmit nem számít az üdvözüléshez, ha nem tudnád, a lényeg, hogy hiszel e Istenben. vagy sem, mert ez a kritériuma az üdvözülésnek.

Ezt hiszik, ez a sarkalatos pont és nem jönnek rá, hogy kilóg a lóláb, maga az egyház intézte így a dolgokat, hogy ez benne legyen a Bibliában, a hitvallásban, mert nagy ívben tesznek rá, milyen ember vagy, ha odajárulsz a perselyhez és pengetsz, meg elfogadod a papság irányítását.

2019. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
34%

Nem ismerem az ateista szemszögöt, így nem tudom, miért jobb nekik.

Azt viszont látom, hogy a megértés hiánya vallástól függetlenül alapvetően feltehetőleg értékes embereket is milyen minősíthetetlen stílusú acsarkodásra tud késztetni. Akár keresztény vagy, akár ateista, akár más vallású, aki ezt olvasod, ha valaha tettél másikat lealacsonyító megnyilvánulást ismerj magadra, nézz magadba: az értékrend, amit képviselsz, tényleg erre tanított? Méltó ez a stílus hozzád?

2019. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!