Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem babonás a...

Csak szerintem babonás a katolikus egyház?

Figyelt kérdés

Tele van olyan dolgokkal, ami alapból egy pogány vallásra jellemző. Áldozás, görcsösen ragaszkodni tárgyakhoz, láncokhoz, kereszthez, képekhez stb.

De ez a legújabb amit ma láttam a "barkaszentelés" virágvasárnapon.

"a hiedelem szerint a megszentelt ágak megvédik a házat a rontástól, a vihartól, és a tűztől"

Ez most komoly? Ez mennyire keresztényi felfogás?



2019. ápr. 14. 23:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Továbbá M’Clintock és Strong Cyclopædiája (1882, I. köt. 817. o.) kijelenti, hogy a zsidók „a születésnapi ünnepséget bálványimádatnak tartották. . . feltehetően a bálványimádó szokások miatt, melyeket [a pogányok] azoknak az isteneknek a tiszteletére tartottak, akik szerintük annak a napnak voltak a védőistenei, amelyik napon az ünnepelt született”.
2019. ápr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%

"az első keresztények is bálvány imádatnak tartották a születés napot"

Ez hol van a Bibliában? Illetve mióta egyenlőek az izraeliták Istennel?

Arról volt szó hogy Isten mit tilt.

2019. ápr. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

A vér szentségéről pedig, nem nyitok újabb témát, mert sokszor beszéltünk róla.

Mi Isten szavával összhangban, a vért szentnek tartjuk, ami minden egyes személy, élete.

(3Mózes 17:11) 11 Mert a test lelke a vérben van, . . .

(3Mózes 17:14) 14 Mert mindenféle test lelke az ő vére. . .

(1Mózes 9:5) 5 Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét.. . .

Egy személy élete a saját vérében van, és nem máséban.

Isten a vért engesztelésként adta, Egyedül Jézus vére, halála az ami megment, és nem a vérátömlesztés, más emberek vérétől.

Különben Neked ezt nem kell megtartanod. Én pedig kitartok ez mellett.

2019. ápr. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha figyelmesen olvasnál, akkor rájöhettél volna, hogy az első keresztények, az Izraelitákból kerültek ki.

Egyebek mellett, csak a Nem Isten népéhez tarozók tartottak ilyen ünnepet, így a Biblia, írja is, kik voltak azok. Nem kell nagy ész, vagy logika erre rájönni.

Más nem Isten által elrendelt ünnepekre is azt a határozott utasítást adta Isten a népének, hogy ne vegyék át a szokásaikat. Ezen Jézus sem változtatott, és ezért sem lett konkrétan a születésének pontos dátuma megadva, ellenben a halálának a napjával.Amire viszont határozott utasítást adott, annak megemlékezésére.

2019. ápr. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

#Living (vagy éppen milyen néven írsz)

A Biblia hol írja, hogy jegygyűrű használatát? Amikor te férjez mentél, tartottad ezt a pogány szokást? Remélem nem, mert akkor nem kicsit vagy álszent ezen a fórumon.

2019. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
13%

A vitát megkerülve, és a kérdésre válaszolva:


A Római Katolikus Egyház egy babonás egyház, a hívei különféle furcsa hiedelmek rabjai, amelyek köszönőviszonyban sincsenek a bibliai tanításokkal.

Párat említsek:

Boldogasszony (ősi istenség neve)

Gyertyaszentelő Boldogasszony

Gyümölcsoltó Boldogasszony

Sarlós Boldogasszony

Havas Boldogasszony

Kis Boldogasszony

szobor öltöztetés: XVII századtól válik elterjedt gyakorlattá a katolicizmusban (talán fázik a szobor, azért öltöztetik fel? És nyáron akkor miért?).

szobor körbecipelés: van lába, de járni nem tud, hadd nézzen körül a faluban, "segíccsünk má neki he"

A cigányok különösen hisznek a Mária szobrok körüli hajlongásban, egy ezzel foglalkozó szociológus leírja, hogy a katolikus kegyhelyen a felöltöztetett Mária szobrot térden csúszva közelítik meg, hajlonganak, csókolgatják. Másnap a környező mezőn nagy pocokpörköltet csinálnak, örülnek, vigadoznak.

2019. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Mansour ***** válasza:
53%
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy sikeresen integrálta magába a különféle kulturális hagyományokat. :)
2019. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
95%

Egy-két választ olvasva, már-már olyannak tűnik, mintha egyesek nem ebben a kultúrkörben nőttek volna fel, akkora a tudatlanság és a sötétség. De inkább azt látom, hogy a Jehova tanú szekta felhasznál egy ellenségképet (bálványimádás vádja, minden olyan dolog a liturgiában, amit igazából nem ismernek, az biztos pogány). Régi módszer ez a magunk, gyenge lábakon álló érveinek igazolására.


"a hiedelem szerint a megszentelt ágak megvédik a házat a rontástól, a vihartól, és a tűztől"

Ez most komoly? Ez mennyire keresztényi felfogás?"

A Katolikus Egyház nem tanítja ezt. Ahogy a hírekben is elhangzik, ez egy népi szokás, mint a Luca-széke, pl. (nyilván ott sincs köze az egyház tanításához, hogy a széken valaki meglátja a boszorkányt). Én egyébként sosem hallottam ezt, hogy rontástól megvéd a szentelt barka. A barkaszentelés (illetve máshol pálmaszentelés) a virágvasárnapi szertartás része, amikor arra emlékezünk, hogy Jézus szamárháton bevonult Jeruzsálemben és a tömeg pálmákkal köszöntötte. Szimbolikusan mi is kapcsolódunk ehhez a tömeghez. A barka azért lett errefelé szokás, mert itt nem nő a pálma.

2019. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

24%-os, te egy kicsit sem érzed, hogy mennyire sértő vagy?

A tudatlanságod is fárasztó, de az kevésbé a te hibád (bár kis olvasással korrigálható lenne). A gúnyod és a rosszindulatod viszont nem túl krisztusi, hogy finoman fogalmazzak.

2019. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok Jehovás, mégis nekem is furcsa az egész. Az a katolikus egyház aki legyőzte a Római Birodalom isteneit, és elterjesztette egész európában a kereszténységet, vagy gyökerestül kitépte a dél-amerikai indián kultúrát, és kereszténységre cserélte, hogyan nem tud megbírkózni, sőt beülteti a magyar népi hiedelmeket, ami nyílvánvaló pogány eredetű.

Nekem nem szúrja a szememet amúgy, nem nézhet ki az egész világ ugyanúgy, mindaz amit mondok evvel, hogy fura...

2019. ápr. 15. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!