Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lényekben hisznek a...

Milyen lényekben hisznek a keresztények?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megnevezésük, fajtájuk szerint.

Van ugye angyal, meg ördög, de ez sem világos teljesen, az angyalnak szárnya van, az ördög meg patás, szarvas, mint azt valahol ábrázoláson már láttam?

Hallottam kerubról, meg szeráfról, de sejtelmes sincs róla, miféle jószág.

Nem tudom, a zöld manók ide tartoznak e, vagy az más hiedelemvilág?

Hol lehet erről olvasni részletesen, mert teljesen járatlan vagyok a vallások világában ilyen téren?

Léteznek gonosz szellemek és esetleg jók is?

A mohamedán vallásról sem sokat tudok, inkább csak a keleti mesevilágot ismerem, gyermekkoromban olvastam az Ezeregyéjszaka és Hauff legszebb meséit, az tetszett, dzsinnek voltak benne, meg varázslók, a gólyakalifa története, a kis Mukk, meg hasonlók.

Az is érdekel, hogy varázslók, boszorkányok akkor most vannak, vagy nincsenek szerintetek?

Boszorkány csak nő lehet, vagy férfi is?

Apokaliptikus látomásokat olvastam a Bibliában, valami fenevadról, de nem tudom, egyáltalán az miféle, vagy miképpen kell érteni, mert hallottam már olyat is, hogy az lényegében Nagy Sándor, vagy a Római Birodalom, esetleg Hitlert prófétálja meg.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a keresztény hitvilágban milyen lények vannak az Istenen, meg az embereken kívül?



#lény #keresztény hitvilág #létformák
2019. ápr. 21. 07:36
1 2 3
 21/22 Mansour ***** válasza:
Leviatán: [link]
2019. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Beírtam a keresőbe a 'bibliai szörnyek' szavakat és hétfejű tengeri szörnyet ír, meg valamilyen 'behemótot' még.

Aztán találtam egy videót, ami pont a Bibliai szörnyeiről szól, még az elején tartok, amely szerint az édeni lábas kígyó a szalamandra, vagy egy lábasgyík, esetleg az óriáskígyók és a varánuszok közös őse lehetett, ami százmillió éves fosszíliákban látható lábas és kígyószerű lény volt.

Most Mózes és fivére Áron botjánál tartok, ami kígyóvá és krokodillá változott a fáraó előtt, de a cím szerint még több bibliai szörnyről is lesz majd benne szó, később végignézem majd, most nincs rá időm.

https://www.youtube.com/watch?v=77q2FmN6Yo8

2019. ápr. 23. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!