Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor fogjàk màr befejezni a...

Mikor fogjàk màr befejezni a vallàsos emberek, hogy Einstein-t hívőnek àllítsàk be?

Figyelt kérdés
Einsten vallàsos volt kb. 10 éves koràig. De utàna màr nem. Ő maga mondja, hogy nem hisz az emberarcú istenben és amit a vallàsàról terjesztenek, az hazugsàg. Einsten természetesen - Hawkinghoz hasonlóan - beszélt szimbolikusan Istenről, de ő maga nem volt hívő ember.
2019. máj. 13. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
"A vallásos emberek" nem egy közös tudattal rendelkező kollektív lény. Én is vallásos vagyok, de tudom, hogy Einstein nem hitt Istenben. Annál inkább Bolyai munkásságának lopkodásában.
2019. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Einstein elég jól definiálta magát kedves kérdező, szerintem nem kell nekünk megmondanunk, hogy ő minek tartotta magát, vagy miként beszélt Istenről.

Tehát fogadjuk el őt "vallásos hitetlennek".


Egyébként kijelentette magáról azt is, hogy ő nem ateista, sokkal inkább agnosztikus volt, akihez Spinoza panteista felfogása állt a legközelebb (erről szintén írt).


A hagyományos istenképet gyermetegnek, nevetségesnek tartotta, az ateizmust pedig fanatizmusnak (ezeket szintén ő írta).

2019. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
mert ebbe tudnak kapaszkodni. hogy lám a sok tudós (akikkel ugye minden ateistának egyet kell értenie, hiszen ők a tudományban "hisznek") is vallásos volt! ez vitathatatlanul bizonyítja isten létét. kár hogy ez pl engem teljesen hidegen hagy. a saját gondolatom, véleményem érdekel a témában, nem másé. főleg olyan embereké nem, akik nem attól nagy emberek, hogy hisznek (vagy nem), hanem pl tudomány, művészet, stb témában elért sikereik miatt. én ketté tudom választani a kettőt. van, aki nem.
2019. máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 KZitus ***** válasza:
46%

Szia

Einstein érdekes dolgokat mondott a Bibliában olvasottakról, és az életről.

„Gyermekként oktattak a Bibliából és a Talmudból is. Zsidó vagyok, mégis teljesen magával ragad a názáreti ragyogó egyénisége” (Albert Einstein német születésű tudós).

„Zsidó vagyok, mégis teljesen magával ragad a názáreti ragyogó egyénisége.” Amikor megkérdezték tőle, hogy történelmi személynek tartja-e Jézust, ezt válaszolta: „Ez vitathatatlan. Ha az ember az evangéliumokat olvassa, nem érezhet mást, csak azt, hogy Jézus ott van a történetekben. Személyisége ott lüktet minden szavában. Egyetlen mítosz sem pezseg így az élettől.”

Albert Einstein, európai származású tudós, aki ugyan ateista hírében állt, bevallotta: „Elegendő számomra . . . elgondolkodnom a világegyetem csodás szerkezetén, amelyet értelmünk csak homályosan tud felfogni, és alázattal arra törekednem, hogy a természetben megnyilvánuló értelemnek csak parányi részét felfoghassam.”

„A tudomány vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak” (Albert Einstein).

Albert Einstein elismerte: „Nemigen találni a legnagyobb tudós elmék között olyat, akinek nincs meg a maga sajátos, vallásos hite . . . A vallásos érzések a természeti törvényekben megmutatkozó harmónia lelkes csodálatában nyilvánulnak meg. Ezek a törvények olyan magasabb rendű intelligenciáról árulkodnak, melynek a módszeres emberi gondolkodás és tettek teljes egészében véve csak jelentéktelen visszatükröződései.”


Hát lehet következtetéseket levonni.

2019. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen Kzitus, lehet érdekes következtetéseket levonni. Azokból az véleményekből, amik bizonyítottan Einsteintől szàrmaznak:


"Az Isten szó számomra nem más, mint az emberi gyarlóságok kifejeződése és terméke, a Biblia pedig kétségkívül tiszteletre méltó, ám mégis primitív legendák gyűjteménye, amelyek emellett meglehetősen gyerekesek is. Legyen az bármily kifinomult is, semmilyen magyarázat sem tud meggyőzni ennek ellenkezőjéről.”


Forrás: [link]


“Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el.”


Forràs: [link]


Einstein egy zseni volt. Alap, hogy a 20. szàzadra az ilyen értelmes emberek màr eljutottak oda, hogy nem hisznek semmilyen istenben...

2019. máj. 13. 20:51
 6/16 A kérdező kommentje:
A Kzitus àltal közölt idézetek tehàt hamisak. Nem tudom, miért csinàljàk ezt egyes hívők, hogy a célkaikért hazudnak.
2019. máj. 13. 20:55
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

"A Kzitus àltal közölt idézetek tehàt hamisak. Nem tudom, miért csinàljàk ezt egyes hívők, hogy a célkaikért hazudnak."


Gondolom pont azért, amiért te is hazudsz, a saját világnézetedet akarod megerősíteni vele. Einstein valóban elutasította a személyes istenképet, viszont határozottan nem volt ateista, hanem panteista volt.

2019. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hol is hazudtam? A hazugsàg a vallások specialitàsa. A vallàsosok még Josephus könyvét is meghamisítottàk, hogy Jézus történetét el tudjàk adni. A vilàgképemnek semmi köze nincs Einsteinhez, a munkàssàgàt csak annyira ismerem, amennyire az ismeretterjesztő könyvekben olvastam róla. Viszont nem szép dolog hazudni róla.
2019. máj. 13. 21:14
 9/16 Rachel Warner ***** válasza:
100%
59%-os,a mondatod első felére ha lehetne,kettő zöld pacsit adnék. Annyiszor magyaráztam már én is,hogy a "kereszténység" alatt nem azonos gondolkodású embereket kell érteni,de ilyen jól nem sikerült.
2019. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Rachel Warner ***** válasza:
100%

" Nem tudom, miért csinàljàk ezt egyes hívők "


Igen,ez már pontosabb megfogalmazás. Egyes hívők,és nem A hívők. Mondom ezt úgy,hogy én nem vagyok az.

2019. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!