Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor fogjàk màr befejezni a...

Mikor fogjàk màr befejezni a vallàsos emberek, hogy Einstein-t hívőnek àllítsàk be?

Figyelt kérdés
Einsten vallàsos volt kb. 10 éves koràig. De utàna màr nem. Ő maga mondja, hogy nem hisz az emberarcú istenben és amit a vallàsàról terjesztenek, az hazugsàg. Einsten természetesen - Hawkinghoz hasonlóan - beszélt szimbolikusan Istenről, de ő maga nem volt hívő ember.
2019. máj. 13. 16:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Most olvasom amúgy egy oldalon Einsten-nek a vallással kapcsolatos nézeteit. Idézve vannak azok a hiteles forràsok is, amiket fent linkeltem. De van olyan is ahol bàr elutasítja az ateistàk nézeteit, viszont nem mondja, hogy panteista lenne, helyette engedi, hogy agnosztikusnak nevezzék.


Bàrhogy is legyen, egy biztos: Einstein nem hitt a személyes, emberarcú istenben. Aki tehàt ilyet mondd az hazudik. Olyat meg végképp nem mondott, hogy "a vallás sànta tudomàny nélkül" vagy micsoda. A tudomànynak nincs szüksége vallásra. Ezt az idézetet amúgy a hazug "ifjú Einstein vs. Ateista professzor" story-hoz szúrjàk mindig be. Ezt a story-t pont a fent linkelt Urban Legends càfolja, de Brendel Màtyàs is ízekre szedte a blogjàn.


Nagyon naiv és alattomos próbàlkozàsok ezek a hívőktől...

2019. máj. 13. 21:32
 12/16 Rachel Warner ***** válasza:
50%

" Bàrhogy is legyen, egy biztos: Einstein nem hitt a személyes, emberarcú istenben. "


Abban lehet,hogy nem,de a keresztények cirka 99%-a sem. Nagy hányaduk szerint ugyanis Isten nem emberarcú,nem egy felhőkön csücsülő őszszakállas bácsika,hanem egy szellemi lény,akinek nem ismerjük a kinézetét. A személyes dologba nem mennék bele,mondom,én agnosztikus vagyok,Einsteinről sem tudok sokat,így a nevében sem merek nyilatkozni,de voltam hívő és tudom,hogy emberarcú Istenben a többségük nem hisz,szóval ez nem nagy eltérés.

2019. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Kérdezed: "Hol is hazudtam?"


Például itt:

"Einstein egy zseni volt. Alap, hogy a 20. szàzadra az ilyen értelmes emberek màr eljutottak oda, hogy nem hisznek semmilyen istenben..."

Einstein mindössze az antropomorf istenképet utasította el, de ezt már korábban írtam.


Vagy itt:

"viszont nem mondja, hogy panteista lenne"

Már hogyne mondaná, utaltam is rá Spinoza kapcsán. De akkor két idézet is tőle:

"Spinoza Istenében hiszek, aki minden létező harmóniában megnyilvánul."

"Nézeteim Spinozáéhoz hasonlóak: a szépség csodálata, a rend logikus ésszerűségében való hit, amit csak alázattal és tökéletlenül tudunk megérteni. Azt hiszem, meg kell elégednünk a hiányos ismereteinkkel és értelmi képességünkkel, és úgy kezelni értékrendünket és erkölcsi elkötelezettségünket, mint tisztán emberi problémát."


Vagy itt:

"Olyat meg végképp nem mondott, hogy "a vallás sànta tudomàny nélkül" vagy micsoda."

Szó szerint ezt írta:

"science without religion is lame, religion without science is blind"

Egészen pontosan a "SCIENCE AND RELIGION"-ban, amit egy 1941-ben New Yorkban tartott szimpóziumra írt. Te is elolvashatod a neten, nincs megtiltva.


"Nagyon naiv és alattomos próbàlkozàsok ezek" *tőled*.

2019. máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, látod itt is lebuktál! 😁 A stílusod alapján több hasonló, provokatív kérdést (?) tettél már fel itt a valláskritika címszó alatt. Ezek szerint nem sikerül kisajátítani Einstein-t? H

Jogát! 😮

Bizony a tudomány vallás nélkül csak!

2019. máj. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
23%

"Mikor fogjàk màr befejezni a vallàsos emberek, hogy Einstein-t hívőnek àllítsàk be?"

hívő vagyok, de engem sem érdekel. Ennél milliószor erősebb bizonyítékok vannak Isten létezésére, a teremtésre és a Biblia igazára.


Látom kérdező, te voltál Einstein önéletrajzírója:) Einstein bizonyos téren zseni volt, de volt, ahol gyalázatosan buta. Jobban jársz, ha nem az ő véleményére alapozod a világképed

2019. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amit KZitus írt nem értem miért hazugság? Én is megtaláltam ezeket az idézeteket. Ha hazugság, akkor miért írták? Ha meg hazugság, akkor mindenben lehet hazugság, nem? Lehet elmész WC-re már az is hazugság, pláne ha nincs WC papír ;)
2019. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!