Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan tudományellenes...

Miért olyan tudományellenes sok vallásos, miközben a tudomány pont az istenük teremtését vizsgálja?

Figyelt kérdés
Egy tudományos elmélet csak azért születhet meg (ha egy teremtett világból indulunk ki), mert az isten olyanra teremtette a világot, hogy ez a tudományos elmélet következzen belőle. Tehát ha ezt tagadja valaki, akkor a saját istene munkáját tagadja.
2019. máj. 16. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Azért mert a vallásosok - pontosabban a fundamentalisták - történelemkönyvként olvassák a Bibliát, nem pedig kinyilatkoztatásként.


Nem értik meg, hogy Isten amikor a maga gondolatait közzétette, akkor azt az ókori ember szintjén, a világlátásához viszonyítva, a korabeli műfajokban tette.


Nem értik meg, hogy a teremtéstörténet a kortársak számára nem tudományos elemzés a világ keletkezéséről, hanem teológiai értekezés, amely etiológiaként ok-okozati összefüggésként vizsgálja, hogy mi történhetett a történelem hajnalán.


Nem értenek semmit, mert soha nem olvastak el egyetlen tudományos-ismeretterjesztő művet sem. Gribbin, Cox, és egyéb tudományos szerzők nevei ismeretlen a számukra, csak Dawkins-ot és Hawking-ot ismerik, akik arról híresek, hogy felvállalták az ateizmusukat de nekik sem olvasták el egy könyvüket sem.


Remélem, választ kaptál a kérdésedre.

2019. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 lilla64 ***** válasza:
0%

A tudomány tényekkel,a vallás értékekkel foglalkozik.Ahol véget ér a tudomány,ott kezdődik a vallás.

A legtöbb kutató elismeri,hogy nem tudják pontosan,hogy alakult ki az élet a Földön.Semmit nem tud a gondolatok eredetéről,az univerzum eredetéről és a halál utáni létről.

Sok kérdésre csak a vallás ad vgálaszt.

2019. máj. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez sem teljesen igaz, OFF:

Az ókori emberek okosabbak voltak, mint a mostani átlag. A Római Birodalom idején építészeti csodák voltak, olyan épületek melyek még most is állnak kifogástalan állapotban. Mi magyarok és germánok voltunk a barbár népek. Olyanok voltunk mint kongói bennszülött a mostani európai néphez viszonyítva.

Szerintem Isten nem nézte le a régi zsidókat!

2019. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

"Miért olyan tudományellenes sok vallásos, miközben a tudomány pont az istenük teremtését vizsgálja?"

Ezt nem értem. Soha egyik keresztény sem szidta a matekot, kémiát, fizikát, biológiát (az evolúció meséje kivételével, ami nem is természettudomány, hanem egy téves alapokra épült természetfilozófia).

A kérdés inkább az, miért felfogásellenesek az ateisták legtöbbje? Azaz miért nem értik meg a válaszom?

Részemről pont azért imádom a természettudományokat, mert a teremtett világ működését írja le.

Soha semelyik kereszténytől nem hallottam, hogy tudományellenes lenne, sőt.

De ha neked így kényelmes, hidd azt, hogy tudományellenesek, nekünk tök mindegy, így is úgy is üdvösségünk van:)

2019. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

"Azért mert a vallásosok - pontosabban a fundamentalisták - történelemkönyvként olvassák a Bibliát, nem pedig kinyilatkoztatásként."

A kérdező a természettudományokról kérdezett, hogy jön ide a történelem?:)

Amúgy vannak benne történelmi kinyilatkoztatások is, így a történészek, régészek is használják, sokszor sikerrel


Kérdező! Mondanál példákat a hívők tudományellenességére? Valami olyat, amiőr te, személyesen hallottál, nem pedig egy ateista blogon olvastad, vagy Dawkinstól

2019. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

"Ezt nem értem. Soha egyik keresztény sem szidta a matekot, kémiát, fizikát, biológiát (az evolúció meséje kivételével, ami nem is természettudomány, hanem egy téves alapokra épült természetfilozófia)."

Ezt így én sem. Azt hazudod hogy egy keresztény sem szidta a biológia t, majd egyből beszólsz a biológia egyik alaptételének.

Vagy te esetleg nem vagy keresztény?

2019. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

"Ezt így én sem. Azt hazudod hogy egy keresztény sem szidta a biológia t, majd egyből beszólsz a biológia egyik alaptételének."

Alaptétel? Egy mese?:))) Nagyon eredeti. A genetika nem egyenlő az evolúcióval:)

De felőlem hihetsz az evolúcióban, attól még nem lesz igaz, és ettől még nekem üdvösségem van, így engem ez nem zavar. Aki akar, tényleg utánajár, tőled és tőlem függetlenül


Látod, kérdező, az ilyenek terjesztik a hívők átfogó tudományellenességét, mert nem hisszük el a materialista vallásnak azt a részét, amit úgy hívnak, hogy evolúció

2019. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

"Alaptétel? Egy mese?"

Nem, az evolúció. Azaz a variáció, replikáció és szelekció indukálta változás.

Konkrétan a modern biológia egyik alapköve, amiből minden kiindul, az egyes élőlények evolúciós származása, rokonsága.


" A genetika nem egyenlő az evolúcióval"

Mondta valaki, hogy az?


"De felőlem hihetsz az evolúcióban, attól még nem lesz igaz"

Nem is attól lesz igaz hogy hisz-e benne valaki, ez nem vallás.

Attól lesz igaz hogy látjuk működni.

Egy példa:

[link]

Egy másik:

[link]

2019. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

#5


A történelem úgy jön ide, hogy a te fundamentalista képzeteid szerint a Biblia történelemkönyv, tehàt Pl. Àdàm is történelmi személy volt. Ez azonban nem igaz.


Az ateista blogokkal meg nem tudom mi bajod van. Brendel Màtyàs ateista blogger PhD fokozattal rendelkezik, és veled ellentétben ő a Magyar Tudomànyba is írogatott cikkeket, míg te itt a gyakorin osztod az észt. Màtyàs íràsai tehàt jóval színvonalasabbak.


Dawkins meg írt màr cikket a Naturet tudomànyos-folyóiratba is, ahovà a te íràsaid sosem fognak bekerülni.


Mielőtt tehàt lesajnàlsz nàlad okosabb embereket nézz magadba, hogy te hol tartasz a bizonyítatlan hiteddel.

2019. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 imakommandós ***** válasza:
47%

Ugye tudod kedves kérdező, hogy most felháboritottad a materialista evósokat?

Te magad állitottad, hogy az evolúció nem tény hanem következtetés.

2019. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!