Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan tudományellenes...

Miért olyan tudományellenes sok vallásos, miközben a tudomány pont az istenük teremtését vizsgálja?

Figyelt kérdés
Egy tudományos elmélet csak azért születhet meg (ha egy teremtett világból indulunk ki), mert az isten olyanra teremtette a világot, hogy ez a tudományos elmélet következzen belőle. Tehát ha ezt tagadja valaki, akkor a saját istene munkáját tagadja.
2019. máj. 16. 12:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Te magad állitottad, hogy az evolúció nem tény hanem következtetés"

Hogy mi? Hol állítottam ilyet?

Másrészt ha valami következtetés, az miért ne lehetne tény? A kommented alapján következtetem hogy van lehetőséged aktív internet hozzáférésre. Akkor ez most nem tény? Dehogynem, hiszen a kommented léte és a gyk weboldalának működése visszaigazolja hogy tény, amit kikövetkeztettem a rendelkezésre álló adatokból.

2019. máj. 16. 16:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Hallottam egyszer egy röfiről, amit betettek egy szép nagy üvegbúra alá, jó sok salátával, és az egészet kitették a napra.

Szerinted mi történt utána?

2019. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Attól függ. Ha mondjuk tették ezt egy nagy nyári kánikulában, akkor az üvegbúra alatt igencsak megemelkedhetett a hőmérséklet, ami szegény röfi megfővéséhez vezethetett.

Vagy attól is függ, mekkora az a búra és milyen sokáig hagyták ott. Például ha az idő hűvös és a meleggel nincs gond, de nagyon kicsi az a búra a malac pedig akkor napokig ottmarad bezárva, akkor el fog fogyni az oxigénje és megfullad.

Kevés az adat ahhoz hogy konkrétan meg lehessen mondani, mi lesz a röfi sorsa.

Mellesleg ez hogy jön ide?

2019. máj. 16. 23:00
 14/15 anonim ***** válasza:

Na, te sem érted...

semmi baj nem lett volna, amíg süt a Nap. De ő szépen megette a salátát - és mire észrevették, már majdnem megfulladt.

Na, így viselkednek az itteni hívők is.

2019. máj. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Érdekes én nem ismerek egy "tudományellenes" hívőt sem.Sőt olyanokat ismerek, akik szerint a geometria = istenbizonyíték. Biztos más körökben mozgunk.
2019. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!