Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten sem ismeri a jövőt,...

Isten sem ismeri a jövőt, vagy direkt taszította bűnbe az emberiséget?

Figyelt kérdés
2019. máj. 28. 13:44
1 2 3 4 5
 1/44 lilla64 ***** válasza:
14%
Nem taszitott senkit bűnbe,csak szabad akaratot adott.Az emberek dolga,hogy mit választanak.
2019. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
26%

Direkt volt.

Pontosan tudta előre, hogy mi lesz. Még a teremtés előtt.

Így akarta, már akkor is.

2019. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

A kérdés alapja pont az hogy ismeri-e a jövőt, vagy fogalma sincs hogy mi fog történni?

Mert ugye ha ismeri, akkor azt is tudnia kellett hogy ha odateszi a fát a kertbe akkor az ember enni fog róla. Tehát akkor ő teremtette direkt olyanra a helyzetet, hogy az ember bűnbe essen.

2019. máj. 28. 14:01
 4/44 anonim ***** válasza:
22%

Ha jól értem, te valami olyasmit várnál Istentől, hogy ha te valami nagy bűnt követsz majd el 10 év múlva, akkor már most nyírjon ki téged, mielőtt elkövetnéd.

Ezzel szemben Isten olyan, hogy a bűnös embert is szereti és szeretetből megengedi hogy hibázzon, sőt ezeket a hibákat meg is bocsátja.

2019. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

"Ha jól értem, te valami olyasmit várnál Istentől, hogy ha te valami nagy bűnt követsz majd el 10 év múlva, akkor már most nyírjon ki téged, mielőtt elkövetnéd."


Hogy mi?

Azt várnám egy istentől, hogy ha nem akar bűnt, akkor ne idézze elő azt azáltal hogy direkt olyan körülményeket teremt, amik oda vezetnek.

2019. máj. 28. 14:08
 6/44 anonim ***** válasza:
67%

"Isten olyan, hogy a bűnös embert is szereti"

Ezért teremtett eleve bűnös embert, igaz?

Akkor ő sajnos szadista kukkoló.

Különben normális embert teremtett volna, akivel MINDIG öröm együtt élni.

2019. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
22%

Pont ezt írtam le, a legegyszerűbb módja ennek a bűnös eltörlése. Ha 10 év múlva kinyírnál valakit, már jobb ha ma eltöröl téged, nem?

Hiszen bűnre mindig van alkalom, ahhoz még egy fa sem kell.

2019. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

"Pont ezt írtam le, a legegyszerűbb módja ennek a bűnös eltörlése"

Elég furán gondolkodsz. A legegyszerűbb ha eleve nem teremt bűnhöz vezető körülményeket, bűnre indító motivációt sem pedig bűnös hajlamokat.

2019. máj. 28. 14:15
 9/44 anonim ***** válasza:
49%

"a legegyszerűbb módja ennek a bűnös eltörlése"

Akkor, ha halvány fogalmad sincs, hogy kiből lesz bűnös.

Isten ennél kicsit többet tud, nem?


Amúgy az eltörlésen kívül még létezik a javítás, gyógyítás is.

Csak nem a Bibliában.

2019. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
32%

"A legegyszerűbb ha eleve nem teremt bűnhöz vezető körülményeket, bűnre indító motivációt sem pedig bűnös hajlamokat."

Szerintem ezt te sem gondoltad át. Milliárdnyiszor milliárdnyi dolog lehet, ami embereket bűnre indít, bűnös gondolatot vált ki belőle, vagy olyan körülmény, ami bűnhöz vezet. Ennél sokkal egyszerűbb és gyorsabb amit én írtam. A hajlam alatt nem tudom mire gondolsz, hogy például senki sem lehet meleg?

2019. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!