Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallásúak miért...

A keresztény vallásúak miért hiszik, hogy csak ők tudnak becsületes életet élni?

Figyelt kérdés

Sokszor hoznak fel ilyeneket példának, mikor a vallásuk mellett érvelnek. Például mikor az egyházi iskolák szükségességéről van szó. Azt mondják, hogy ott legalább jó erkölcsöt, normális értékrendet tanul a purgyé. Egyesek még azt is felhozzák, hogy kizárólag keresztény neveléssel tanulhatja meg az ember ezeket a dolgokat.


De kérdem én: miért? Egy ateista ember például nem lehet normális, jó erkölcsű? Vagy ha már vallás, akkor miért kizárólag a kereszténység? A buddhizmus például szintén példaértékű életvitelre tanít.


2013. máj. 7. 20:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
67%

Egyszer kérdeztem a vallás-erkölcs kapcsolatáról egy lelkészt, és mondott egy érdekes dolgot...

Az erkölcs az változik. Például nagymamáék/nagypapáék az utcán csak irulva-pirulva merték egyáltalán megfogni egymás kezét, ma meg már teljesen normális hogy mindenhol nyalják-falják egymást a fiatalok...

A vallás pedig nem változik. Szeresd az embert, imádd az Istent. Tehát igenis van összefüggés a vallás meg az erkölcs között, nem választható el egymástól!

2013. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt!

Az utolsó kérdésemről is kifejtenéd a véleményed? Miért kizárólag a kereszténység?

2013. máj. 7. 20:50
 3/39 KoDan ***** válasza:
78%

Bocsi de én katolikus vagyok és az eretneketől elkezdve az iszlámon át a buddhizmusig mindekit meg tudok becsülni ha tolerálható.Sőt köpni tudtam volna amikor a hittantanárom az egyik órán valóságos szörnyetegként beszélt az Alviakról


Te milyen vallású vagy?(ha meg nem sértelek)

2013. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Igen, nem akartam félreérthetően írni, nekem sincs bajom senkivel, amennyiben nekik sincs velem. A keresztényeket sem fikázni akartam, mielőtt valaki megszólna. Úgy gondolom, mindenkinek egyéni meggyőződésén múlik a vallása. Egyébként nekem nincs konkrét vallásom, szeretem őket tanulmányozni, aztán amit számomra hasznosnak találok azt követem a mindennapjaimban. Pl buddhista életfilozófia, ha már ezt a példát hoztam fel fent is.
2013. máj. 7. 21:19
 5/39 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mert nálunk a keresztyénség van hagyománya... És bár lehet, hogy elfogultság, de a keresztyén (elvileg) a legtoleránsabb vallás az "Ábrahámista" vallások közül... Nálunk a kiválasztott nép nem származás, hanem hit kérdése, és a többi ember nem "értéktelen goj"... Náunk nincsen ugye dzsihád, stb... Illetve nálunk ugye nem is a formalitásokon van (elvileg) a hangsúly, hanem magán a hitbeli életen.
2013. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg azért kedves Kérdező, mert egy megváltója van az emberiségnek, és az Jézus.


A többi vallásban nem beszélnek az élet keletkezéséről, Ádám butaságáról, és arról, hogy miként oldotta meg azt, hogy nem maradjon bűnös az emberiség, és örökké élhessen ahogy eleve szerette volna.


Persze jól tudom Én hogy a kereszténységen belül sokan azért vannak ki akadva, mert Isten nevében több bűnöket követtek el, mint más vallásokban, holott Isten a szeretetre tanítaná az embereket.


A rossz példa mutatás megtette a hatását, és azt tapasztaljuk, hogy többen ép ezért inkább a keleti vallások felé húzódnak.

Jézus tudja ezt, De továbbra is felhasználja azokat az embereket akiket a szeretet vezet, hogy végezzék azt a munkát, ami egybe hozza az embereket békében, és ne szét húzza.

Persze érdekes, hogy az emberek pedig már megszokásból, nem akarnak változtatni, jó lehet tudják, hogy a jelenlegi dolgok rosszak.

Katy Weaver

2013. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
29%

" Miért kizárólag a kereszténység?"


Mert Magyarország keresztény ország, és nem buddhista.

2013. máj. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a kereszténységre igaz, és nem szükségszerűen a vallás a feltétel, de – ahogy már többen is megfogalmazták – nálunk történelmi okai vannak. Nálunk az erkölcs a keresztény értékrendben gyökerezik, ezért elsősorban azzal azonosítjuk.


Ha valakit érdekel például a buddhista erkölcs jellemformáló ereje, ajánlom megtekintésre a "Tavasz, nyár, ősz, tél, és tavasz" című filmet, nagyon tanulságos és elgondolkodtató.

http://www.youtube.com/watch?v=Fr-8A23KQgI

2013. máj. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Salx Narval ***** válasza:
100%
Talán azért mert ők szigorúbb mércével mérik ezeket a dolgokat. Természetesen lehet egy ateista is normális, jó erkölcsű, hogy a szavaiddal éljek és egy magát kereszténynek valló ember is lehet becstelen, csak nála ez esetben megkérdőjelezhető a kereszténysége. Mi ateisták teljesen normálisnak és erkölcsösnek tartjuk azt amit egy keresztény már becstelennek vagy erkölcstelennek. Egy-két példa, házasságon kívüli szex, fekete munka, italozgatás, cigaretta, flörtölés, káromkodás. Természetesen ezeknek a dolgoknak nem a durva formáira gondolok, de egy keresztény ember számára ez így is bűnös és erkölcstelen. Tehát, más a mérce.
2013. máj. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 KoDan ***** válasza:
100%

"Náunk nincsen ugye dzsihád, stb... "


Na én ebbe azért szeretnék belekötni.

Az igaz, hogy -hál isten- nincs ilyen de régebben néha megöltek valakit boszorkányságér mert rondább volta kertje mint a szomszédé.

A kersztes hadjáratokban (vigyázat nem csak a szentföldre gondolok) több ezer ha nem millio ember halt meg egy két rossz döntés miatt.

Kérdem én: volt ilyen valaha más vallás történelmében?

(ha igen akkor irjátok meg)

2013. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!