Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, mit szóltok...

Jehova tanúi, mit szóltok ahhoz, hogy a hit gyülekezetére is alkalmazzák a "gyűlöl titeket a világ" magyarázatot a támadások miatt?

Figyelt kérdés

Ezt ma olvastam egy topikban:


"...Szerintem is rengeteg rosszindulatú támadásnak van kitéve a Hit Gyülekezete, pedig abszolút bibliai, hiteles alapokra helyezett módon működik, valószínűleg emiatt is van a támadások kereszttüzében ("gyűlöl titeket a világ")"


Mit gondoltok, hogy a jóslat úgy néz ki más valláson is beteljesedik?


2019. jún. 2. 16:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy nyilvánvalóan provokatív kérdés, nehezen hiszem el, hogy valódi kíváncsiság van mögötte. :) Nem tartozom a Jehova Tanúi közé, de a véleményem az, hogy nem kéne bántani sem őket, sem a hiteseket, sem az egyéb kevésbé népszerű vagy tradicionális felekezethez tartozókat. Az eltérő teológiai/istentiszteleti formákról való nézetek megvitatása nyilvánvalóan normális és építő dolog, de ezt jó lenne civilizáltan, indulatok nélkül, személyeskedés és általánosítgatások nélkül tenni.


Üdv!

2019. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Rachel az elsők között van ha feltesznek egy kérdést, általában indulatosan ad választ a maga nézőpontjából. Ezt van aki üldözésnek tartja, főleg a gyakorisága miatt. Én meg azt mondom, hogy aki már ezen kiakad az mit fog tenni a sokuk által annyira várt nagy nyomorúsággal? Az sem lesz egy gyalog galopp.
2019. jún. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%
Na,ezaz! Nekem ilyen a stílusom,számtalanszor kifejtettem,nem is vagyok hajlandó mások érzékeny lelke miatt változtatni rajta,ebbe egészséges felnőtt embernek nem kellene belerokkannia.
2019. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
29%
Rachel nem indulatos, hanem egy karakán nő. Egyszerűen megmondja azt, amit gondol és kész. Legalább nem képmutató.
2019. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Persze azért meg lehet azt szebben is fogalmazni. Ha nem teszi nyilván az ő dolga, de arra mindenki másképp reagál. Tanúknál azért nem értem ezt a sértődékenységet, mert sokszor találkozhatnak hasonló vérmérsékletű emberekkel. Akkor minden szolgálat után full idegesen megy haza az illető, ha épp belefutott egy ilyenbe? Engem annyit sértegették már más emberek, hogy rólam az ilyen lepattan. Azt figyelem mit akar a másik kihozni a dologból, értelmezem és annak megfelelően válaszolok vagy épp cselekszem. Legyen az családban, munkahelyen vagy épp evangelizálás közben.
2019. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!