Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők miért csak hisznek?

A hívők miért csak hisznek?

Figyelt kérdés
Miért nem mondják ki hogy tudják?

2019. febr. 25. 08:54
1 2 3 4 5
 1/47 KZitus ***** válasza:
22%

Szia

De, kimondom, abban hiszek amit tudok, amiről meggyőződtem. Persze ez a saját nézetem, nem tudom mások hogyan vannak ezzel.

2019. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
9%

Van olyan ismerősöm, aki úgy fogalmaz, hogy tudja, hogy van Isten.


Nincs olyan nagy különbség sztem.


Én is hiszem, tudom, van és kész.

2019. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
83%

"Nyolc nap múlva ismét együtt voltak a tanítványai, és Tamás is velük volt. Jézus eljött – bár az ajtó zárva volt –, megállt középen, és így szólt: »Békesség nektek!« Azután azt mondta Tamásnak: »Tedd ide ujjadat és nézd a kezeimet; nyújtsd ki kezedet és tedd az oldalamba, és ne légy hitetlen, hanem hívő!« Tamás azt felelte: »Én Uram és én Istenem!« Jézus erre azt mondta neki: »Mivel láttál engem, hittél. Boldogok, akik nem láttak, és mégis hittek.«"

Tudás és hit között az a különbség, hogy amit tudunk, azt valamiképpen fizikai módon is megtapasztaljuk. A hit tárgyát ilyen módon nem lehet, esetleg nem minden esetben. A szentírási idézetben Tamás apostol fizikailag megbizonyosodhatott a feltámadt Krisztusról, ez alapján pedig Úrnak és Istennek vallotta Őt. A hívőknek erre nincs lehetőségük, így marad a hit.

2019. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
34%

Én is ki szoktam mondani: tudom, hogy van Isten, mert logikailag bőven bizonyítható.


Csak az ateisták hajtogatják, hogy a hit ellentéte a tudásnak. Ez még a marxizmusból marad rájuk szegényekre:(

2019. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
78%

A buddhisták, a muszlimok, a hinduk, a sintoisták, a rasztafariánusok, a szikhek, a dzsainisták, a kínai univerzalisták, a baháiak, a kaodaisták, a Raëlizmusban hívők minden bizonnyal azt hiszik, hogy tudják mi az igazság, pontosan úgy, mint régen a politeista vallások hívei, de ezt már meg sem próbálom felsorolni, meg manapság nem is aktuálisak már, vagyis potyára hittek a hívőik sok évezreden keresztül szegények.

A kereszténységről nem kívánok nyilatkozni, mert csak vitassák meg maguk között a felekezetek, amiben hisznek, ha egyszer tudják is, mi az igazság, a zsidót meg pláne nem akarom idekeverni, mert szeretem a sóletet, de azért azon mégis mindenki elgondolkodhat, hogy a hit és a tudás között hátha van mégis valami különbség...

2019. febr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
29%

" a hit és a tudás között hátha van mégis valami különbség"

-persze, hogy van. És? Mindkettőnek létjogosultsága van az emberi tudatban. Mindkettő lehet egyszerre is - kivált a misztikusoknál lelhető fel erre utalás.

"A legnagyobb boldogság tudni Istent"- mondta Meister Eckhart, ő pl hitte és tudta is.

2019. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
82%

""A legnagyobb boldogság tudni Istent"- mondta Meister Eckhart, ő pl hitte és tudta is."


Na igen, pontosan úgy, ahogy előbb felsoroltam a többi vallást...

2019. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 Darkmoon80 ***** válasza:
0%

Helyesen: "A legnagyobb bolondság tudni Istent"


Ne mondd már, hogy te a végesben létező, fel tudod fogni a véges anyagi világ keretei között egy nem anyagi, végtelennek mondott entitásnak akár csak a létét is.

Legfeljebb a tudásod hiányodat palástolod egy Joli-joker válasszal.


Kb mint egy baci gondolkodnak a petri csészében a bakteriológusról!!!

2019. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 Darkmoon80 ***** válasza:
*gondolkodik*
2019. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
7%

Igen, a hívők hisznek, de ez nem "CSAK".

Én teljesen biztos vagyok Isten létezésében, a hitem szilárd ebben a tekintetben. Ez sokkal többet jelent mint hogy 5x7 az azt hiszem 35, vagy azthiszem a kocsiban maradt a pénztárcám...

De egy hívő nem mondhatja hogy tud, hiszen Isten tudása embernek elérhetetlen.

"Akik bölcseknek mondják magukat, bolonddá lettek"

Róm 1:22

2019. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!