Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hiánya a Római Katolikus...

Isten hiánya a Római Katolikus Egyházban?

Figyelt kérdés

XVI. Benedek expápa nyílt levélben írta meg álláspontját arról, hogy miért van annyi szexuális abúzus az egyházon belül. A 2013-ban visszavonult egyházfő az 1960-as évek szexuális forradalmát hibáztatja, szerinte amiatt alakultak ki homoszexuális "klikkek" az egyházon belül,írja a BBC.


XVI. Benedek a Klerusblatt című német katolikus lap által közölt írásában úgy véli, a pedofília nem volt "akut" a 80-as évek végéig, és "Isten hiánya" okozta a jelenséget. Az egyetlen megoldás erre, hogy engedelmeskedünk és imádjuk urunkat, Jézus Krisztust.



[link]


Egy Katolikus Egyház által készíttetett felmérés szerint Németországban a 2. világháború óta több mint 1700 felszentelt katolikus pap rontott meg több mint 3700 többségében kisfiú áldozatot szexuálisan.


Szerintetek tényleg Isten hiánya van a Római Katolikus Egyházban? Hogy alakulhatott ki?



2019. jún. 10. 11:11
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jogrendszer az, ahol pénzzel meg lehet akadalyozni egy törvény hatályba helyezéset? Szóval tegyük fel, ez a cikk úgy igaz ahogy van. Akkor ezzel azt állítjak, hogy ott az hozza a törvenyeket akinek több pénze van? Mert ez ismét egy elég nagy problémát vet fel szerintem. Kik hozzák ott a törvényeket? Keresztények? Papok? Azt írtad vannak keresztény jogászok... hát nem igazán. A jogban nincs. Ezt úgy értem senki nem értelmezheti és módosíthatja vallási meggyőződésből a jogszabályokat. Ha viszont valami megengedett a jogalkotásban és azt kihasználva sérülnek alapvető emberi szabadságjogok, akkor az a rendszer rossz. Hibás. Félre ne értsd, ugyan olyan rossz ember aki ezeket kihasználva masoknak árt, de jogászként ez a dolga. Katolikusként meg az, hogy ezt megtagadva felhívja a figyelmet a jogrendszer hibáira. De a sorrend akkor is úgy működik, hogy a törvény megvásárolható, ezt kell előbb módosítani, ezután persze fel lehet háborodni azon hogy ezt kik miért teszik, de ha a katolikus egyház kifizeti a papok áldozatait, akkor ki vannak fizetve a vezérigazgatók, a filmrendezők, a drogbárók, meg az egész felső valahányezer minden beteges, kegyetlen, összes szempontból elítélendő tette amit valaha elkövettek az áldozataikon. Nem tudom érzed-e, hogy probléma ha egy pap megront egy gyereket és aztán lefizetik az egész rendszert, hogy ne ítéljék el ezért azt a papot, de kb.aszottul sokkal nagyobb probléma, hogy ezt meg lehet tenni egy jogrendszerben. És én megértem a felhaborodást, engem is felháborit, még akkor is így éreznék ha csak egyetlen ilyen eset lett volna, de ha fel akarnám hivni az emberek figyelmét arra, hogy mekkora a a baj, oda mutogatnék, ahol a legnagyobb van, ez pedig az, hogy az igazság nem áll mindenek felett. Hogy még érthetőbb legyen: Nem azért ússzák meg a gyerekek megerőszakolását emberek, mert papok, hanem mert van elég pénzük. Érted mi ezzel a baj ugye?
2019. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

"az hozza a törvenyeket akinek több pénze van?"

A törvények létrehozását előkészítő munka előzi meg. Ott különböző érvek elhangzanak pro és kontra. Ebben vehetnek részt a katolikus egyházat képviselő jogászok, akik rengeteg pénzt, milliárdokat fektetnek ebbe a munkába. Gondolom maszatolják az ügyet, hogy nem is olyan könnyű megállapítani mi a pedofília, korhatár limit, ha nem egyezik bele a gyermek, akkor ezt hogyan lehet kiolvasni a viselkedéséből, stb. Keresztbe tesznek a törvény létrejöttének. Arról nem is beszélve, hogy a Katolikus Egyház milliárdjai hatására könnyen az igazság és a törvény szigorítása oldalán harcoló képviselőkből hirtelen a pedofilok nagy védelmezője is lehet, nevezetesen a korrupció hatására. Leszavazza a törvény megszületését, mert a zsebében a mani.


"Kik hozzák ott a törvényeket? Keresztények? Papok?"

A törvényhozó testület, de a Római Katolikus Egyház milliárdokkal beszáll az ügybe, hogy ne jöjjenek létre szigorú jogszabályok a gyermekgyalázók ellen. A jogalkotásban nyilván vannak katolikus jogászok, akiket megkereshet egy bíboros, hogy lenne egy ügy, az Egyház szolgálatára egy kiváló lehetőség... maga kiváló szakember, és elkötelezett katolikus...


"Azt írtad vannak keresztény jogászok... hát nem igazán. A jogban nincs. Ezt úgy értem senki nem értelmezheti és módosíthatja vallási meggyőződésből a jogszabályokat."

Nem a módosításról van szó, hanem már a törvény megalkotásánál, a pedofília szigorításánál elgáncsolják, megakadályozzák, vagy legalábbis ezt próbálják a Római Katolikus Egyház képviselői (vallásos jogászok, plusz a lefizetettek).


"Nem azért ússzák meg a gyerekek megerőszakolását emberek, mert papok, hanem mert van elég pénzük. Érted mi ezzel a baj ugye?"


Én értem, szerintem is ez rendszerszintű probléma egyrészt a Római Katolikus Egyházban, ahol a gépezet utalja a milliárdokat az áldozatoknak a perverz papok védelme érdekében, lefizeti a jogalkotási folyamatokat is, és szinte senki nem nézi a megrontott gyermekek érdekeit, csak az Egyház hírneve a fontos. Ezen a rossz gyakorlaton változtatnak azok az áldozatok és újságírók, akik dacolva az Egyház milliárdjaival, nyilvánosságra hozzák az ügyeket, erre már a milliárdokat osztogató Római Katolikus Egyháznak is muszáj reagálnia. Közzétesznek statisztikákat a papok tetteiről, de ezek a statisztikák annyira rosszak, a Katolikus Egyháznak, a klérusnak annyi gonoszsága tárul föl belőlük, hogy aki most ismeri meg ezeket a számokat, azok jogosan háborodnak fel.

Pl. 3700-nál is több áldozat Németországban a háború óta, gyakorlatilag minden héten egy mise helyett/mellett egy kisgyermek áldozat. Ha ez a tendencia nem változott (remélném, hogy igen!), akkor a kérdés kiírása óta 2 hét telt el, ez két újabb német katolikus gyermek elleni papok által elkövetett visszaélést jelent. Ráadásul a Római Katolikus Egyház papjai több országban is jelen vannak.

2019. jún. 24. 14:40
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
A josszabályi határozatok ennél sokkal egyértelműbbek. A korhatáron nincs mit maszatolni, onnantól kezdve nem kérdés hogy beleegyezett vagy sem, mert bűncselekmény és kész. Mindegy hogy jogalkotásról vagy módosításról van szó, a lényeg azon van, hogy ezt a pénz mozgatja vagy sem. Amit te állítasz, az azt jelentené, hogy több a "katolikus jogász" mint a nem katolikus, és a katolikus jogászok között több a "rossz katolikus" mint a valóban hívő, a nem katolikus jogászok között pedig több a korrupt mint a tisztességes, de ezen belül is mélységesen alávaló fajtáknak kell lenniük, ha ilyen kérdésekben megvesztegethetőek. Lényegében azt állítod, hogy az egész jogrendszer egy legalizált maffiaszövetkezet, ahol a törvényt azoknak írják akik többet fizetnek érte. Mégis mintha fordítva értékelnéd mindezt és azt írod, hogy a gazdag katolikus papok elrontják az egyébként igazságos törvényhozói rendszert. Azzal hogy papok? Azzal hogy gazdag papok? Mert szerintem inkább csak azzal, hogy rossz emberek, rengeteg pénzzel. Ezért kérdezem, szerinted csak a papok között lehetnek ilyenek?
2019. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Természetesen máshol is lehetnek gonosz és gazdag emberek, nem csak a papok között.


Például Európában nyugat-európai paradicsomtenyésztők lobbizásának eredményeképpen létrehoztak egy olyan törvényt, ha jól tudom, hogy az "igazi" paradicsom a vastag héjú (és ízetlen) paradicsom, így a vékony héjú magyar paradicsom nem tud labdába rúgni ilyen törvényi szabályozás mellett.


Ez a kérdés viszont a Római Katolikus Egyházról szól, és az idézett cikk is. Itt a gonoszság sajnos rendszerszintű probléma Vigano érsek szerint, és ebbe a rendszerszintű gonoszságba beletartozik a pedofil papok ügyeinek eltussolása, a gyermekek jogainak a tiprása.

2019. jún. 24. 15:23
 35/47 tgt ***** válasza:
0%

mirőlszól: Ezt úgy hívják, lobbizás. A katolikus egyház fizetett lobbistákat, hogy a törvényhozókat próbálják lebeszélni a törvény elfogadásáról. A lobbizás Amerikában legális. De ebben az összefüggésben erkölcsileg igencsak aggályos.

[link]

2019. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
46%

Ha már az amerikai lobbizásról van szó, az a 10 millió dollár (ami egyébként pletyka, nincs valóságalapja) egy nevetséges összeg. Ennél nagyságrendekkel többet költenek sokkal hatalmasabb lobbi csoportok, három ilyen van, az olaj, a fegyver és a neoprotestáns szekták. Ez utóbbiak tizedet szednek, lobbi forrásuk pedig kiapadhatatlan. Minden elnökválasztáson irdatlan pénzzel fektetnek be a republikánus jelöltekbe (ha nyernek akkor meg is térül bőségesen), de hatalmas pénzekkel lobbiznak a közelkeleti háborúk mellett, Izrael agresszív politikájának támogatása mellett is lobbiznak keményen (ebbe valami bibliai próféciát képzelnek bele). Szóval 10 millióval lobbizni az USA-ban egy vicc.


Ami az ottani pedofil eseteket illeti, ezek többsége nem pedofília. Az esetek többsége egyszerű homoszexuális együttlét, mert nem kisgyerekek megrontásáról van szó. Ezen törvények értelmében a Biblia tele van pedofilokkal, mert a zsidóknál 13-14 évesen már lehetett házasodni, az USA-ban 21 év a korhatár. Ha egy 17 évessel valaki összefekszik, azt pedofilnak kiáltják ki.


Ez pedig szerintem sokkal súlyosabb, mert a valódi áldozatokat, amikor ártatlan kisgyermekeket rontanak meg, nem pedig meleg kanokat, összemossák ez utóbbiakkal, s közel sem segít megoldani a valódi problémát.

2019. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Szóval a papok nem pedofilok, csak ártatlan homokosok? Egyrészt a Biblia alapján Isten szemében a homoszexualitás bűn. Másrészt Amerikában Penssylvania államban az állami ügyészség nyomoz ezek után a papok után, majd ők eldöntik, hogy "kanos melegek", vagy pedofil bűnelkövetők voltak. Nekem mind a kettő undorító egyébként, ilyenek tanítják a népet, a gyermekeket a jóra?
2019. jún. 25. 06:46
 38/47 A kérdező kommentje:
Egyébként a katolikus egyház statisztikái alapján a papok leggyakrabban a 11-14 éves fiukat rontják meg, ez mindenhol pedofília kellene hogy legyen.
2019. jún. 25. 06:50
 39/47 anonim ***** válasza:
Lehet számodra egy és ugyanaz, ha két férfi szeretkezik, vagy ha egy felnőtt férfi egy ártatlan gyermeket megerőszakol, számomra, s bízom a többség számára sem ugyanaz. Így már értem, hogy te miért nem akarsz különbéget tenni, én azért ettől függetlenül is fogok.
2019. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 tgt ***** válasza:
0%
39-es: Pedofil esetek vannak, kár ezt relativizálni.
2019. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!