Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hiánya a Római Katolikus...

Isten hiánya a Római Katolikus Egyházban?

Figyelt kérdés

XVI. Benedek expápa nyílt levélben írta meg álláspontját arról, hogy miért van annyi szexuális abúzus az egyházon belül. A 2013-ban visszavonult egyházfő az 1960-as évek szexuális forradalmát hibáztatja, szerinte amiatt alakultak ki homoszexuális "klikkek" az egyházon belül,írja a BBC.


XVI. Benedek a Klerusblatt című német katolikus lap által közölt írásában úgy véli, a pedofília nem volt "akut" a 80-as évek végéig, és "Isten hiánya" okozta a jelenséget. Az egyetlen megoldás erre, hogy engedelmeskedünk és imádjuk urunkat, Jézus Krisztust.



[link]


Egy Katolikus Egyház által készíttetett felmérés szerint Németországban a 2. világháború óta több mint 1700 felszentelt katolikus pap rontott meg több mint 3700 többségében kisfiú áldozatot szexuálisan.


Szerintetek tényleg Isten hiánya van a Római Katolikus Egyházban? Hogy alakulhatott ki?



2019. jún. 10. 11:11
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

#40

Sehol sem vitattam, egyszerűen azt mondtam, hogy külön kell választani a pedofíliát és az egyszerű homoszexuális viszont. Egyik esetben gyermekeket rontanak meg és hatalmas károkat okoznak, másik eset pedig eléggé elfogadott manapság. Egy 17 évessel való szex az pedig nem pedofília. Lásd most az egyik rendező esetét, akit szintén pedofíliával vádolnak egy 17 évessel való viszony miatt.

2019. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 tgt ***** válasza:
6%

Jó, válasszuk külön. Ha két felnőtt ember létesít szexuális kapcsolatot, az nem bűn. Az viszont bűn, amikor kiskorúakkal létesítenek szexuális kapcsolatot az egyházi emberek. És ebből van bőségesen. Itt tudsz tájékozódni ezekről:

[link]

2019. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

Ha egy katolikus pap egy 17 éves fiúval létesít testi kapcsolatot, szerintem az is nagyon-nagyon nincs rendben. A Biblia és Isten szerint is bűn!

Bizonyos korhatár alatt pedig még jobban elítélendő, és börtönnel is büntetendők az ilyet elkövetők.

2019. jún. 26. 14:15
 44/47 anonim ***** válasza:

#43

A 17 éves fiúval egy filmrendező létesített kapcsolatot (még csak nem is katolikus, hanem zsidó), és szerintem nincs benne semmi törvényileg elítélendő.

Ha egy katolikus pap lett volna, akkor ő megszegte volna cölibátusi fogadalmát és nagyon helytelen dolgot tett volna. De nem törvényileg, hanem teológia szerint.

2019. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Te egy esetről beszélsz, a katolikus papoknak pedig ezerszám kerülnek elő áldozataik sajnos, különböző országokban, USA, Németország, Lengyelország, elsőnél az államügyészi nyomozás eredményeképpen, a másik kettő esetben a katolikus egyház rendelte el a vizsgálatot egyházi iratok alapján.
2019. jún. 26. 18:52
 46/47 A kérdező kommentje:

Benedek pápa nyilatkozatából részletek:


[link]

"

A papi szolgálatra felkészítő szemináriumi képzés problémájával kapcsolatban valóban a felkészítés korábbi formájának nagymértékű összeomlása figyelhető meg.


Különböző papi szemináriumokban kis homoszexuális körök alakultak ki, amelyek többé-kevésbé nyíltan működtek és érzékelhetően megváltoztatták a szemináriumok légkörét.


Hogyan ölthetett ekkora méreteket a pedofília? A jelenségnek végső soron az az oka, hogy nincs jelen Isten. Hiába vagyunk keresztények és papok, mi magunk sem szívesen beszélünk Istenről


A pedofília áldozataival folytatott beszélgetéseim során egyre határozottabban felismertem, hogy valóban erre van szükség. Egy ministránsként az oltárnál szolgáló fiatal nő beszámolt arról, hogy a káplán, aki ministránsi minőségében a felettese volt, minden alkalommal a következőket mondta, mielőtt szexuális visszaélést követett volna el a sérelmére: „Ez az én testem, amely érted adatik.” Nem szorul magyarázatra, hogy ez a nő mindig rémülettel érzi át a visszaélés egész gyötrelmét, ahányszor csak az átváltoztatás szavait hallja.

"


A hét dombon ülő parázna egyház természete válik itt nyilvánvalóvá.

2019. júl. 14. 13:28
 47/47 anonim ***** válasza:
A rabbinizmus az eredeti forrás, onnan importálták. Ahogyan a tanokat is.
2019. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!