Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nincs ellentmondás...

Szerintetek nincs ellentmondás abban, ahogy a Koránban a teremtésről olvashatunk?

Figyelt kérdés
A Korán szerint Isten a semmiből teremtette az embert [19:67], csak annyit kell mondania ,,legyen" és lesz is [3:47], ugyan akkor a Korán szerint homokból teremtette Isten az embert [30:20], egy másik vers szerint azonban vízből teremtett minden életet [24:45].

2019. jún. 17. 21:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim ***** válasza:
68%

Oké, akkor erre válaszolj! Fel tudsz mutatni egyetlen tudományos alátámasztást is arra, hogy a földnek bármi köze van az ember evolúciójához?

És nem, hogy megtalálhatóak benne ugyanazok az elemek az továbbra sem jelent semmilyen korrelációt, szóval tényleges bizonyítékot kérnék ami bizonyítja, hogy nem egy teljes tudományos nonszensz amit a Korán ír. Nos?

2019. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
31%

Látványos ahogy megpróbálsz kibújni a kérdés alól. Megkérdezem újból. Tudományosan igaz vagy nem a Korán állítása, miszerint a földben megtalálható elemekből épül fel az ember? Igennel vagy nemmel válaszolj.


A földnek pedig nyilvánvalóan köze van az ember evolúciójához, mert a földben található elemekből épül fel.

2019. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 anonim ***** válasza:
64%

"Tudományosan igaz vagy nem a Korán állítása, miszerint a földben megtalálható elemekből épül fel az ember?"

A disznós példa elég látványosan bizonyítja hogy semmilyen kapcsolatot nem indukál, hogy két dologban megtalálhatóak ugyanazok az elemek, szóval nem, semmi tudományos nincs abban amit mondasz.


" A földnek pedig nyilvánvalóan köze van az ember evolúciójához, mert a földben található elemekből épül fel."

Ez elég béna duma.

De vizsgáljuk meg ezt a kérdést részletesebben!

Először is az emberi evolúció:

[link]

Hm, földnek semmi nyoma. Gyanús. Na jó, lehet hogy valahol a törzsfán hátrébb volt fontos szerepe a földnek. Lássuk a teljes evolúciós utat ami az emberig vezetett!

[link]

Ejnye, hát hol az a föld amiből az embernek kéne kialakulnia? Lehet hogy a Korán írója szimplán csak nem tudott fogalmazni, és azt akarta mondani, hogy az élet lett a földből? Egyáltalán a földben lejátszódhat bármi ami az élethez kell?

[link]

Nocsak, úgy néz ki hogy a szerves kémiai reakciók kizárólag vízben mennek végbe. Kell hozzá egyáltalán föld?

[link]

Nocsak, milyen érdekes, tényleg egy gramm föld nem kell az élő szervezetet felépítő anyagok egyikéhez sem.


Tehát ha nem a földből lett az ember, nem a földből lett az élet, nem a földben lett az élet, végső soron a földnek semmi köze az egészhez, akkor miről is beszélünk? A középkorban mindez az ismeret még nem állt az emberek rendelkezésére, de azért a 21. században tudományos tényekeket tagadni, csak hogy fanatikusan ragaszkodhassunk valami középkori tévedéshez, hát... Elég ciki...

2019. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/112 anonim ***** válasza:
31%

"A disznós példa elég látványosan bizonyítja hogy semmilyen kapcsolatot nem indukál, hogy két dologban megtalálhatóak ugyanazok az elemek, szóval nem, semmi tudományos nincs abban amit mondasz."


Vagyis kerülöd a válaszadást :) Elégé szánalmas, dehát ez van.



"Ejnye, hát hol az a föld amiből az embernek kéne kialakulnia?"


Játszod a hülyét vagy tényleg azt akarod hogy megkérdőjelezzem az intelligenciádat? Többször is leírtam hogy nem szó szerint kell érteni a földből teremtést.



"Lehet hogy a Korán írója szimplán csak nem tudott fogalmazni, és azt akarta mondani, hogy az élet lett a földből?"


Ha az élet a földből lett akkor az ember is a földből lett.



"Nocsak, úgy néz ki hogy a szerves kémiai reakciók kizárólag vízben mennek végbe. Kell hozzá egyáltalán föld?"


Lehet elfelejtetted de a Korán azt is írja hogy vízből is.



"Nocsak, milyen érdekes, tényleg egy gramm föld nem kell az élő szervezetet felépítő anyagok egyikéhez sem."


Ezt mégis honnan veszed? Fogalmad sincs hogy jött létre az élet, milyen volt az első életforma stb,



"Tehát ha nem a földből lett az ember, nem a földből lett az élet, nem a földben lett az élet, végső soron a földnek semmi köze az egészhez, akkor miről is beszélünk?"


Tehát azt állítod az élethez nem kell szén, foszfor, nitrogén, nátrium, a kálium,kalcium, magnézium, vas, klór? Csak mert ezek a földben találhatóak.


Csak így tovább :) Kíváncsi vagyok milyen hülyeségeket hordasz még itt össze. Legalább mindenki látja milyen fanatikus lehet egy ateista.

2019. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 anonim ***** válasza:
31%

Azért az sokatmondó, hogy egyetlen tudományos írást, kísérletet, megfigyelést, semmit nem tudtál mutatni ami igazolná a Koránt, míg én többszörösen alátámasztott levezetést mutattam hogy mennyire nincs köze a földnek se az ember, se az élet kialakulásához.

Csak így tovább, tökéletes példa vagy rá milyen fanatizmust képes előidézni az iszlám...

2019. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi? :) Pedig reméltem hogy maradsz még egy kicsit beszélgetni. Jöhet más ateista is ha te bedobtad a törölközőt.
2019. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
100%

Nem dobtam be, de úgy nehéz küzdeni ha az ellenfél semmivel sem tud előrukkolni, hisz eleve csak a ringen kívül szájhősködik.

De tudod mit? Oké, nekem nem hiszel, a te bajod. Lássuk a tudomány rovat mit gondol a témáról! Tegyünk fel ott egy kérdést szimplán a föld és az ember kialakulásának kapcsolatáról, anélkül hogy ott bárkinek is tudnia kéne hogy a kérdésnek bármilyen valláshoz is köze van, azaz a válaszok egyértelműen elfogulatlanok lesznek! Akarsz kérdezni vagy kérdezzem én?

2019. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 anonim ***** válasza:
Részemről oké. Majd én felteszem a kérdést.
2019. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 anonim ***** válasza:
Okés. Majd linkeld, légyszi!
2019. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
2019. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!