Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nincs ellentmondás...

Szerintetek nincs ellentmondás abban, ahogy a Koránban a teremtésről olvashatunk?

Figyelt kérdés
A Korán szerint Isten a semmiből teremtette az embert [19:67], csak annyit kell mondania ,,legyen" és lesz is [3:47], ugyan akkor a Korán szerint homokból teremtette Isten az embert [30:20], egy másik vers szerint azonban vízből teremtett minden életet [24:45].

2019. jún. 17. 21:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
69%

"Annyit ír hogy hogy az emberi test vízből és a földben találgatható elemekből épül fel."


Ezt nem írja. Te költöd hozzá, ergó hazudsz.


"hol írja azt a vers hogy ugyanabban a formában van jelen az emberi testben mint a földben?"


Ezt te írod és nem a vers, ahogyan te akarod értelmezni. Mint ahogyan azt írod, hogy a por a föld elemeit jelenti. Azaz átköltöd. Szóban, amikor mosod át valaki agyát a vallásos zagyvasággal, akkor talán működik, de itt minden korábbi állításod megvan, így jobb lesz ha taktikát váltasz ebben a környezetben. -->" Azt írtam a por a földben megtalálható elemekre utal, ...pedig olyan anyag ami a földben is megtalálható."


"de tudományosan helyes"


Nem helyes. Te akarod, hogy helyes legyen, de nem az.


"Mondjuk ha úgy jönnél ide hogy előbb elolvasod a Koránt, és nem úgy próbálsz okoskodni hogy azt sem tudod hol keresd a fenti verseket, értelmesebbnek tűnnél és nem kérdeznél ilyet."


Megint nem a kérdésre felelsz. Szánalmas.


"sok más elem ami felépíti az emberi testet egyáltalán nincs a légkörben"


Viszont gondolom Allah számára nincs lehetetlen, ezért annyi elemnek is elégnek kellett volna lennie. Mégis vonzódik a porhoz...vagyis izé, a föld elemeihez, micsoda véletlen.

2019. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 tgt ***** válasza:
53%
Most komolyan: mit vártok a Korántól? Hogy meghatározza az emberi test minden egyes elemét? Ha ilyet vártok bármilyen vallás szent könyvétől, akkor csalódni fogtok.
2019. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
24%

"Épp ez az alapja az ellentmondásnak. Ugyanis magából a koránbeli állításból viszont logikailag ez következne."


Logikailag nem következik ez, csak te képzeled.

2019. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem írja. Te költöd hozzá, ergó hazudsz."


Ha nem vagy azon az értelmi szinten hogy megkülönböztesd mit kell szó szerint értelmezni és mit allegorikusan, nem tudok segíteni. Meg mi az hogy hazudok? Ha annyira ostoba vagy hogy szó szerint értelmezed a porból teremtést, akkor tedd de mi az hogy hazugsággal rágalmazol?



"Ezt te írod és nem a vers, ahogyan te akarod értelmezni. Mint ahogyan azt írod, hogy a por a föld elemeit jelenti. Azaz átköltöd. Szóban, amikor mosod át valaki agyát a vallásos zagyvasággal, akkor talán működik, de itt minden korábbi állításod megvan, így jobb lesz ha taktikát váltasz ebben a környezetben. -->" Azt írtam a por a földben megtalálható elemekre utal, ...pedig olyan anyag ami a földben is megtalálható."


Nem költök át semmit. Lefordítottam neked a szimbolikus jelentést úgy hogy felfogd. Ez nem agymosás vagy taktika hanem elemzés, értelmezés. Az irományod második fele pedig értelmetlen.



"Nem helyes. Te akarod, hogy helyes legyen, de nem az."


Te akarod hogy helytelen legyen ezért értelmezed szó szerint. Tipikus buta ateista próbálkozás. Másik kérdésnél nemrég egy hozzád hasonló zseni azzal jött hogy hibát talált a Koránban, mert egy allegorikusan leírt tengerparti naplementét szó szerint vette.



"Megint nem a kérdésre felelsz. Szánalmas."


Szerintem meg az szánalmas hogy iq harcos ateisták idejönnek okoskodni úgy hogy sosem olvasták a Koránt, de még azt sem tudják mit kell szó szerint értelmezni és mit szimbolikusan. Egyébként válaszoltam csak nem fogtad fel.



"Viszont gondolom Allah számára nincs lehetetlen, ezért annyi elemnek is elégnek kellett volna lennie. Mégis vonzódik a porhoz...vagyis izé, a föld elemeihez, micsoda véletlen."


Ja hogy szerinted nem így kellett volna teremteni az embert :)))) Ha nincsenek értelmes érveid akkor ez a joker amit végül előhúzol? :) Te biztosan jobban tudod. Akkor láss hozzá. Szén, hidrogén, oxigén és nitrogén. Csak ezeket használhatod mert ezek vannak a légkörben. Ilyen zseniális ateistákkal mindig öröm társalogni :)

2019. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 anonim ***** válasza:
52%

"Logikailag nem következik ez, csak te képzeled."

Anyagmegmaradás neked csak képzelgés? Értem én hogy te nagyon szeretnél ebben hinni, de tényeket és logikát ne akard már ennyire meghazudtolni!

2019. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/112 anonim ***** válasza:
31%

"Anyagmegmaradás neked csak képzelgés? Értem én hogy te nagyon szeretnél ebben hinni, de tényeket és logikát ne akard már ennyire meghazudtolni!"


Ennek mi köze a témánkhoz te szerencsétlen? Neked közöd nincs a logikához sem a tényekhez. Az hogy beleképzelsz valamit ami nem szerepel a versben és logikailag sem következik, senkit nem érdekel. Porból teremtés annyit jelent hogy a földben megtalálható elemekből lett teremtve az ember. Ez tudományosan helyes mert az embert alkotó elemek megtalálhatóak a földben. Tudom hogy fanatikus ateista vagy és mindenáron hibát akarsz találni de ezzel csak magadat járatod le de nyugodtan próbálkozz csak.

2019. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/112 anonim ***** válasza:
52%

"Ennek mi köze a témánkhoz te szerencsétlen?"

Mi köze az anyagmegmaradásnak ahhoz, hogy ha X-ből létrehozod Y-t, akkor az őket felépítő anyagok aránya ugyanaz lesz? Mondjuk hogy ezt jelenti hogy egyikből hoztad létre a másikat. Logika, ember!

2019. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagy képes felfogni hogy nem szó szerint kell érteni? Nem arról van szó hogy fogtak egy zsák földet, leöntötték vízzel és létrejött az ember hanem hogy a földben megtalálható elemek építik fel az emberi testet. És még te beszélsz logikáról?
2019. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/112 anonim ***** válasza:
52%
Az átvitt értelem nem azt jelenti hogy meghazudtoljuk vele egy állítás alapvető logikáját. Fogalomzavar?
2019. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 anonim ***** válasza:
100%
Te biztosan fogalomzavarban vagy. Az állítás logikájából nem következik az amit hiányolsz.
2019. jún. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!