Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nincs ellentmondás...

Szerintetek nincs ellentmondás abban, ahogy a Koránban a teremtésről olvashatunk?

Figyelt kérdés
A Korán szerint Isten a semmiből teremtette az embert [19:67], csak annyit kell mondania ,,legyen" és lesz is [3:47], ugyan akkor a Korán szerint homokból teremtette Isten az embert [30:20], egy másik vers szerint azonban vízből teremtett minden életet [24:45].

2019. jún. 17. 21:45
 71/112 anonim ***** válasza:
52%

" Elmagyaráztam hogy ha a föld elemeiből állítok elő valamit nem kell hogy ugyanolyan arányban legyenek sem az hogy ugyanolyan kötéseket létesítsenek egymással"

Ha a felhasznált anyag arányai nem egyeznek meg a földével, akkor szimplná hibás az állítás hogy földből teremtettél, hisz hiába fogod ugyanazokat az elemeket, ha más arányban kevered őket, sosem kapsz földet.


"Márt hát a te érvelésedből az következik hogy amiből létrejött az ember, ugyanolyan arányban kell hogy tartalmazza az emberben megtalálható elemeket"

Akkor kell megegyezzen az arány, ha közvetlenül valamiből hozol létre valami mást. Az ember esetében nem egészen erről van szó a valóságban.

Mindenekelőtt azért megkérdezném, evolúció teren hogy állsz?

2019. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:
68%

"Akkor kell megegyezzen az arány, ha közvetlenül valamiből hozol létre valami mást. Az ember esetében nem egészen erről van szó a valóságban."


A Korán nem írja hogy milyen eljárással, milyen folyamatok eredményeképpen jött létre, de még azt sem hogy közvetve vagy közvetlenül jött létre a földből. Te eddig azzal érveltél hogy ugyanolyan arányban kell lennie annak amiből létrehozták és ami létrejött szóval várom hogy elmond hol és miben található ugyanolyan arányban az embert alkotó elemek?



"Mindenekelőtt azért megkérdezném, evolúció teren hogy állsz?"


Mi köze a témánkhoz? Tudtommal az evolúció elmélete arra vonatkozik hogy az élőlények fejlődnek, változnak.

2019. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim ***** válasza:
52%

"Mi köze a témánkhoz? Tudtommal az evolúció elmélete arra vonatkozik hogy az élőlények fejlődnek, változnak."

Igen, de pont ez lenne a lényeg, hogy az ember nem csak úgy teremtve lett valamiből, hanem hosszú evolúciós folyamat végeredménye. Már ha egyáltalán beszélhetünk az evolúció kapcsán végeredményről.

Vagyis ami a bennünket felépítő anyagokat illeti, a fajra jellemző arány is folyamatosan változott annak függvényében, milyen sejtek által alkotott milyen szövetek milyen arányban vannak jelen a szervezetünkben.

Igazándiból értelmetlen is volt a vita azon része hogy most az emberben pont milyen arányban találhatóak meg az egyes elemek, mert ezek nyilván változtak az evolúció során, ezt ha jól értem, akkor te sem vitatod.

Viszont akkor hogy értelmezed ezt a földből lett az ember igét egészen pontosan? Teljesen konkrétan milyen út vezetett a földtől az emberig szerinted? Már csak azért érzem fontosnak ezt tisztázni, mert eddig úgy tűnt, az a fajta fundamentalista vagy aki szerint az ember egyből készre lett teremtve, de az utóbbi válaszok már nem ezt támasztják alá.

2019. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:
68%

"Igazándiból értelmetlen is volt a vita azon része hogy most az emberben pont milyen arányban találhatóak meg az egyes elemek, mert ezek nyilván változtak az evolúció során, ezt ha jól értem, akkor te sem vitatod."


Te hoztad fel az arányokat, hogy ugyanolyan arányban kell lennie annak amiből létrehozták és ami létrejött, nem én. Most hogy visszakérdeztem hol és miben találhatóak ugyanolyan arányban az embert alkotó elemek, visszatáncolsz?



"Viszont akkor hogy értelmezed ezt a földből lett az ember igét egészen pontosan?"


Úgy értelmezem ahogy eddig is. A földben található elemekből épül fel az ember.



"Teljesen konkrétan milyen út vezetett a földtől az emberig szerinted? Már csak azért érzem fontosnak ezt tisztázni, mert eddig úgy tűnt, az a fajta fundamentalista vagy aki szerint az ember egyből készre lett teremtve, de az utóbbi válaszok már nem ezt támasztják alá."


Egy szóval sem írtam ilyesmit és még csak nem is utaltam erre. Fundamentalista keresztények állítják hogy az élőlények egyik pillanatról a másikra készen jelentek meg. Én annyit mondtam hogy a Korán idézett versei, miszerint az ember vízből és a földben található elemekből lett teremtve, tudományosan helyes. Hogy milyen út vezetett a földtől az emberig, a Korán nem részletezi, viszont a teremtést egy folyamatként írja le ezért gondolom hogy nem egyik pillanatról a másikra jelentek meg az élőlények hanem folyamatok eredményeként. Ez alapján az evolúció elmélete nem ellentétes a Koránnal, ha annyit értünk alatta hogy az élőlények fejlődnek, változnak. Persze azt hogy ez a véletlen műve lenne az iszlám vallás és én is elutasítom. Az élőlények tudatos tervezés eredményei.

2019. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 anonim ***** válasza:
52%

"Te hoztad fel az arányokat, hogy ugyanolyan arányban kell lennie annak amiből létrehozták és ami létrejött, nem én."

Ha arról lenne szó amit a fundamentalisták hisznek, hogy a földből lett készre teremtve az ember, akkor lenne értelemszerű, hogy az arányok meg kell egyezzenek. Ezek szerint tévesen feltételeztem hogy te is ebbe a csoportba tartozol, ezért elnézést kérek.


"Úgy értelmezem ahogy eddig is. A földben található elemekből épül fel az ember."

A kérdésemet ezzel nem válaszoltad meg.

Akkor úgy kérdezem, mi köze az emberhez a földnek? És mielőtt leírnád ugyanazt, hogy megtalálhatóak benne az elemek, csak szólok hogy pl egy házi sertésben is megtalálhatóak ugyanazok az elemek mint az emberben, mégsem a disznókból lettünk.

Szóval az érdejel hogy mi volt a föld szerepe abban, hogy az ember megjelenhessen?

2019. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 anonim ***** válasza:
24%

"Akkor úgy kérdezem, mi köze az emberhez a földnek? És mielőtt leírnád ugyanazt, hogy megtalálhatóak benne az elemek, csak szólok hogy pl egy házi sertésben is megtalálhatóak ugyanazok az elemek mint az emberben, mégsem a disznókból lettünk."


A házi sertés is a földben található elemekből épül fel, de tudjuk hogy az ember nem a sertésből lett.



"Szóval az érdejel hogy mi volt a föld szerepe abban, hogy az ember megjelenhessen?"


Azt kérdezed hogy lett élettelen anyagból élő, ha jól értem. Erre nem tudom a választ ahogy a tudomány számára sem ismert még, az viszont biztos hogy a földben található elemekből épül fel az ember. Ez nem vita tárgya, így a Korán verse tudományosan helytálló.

2019. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:
48%
Nem, azt kérdezem mivel van több értelme annak a kijelentésnek hogy a földből lett az ember, mintha azt mondanánk hogy a házisertésből vagy a gulyáslevesből lett az ember?
2019. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy mindenáron kötekedni akarsz, de fogadd el szépen hogy ez a vers nem ellentétes a tudománnyal. Megint totál hülyeséget kérdezel mint amikor az arányokkal jöttél. A Korán nem azt írja hogy sertésből lett az ember és tudomány is kiderítette hogy nem sertésből lett. Ha azt írná a Korán hogy sertésből lett az ember az ellentétes volna a tudománnyal.
2019. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 anonim ***** válasza:
52%

"A Korán nem azt írja hogy sertésből lett az ember és tudomány is kiderítette hogy nem sertésből lett"

Nem is a földből...

2019. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:
100%
Totál értelmetlen ez a hozzászólásod és az ezt megelőző is. Ez a görcsös kötekedés csak azt mutatja nem tudsz belenyugodni hogy az idézett Korán versek tudományosan helytállóak.
2019. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!