Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki a bűnösebb szerintetek a...

Ki a bűnösebb szerintetek a hite által?

Figyelt kérdés

A hívők szerint van ugye az eredendő bűn, de azon felül is kell lennie különféle állapotoknak, most nem elsősorban a cselekedetekre gondolok, bár lehet összefüggés, vagyis az ateisták, a katolikusok, a reformátusok, a Jehova tanúi, az egyéb keresztény felekezetek, a muszlimok, buddhisták, zsidók leledzenek e hitük, vagy hitetlenségük, eretnekségük által nagyobb bűnben?

Szeretném ha azt is odaírná az, aki hajlandó erre válaszolni, hogy milyen felekezethez tartozik és hogy a saját, vagy az egyháza véleményét mondja e, ha azt ismeri.



2019. jún. 20. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Istennél nincs a bűnöknek szintjei. Valaki vagy megfelel az Ő igazságos alapelveinek vagy nem. Valaki elfogadja Krisztus megváltó erejét vagy sem. Jehova (Jahve) mindenki közeledését elfogadja, aki tiszta szívből és indítékból közeledik hozzá Krisztus által.
2019. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Keresztény, felekezet nélkül.


Az eredendő bűn az azt jelenti, hogy mindenki bűnös hajlammal születik, tehát Istentől elválasztott, vagy úgy is mondhatni, ahogy Jézus is definiált: "az ördögtől valók".

Emberi szempontból vannak a bűnök kategorizálva. Azokkal én egyetértek. A BTK. alapján is lehet tudni, hogy melyik a nagyobb és melyik a kisebb bűn.


Isten szempontjából ha valaki egyet elkövetett, megszegte a teljes törvényt, és kárhozatot érdemel. Persze Isten ehelyett kegyelmet adott Krisztusban, hogy aki hisz, ne vesszen el. Plusz bónusznak a hívő máris Isten fiának tekintheti magát, amennyiben természetesen Krisztus lelke van benne. Más szóval Istenhez kizárólag Jézus az út.


Ma az a halálos bűn, ha valaki nem hisz Jézusban. Ő nem tud újjászületni, így kizárja magát az örök életből. Isten csak Jézus miatt tekinti a hívőt bűntelennek és tisztának.


Cselekedetek sokat is elárulhatnak, mivel ami benned van, azt cselekszed. Gyümölcséről ismerszik meg a fa.

De egy megtért hívő nem lesz azonnal krisztusi, a megszentelődés életünk végéig tart.

2019. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Eddig értem, de egy ateista pusztán hit nélküli, ám egy más vallású a hitével lehet eretnek, vagy bálványimádó, vagy olyan bűnt vehet magára, ami rosszabb.

Legalább is a történelem ezt mutatja, a katolikusok jobban irtották a reformátusokat, mint a zsidókat, a muszlimok között a szunnita - siíta ellentét sokkal élesebb, mint mondjuk a pravoszláv egyházzal szemben, stb..., hiszen nemegyszer háborúznak is egymással.

Van ennek a hittételekben alapja, vagy csak gyakorlati megnyilvánulás?

2019. jún. 20. 12:51
 4/13 anonim ***** válasza:

"Van ennek a hittételekben alapja, vagy csak gyakorlati megnyilvánulás?"

A keresztényiben nincs. Akik egymást irtották, csak névlegesen voltak keresztények, az igazi hívőkhöz közük nem volt, illetve valahogy nagyon meg lehettek tévesztve. Gondolok itt arra, hogy pl. Bibliát nem olvashattak, és hamis teológiával lettek megvezetve.

2019. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy az volt a hamis, nem te érted félre?

Hiszen a Bibliát összeállító Egyház nagyjából pont abban az időben kiirtotta például az ariánusokat.

Mégiscsak jobban tudták, milyen Bibliát akartak összeállítani?

2019. jún. 20. 13:38
 6/13 anonim ***** válasza:

"Biztos, hogy az volt a hamis, nem te érted félre?"

Hipotetikus volt, nem egy konkrét esetet írtam.

De gondold végig. Ha valaki Jézusban hisz és elmegy lekaszabolni az embereket, akkor ezt nem a Bibliából szedte.


"Mégiscsak jobban tudták, milyen Bibliát akartak összeállítani?"

Ehhez kellene történelmi ismeret. Akkor sem hamisították a Bibliát, csak elzárták az emberek elől.


De legyen, hamisították: akkor sem az eredeti Biblia, hanem hamis teológia. A lényegén nem változtat, amit mondani szeretnék, érted? Aki eltér az Isten szavától, az vagy direkt teszi, vagy megtévesztették. Bár a megtévesztés sem lehet annyira erős kifogás, hisz az ember lelkiismeretébe is beírta Isten a szeretet törvényét, így ha valaki hívő, Biblia nélkül is tudja, hogy a szeretet a lényeg, és abba nem fér bele mások lemészárolása

2019. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Erre gondolok:


Róma/2.fejezet

14A nem zsidó népek, akik nem ismerik a Törvényt, ösztönösen mégis azt teszik, amit a Törvény megkövetel. Így, bár Törvényük nincs, ők maguk lesznek törvénnyé saját maguk számára.15Ezzel azt mutatják, hogy a Törvény követelései szívükbe vannak írva. Hasonlóképpen van ez az érzéseikkel is. Néha úgy gondolják, hogy rossz, amit tettek, és emiatt bűntudatuk van. Máskor úgy gondolják, helyesen cselekedtek, és nem érzik magukat bűnösnek.

2019. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ehhez kellene történelmi ismeret. Akkor sem hamisították a Bibliát, csak elzárták az emberek elől."


Nem egyről beszélünk, hiszen én azt vetettem fel, hogy nagyjából abban az időben, amikor az egyház összeállítja a Bibliát, kiirt több keresztény felekezetet, köztük az ariánusokat is, mert eltértek attól, amit az Egyház tett meg a kereszténység alapjainak. Például az ariánusok ki akarták hagyni az Ószövetséget a Bibliából.

Ezzel azt akarod sugallani, hogy a Biblia összeállítói nem voltak keresztény emberek?

Fura, de értem, hogy szerinted szeretetből nem lehet ölni.

Pedig pont ezt tették a középkorban, a halhatatlan lelke érdekében égették meg máglyán az eretnekeket, jóllehet szeretetből, de ez bizonyára elég komplikált nekünk, nekik nem volt az.

Mindenesetre a kérdésem lényegében az lenne, hogy van e különbség a más vallások között.

Itt is megfigyelhető például, hogy a katolikusok, meg a reformátusok egymást kevésbé piszkálják, mint a muszlimokat, vagy a Jehova Tanúit.

Azt talán meg lehetne határozni, hogy az ateisták hol vannak ebben a rangsorban, hogy jobban. vagy kevésbé negatív a megítélésük, mint egy más vallásúnak?

2019. jún. 20. 15:16
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ezzel azt akarod sugallani, hogy a Biblia összeállítói nem voltak keresztény emberek?"

Dehogy is! Hisz én is az általuk összeállított Bibliából "táplálkozom".


"Nem egyről beszélünk, hiszen én azt vetettem fel, hogy nagyjából abban az időben, amikor az egyház összeállítja a Bibliát, kiirt több keresztény felekezetet, köztük az ariánusokat is, mert eltértek attól, amit az Egyház tett meg a kereszténység alapjainak. Például az ariánusok ki akarták hagyni az Ószövetséget a Bibliából."

Igazad van, én nem vettem fel a fonalat, bocsánat!

2019. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Katolikus vagyok, bár most nem a kincstéri változatot, hanem a saját elképzelésemet adom elő.

A legrosszabb az ateista, mivel ő még csak nem is hajlandó keresni Istent. Igaz, vannak agnosztikusok, akik ateistának nevezik magukat, ők agnosztikusok.

Istenkeresőnek számítanak azok, akik hisznek egy vagy több istenben. Ide tartozhatnak agnosztikusok is, akik nem érzik úgy, hogy ha van Isten, akkor megszólíthatatlan. A legközelebb azok állnak, akik ismerik az igazságot, de istenkeresők is részesülhetnek kegyelemben, ha jóakaratúak.

2019. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!