Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teremtette Isten az...

Miért teremtette Isten az embert, vagy a Földet? Ki kérte tőle? Vagy csak szórakozásból? Nagyon ugy néz ki! Megteremtett az embert, hogy jót szórakozzon rajtunk!

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
ézsaiás 45:18 "Ő, a föld megformálója,... aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta."
2010. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
én hálás vagyok az életemért Istennek, ugyanis a sok gond, és probléma ellenére vannak olyan pillanatok, amikért érdemes élni. az ember miért szül gyermeket? hogy szórakozzon rajta? kérdezd meg a szüleidet, hogy ők miért válaltak téged, hátha közelebb jutsz a válaszhoz.
2010. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
tanulj fizikát, biológiát...
2010. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
tanulj a nagy tanítótól.
2010. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Rohadtul unatkozott az Öreg és kitalálta, én csak azt nem értem,hogyha olyan nagy Isten akkor miért kellett neki 7 nap....és pihenés. Túlon túl emberi vonás a fáradtság ha Istenről van szó..


Egy csettintésből is alkothatott volna, vagy nem képes rá?

2010. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
emberi, de Istentől kapott tulajdonság az, hogy szeretünk alkotni, majd gyönyörködni az alkotásunkba.
2010. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Helló.


Isten azért teremtett meg minket, hogy létezzünk, kezünkbe adta a lehetőséget, hogy örök boldogságban részesülhessünk. De mivel fogalmunk sem lenne a jóról, ha nem lenne kontrasztként mellette a rossz, ezért "bűnbe" kellett essünk. S e bűnbe esés nyomait viseljük még magunkon, ráadásul tévedésből. Ezzel nem is lenne semmi probléma, de a bűn elfelejtette velünk Istent és az igazi mibenlétünket, illetve azt, ami az univerzum(Isten) valódi célja velünk. Ha mindenki rendelkezne ezzel a tudással, ezzel letisztítva a tévedést, akkor mi szórakoznánk itt a Földön, amit egyébként vissza is lehet szerezni(tudást), de a cél is ez lenne. :)


üdv

25/F

2010. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Neki ez miét volt jó,hogy megteremtett minket?Kinek akart bizonyitani?Vagy csak szórakozásból hozta létre az embert?Semmi értelme az egésznek!
2010. júl. 9. 19:33
 9/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok. :)


Teérted teremtett mindent, a te szellemi fejlődésedért, és az már jó jel, hogy érdeklődsz. Arról pedig nem tehet Isten, hogy te emészted maga a rossz gondolataiddal. És arról sem tehet, hogy gonosznak világítja meg az ember Őt. Minden változni fog idővel. én tudom. :)


üdv és sok sikert

25/F

2010. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért mert tudta, ha szabad akaratodból Őt választod akkor bekerülsz a mennyországba, és boldog leszel.
2010. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!