Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teremtett Isten fertőző,...

Miért teremtett Isten fertőző, halálos baktériumokat és vírusokat?

Figyelt kérdés
Ugyebár a világot és mindent ami benne van Isten teremtett.

2019. júl. 14. 14:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mert annyira szeret minket! ♥
2019. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Mansour ***** válasza:
86%

"Amit az ember megcsinál mondjuk egy kés, azal lehet operálni életetmenteni, és lehet ölni. Ugyan ugy vannak a baktériumok is, Isten teremtésében"

De a baktériumokat ki használja jóra vagy rosszra? Az ember? Hogyan? Az ember gonoszsága kisugárzik a benne lévő baktériumokra?

2019. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%

"Miért teremtett Isten fertőző, halálos baktériumokat és vírusokat?"

Kérdés, h valóban Ő teremtette, vagy ezek a bűn következményei? Az utóbbi


"Ugyebár a világot és mindent ami benne van Isten teremtett."

Ez csúsztatás. Úgy helyes, hogy minden, ami jó, Ő teremtette. A rossz pedig a jó hiánya, tehát Isten hiánya. Kicsit más a fekvése így a gyereknek. Viszont ezek szellemi dolgok, így egy materialista ezt nem fogja érteni, megérteni. Másrészt meg hosszú évek óta minden héten minimum kétszer megkérdezitek. Miért? Úgysem fogunk mást válaszolni

2019. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Mansour ***** válasza:
100%
Én nem vagyok materialista, mégsem értem. Sem azt, hogy hogyan lesz a hiányból fizikai valóság, sem azt, hogy az ember bűnének hogy lehetne ilyen mélyreható fizikai következménye. Ha egy buddhista mondaná ezt (bár ő nem a "bűn" fogalmat használná), akkor érteném mire gondol. Na de a keresztény Isten olyan teremtő, aki a teremtéstől világosan elkülöníthető. Az ember a teremtés része, és mint ilyen, nincs hatalmában a teremtés rendjét megváltoztatni.
2019. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%

"Én nem vagyok materialista, mégsem értem. Sem azt, hogy hogyan lesz a hiányból fizikai valóság"

Vizsgáld meg a fény és a sötétség viszonyát. A sötétség sem létezik, mégis van. Ennyi az egész


"Az ember a teremtés része, és mint ilyen, nincs hatalmában a teremtés rendjét megváltoztatni."

De kaphat hatalmat


Furcsa, hogy mennyire szegényes az ember fantáziája, ha a Bibliáról van szó. Általános jelenség

2019. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%

"Sem azt, hogy hogyan lesz a hiányból fizikai valóság"

Mert nem szellemben, hanem testben gondolkozol. Materialista alaphiba, hiába nem vagy az. Információ az egész. Istenben minden információ megtalálható, ez az abszolút jó. Ha ezeket az információkat mellőzöd, akkor klasszikusan léthiányt, azaz bűnt, halált hozol létre. De ezeket is minden héten három-négyszer leírjuk ...

2019. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Mansour ***** válasza:

"Istenben minden információ megtalálható, ez az abszolút jó. Ha ezeket az információkat mellőzöd, akkor klasszikusan léthiányt, azaz bűnt, halált hozol létre."

Nagyjából értem, mit akarsz ezzel mondani, bármit is értesz "információ" alatt. Igaz, hogy nem egy szokványos keresztény gondolatmenet (ami engem mondjuk nem zavar), de a Bibliából kiolvasható akár ez is. Addig értem, és el is tudom fogadni, hogy az Istentől, mint a lét forrásától való eltávolodás, rosszat, betegséget hoz létre az emberben. Amit továbbra sem értek az az, hogy az embertől független fizikai világban létező rossz (vagy legalábbis az emberre nézve rossz) dolgoknak, mint pl. a vírusoknak vagy a természeti katasztrófáknak mi közük van az ember Istenhez való viszonyához. Mert a Bibliából azt már igazán nem lehet kiolvasni, hogy ennek a viszonynak közvetlen hatása lenne a fizikai világra. És nem a fantázia hiányával van a baj. Fantázia az lenne, bőséggel. Csak az már régen rossz, ha az ember a fantázia alapján folytat exegézist...

2019. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Mansour ***** válasza:
100%

"Mert nem szellemben, hanem testben gondolkozol."

Csak tudod, itt vagyunk ebben a fránya testben, és ha ledönt egy betegség, vagy az árvíz elviszi a házamat, akkor nem igazán nyugtat meg az a válasz, hogy az ember eltávolodott Istentől. Az meg végképp nem jól veszi ki magát ilyenkor, ha a rosszat hiányként magyarázzuk. Mert a vírus minek a hiánya? És az árvíz? Az árvíztelenség hiánya, vagy mi?

2019. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Mansour ***** válasza:
100%

"De kaphat hatalmat"

És kapott? Ha igen, mikor, kitől, és ezt honnan tudhatjuk?

2019. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Istenben minden információ megtalálható, ez az abszolút jó. Ha ezeket az információkat mellőzöd, akkor klasszikusan léthiányt, azaz bűnt, halált hozol létre. "


Érdekes, az átlag ateista teljesen egészséges, kutya baja, amíg jó pár beteg vallásost ismerek, igazából egy sem egészséges, lökött mind, ha engem kérdezel...

2019. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!