Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlő megtilthatja, hogy...

Főbérlő megtilthatja, hogy barátnőm ott aludjon a lakásban heti x napot?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szerintetek az reális, hogy a főbérlő beleszól, hogy pl. barátnőm heti 2 napot ott alszik az albérletben?


2019. aug. 15. 07:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Mi van a szerződésben?
2019. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%
Meg, persze. En sok alberletben laktam, van amelyik szerződésébe konkretan ki volt kötve, hogy ki mennyit aludhat ott, kb. 10 oldalas szerződés volt, bar3 ezt egy ugyvedtol3 béreltem :)
2019. aug. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
64%
Igen, reális. Rajtad kívül lakik még más is a lakásban? Vagy egyedül bérled? Szerződés rendelkezhet róla.
2019. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%

Megtilthatja, akár szóban is, mert a jogszabály szerint a szóbeli szerződés is szerződés, csak ezt nehezebb bizonyítani.

De a reális valóságban nem is kell bizonyítania semmit, gyakorlatilag felmond neked 30 napos kiköltözéssel indoklás nélkül - ha valamiért kényelmetlen számára a személyed - mert ehhez viszont joga van.

2019. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
31%
Igen, én is megtiltanám.
2019. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
23%
Egyedül bérled vagy a főbérlő is ott lakik? Ha igen, akkor lehet beleszólása. Ha nem, ameddig bérlés a lakást, te vagy a teljeskörű használója és a főbérlő nem tartózkodhat ott előzetes engedély nélkül.
2019. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Tyu, nem szamitottam ennyi negativ valaszra. :D nemtudom nekem meg tok evidens, hogy ott lakok a lakasban fizetem a berleti dijat es a rezsit es akkor nyilvan azt viszek fel a szobamba akit akarok (szerzodes nem szolt rola h nem lehet csak szoban kaptam.)
2019. aug. 15. 14:39
 8/37 anonim ***** válasza:
13%
A hozzászólóknak fogalmuk sincs a dolgokról.:) Ha bérelsz, akkor te vagy a teljeskörű használója..
2019. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
58%
Igen, valószínűleg téged, a saját lakásodban nem izgatna, hogy nem 20 hanem 10 év alatt kell kicserélni az ágyat, mert nem csak alszanak benne, hanem felnőtt fitness gyakorlatokat is végeznek rajta. De láthatóan a tulaj amortizációs kalkulációjában csak a te ott-alvásod van benne :-) Ez szerintem egy reális plusz összeggel megoldható, ha meg tudjátok beszélni...
2019. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%

"Ha bérelsz, akkor te vagy a teljeskörű használója.."

Bizony te. És csak te! És nem az egész pereputtyod, meg a kutyád/macskád/hörcsögöd/patkányod. Jóhogynemmá kibérlem én, és 10-edmagammal jogosan használom - teljeskörűen :-)

2019. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!