Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakástulajdonosok mire költite...

Lakástulajdonosok mire költitek el a pénzt amit kaptok az albérletből?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert az albim tulajáról azt hittem egész évben a mediterránon mereszti a seggét, de kiderült, hogy lassan nagyobb xarban van, mint én...

Felmerült bennem a kérdés, a tulajdonosok mire költik az albérletdíjat?

Köszönöm ha elmondod.



#albérlet #lakdíj
2019. aug. 15. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Peldaul abbol fizeti a lakas torleszteset.
2019. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Befektetésre, más lakások hitel törlesztésére, magára és a családjára stb.

Egyik közeli ismerősöm régóta foglalkozik albérletekkel. Mesélte a sztoriját nekem hogy honnan indult. 23 évesen örökölt egy 8. kerületi klasszikus bérlakást a corvin negyed környékén, nem adta el hanem kiadta albérletbe. 5 évig gyűjtötte az albérleti pénzt persze mellette dolgozott is. 28 évesen összejött neki annyi lóvé hogy be tudott hitelezni egy saját családi házra önerővel. A fennmaradó hitelt pedig a kiadott lakásból fizette.

35 volt mikor elkezdte a pénzét olcsó lepukkant, vagy banki árverezéseken árult lakásokba fektetni.

Végül is a lényeg az hogy most 45 éves és 10+ ingatlana van mind kiadva albérletnek. Ha mindent kifizet, hitel törlesztők a lakásokon, egyéb kiadások stb. akkor marad neki 300-400 ezer forintja a lakásokból havonta ami már teljesen tiszta.

Ha meg lejárnak a hitelek akkor ez az összeg több millió lesz havonta (bár ki tudja mit hoz a jövő).

Természetesen ugyan úgy dolgozik mellette még mindig, ráadásul az építőiparban (nem kőműves).

2019. aug. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Amire te a fizetésed...
2019. aug. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ugyan úgy dolgozom mint mindenki más, asztalosként, annyi különbséggel a munkatársaimtól, hogy nekem nem a fő témám az, hogy jajj de keveset keresek, meg, hogy Orbán a sátán..., + A havi nagy bevásárlasnál sem stresszelek azon mit szabad es mit nem... Vagy mikor a gyerek beszalad az auchanban a játékos sorba, sem kell a szívemhez kapnom...
2019. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Bérbeadóként: én "fehéren" adom ki a lakást. Így a bérleti díj 15%-a megy az államnak. Egy részét félreteszem a kiadott lakásra, ott is adódhat bármikor bármi. De így karban is tudom tartani. Idén pl. légkondit szereltettem be (kb fél misi lett a 2 szobába). Tavaly tönkrement a mosógép a kiadott ingatlanban, csere (ez is volt vagy 70-80000 ft). Ha a jelenlegi lakók felmondanának (egyelőre nem tervezik), egy kisebb felújítást szeretnék a lakással. (festés, beépített gardróbszekrény, elektromos vezetékek, konnektorok, stb). Erre is gyűjtögetek a bérleti díjból. Bár egyelőre nagyon szeretik azt a lakást a lakói, nem számolok rá, hogy akár a jövő évben megüresedne... És a bérleti díj kb felét magamnak szánom tartaléknak, nagyobb kiadásokhoz. Pl. idén kicsit kipofoztuk azt a lakást is, ahol én lakom. Jövőre autót szeretnénk cserélni. Szóval nekem:

- adó

- a kiadott lakás karbantartása

- tartalék saját magamnak nagyobb kiadásokhoz.

De a bérleti díjat nem költöm a saját megélhetési költségeimre, hiszen van saját fizum, amiből megélek, és félre is tudok belőle rakni. Hála Istennek.

Aztán persze, tuti van olyan bérbeadó, aki nem tud bánni a pénzzel, és a bérleti díjat is feléli. Aztán nem akaródzik neki a 30 éves mosógépet sem lecserélni, és igénytelen a kiadott lakása. És csodálkozik, hogy az igénytelen lakásba csak igénytelen bérlőket kap. a normálisabbak elmenekülnek tőle, ahogy a lakást meglátják.

2019. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem gazdagréten van a lakásom amit kiadok, jelenlegi bérlő 110+ rezsit fizet jelenleg, ez olcsóbb mint más kecók a környéken, de régi és megbízható bérlő, ráadásul évente 1-2 hónapot van az országban, a lakást üresen adtam ki, ha légkondit akar vagy bármi felújítást, az az ő költsége. Amúgy van is bent jelenleg... 15 éve berli a kecót, kb 2 évente emelek az áron, mindig rábólintott eddig vita nélkül, neki ez nem pénz, ez egy napi keresete. Nekem pedig ad egy kis zsebpénzt.

Amúgy teljesen felújította a lakást, olyan állapotban van, ha felmondaná ő a bérletet, 150 alatt nem adnám másnak.

2019. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az eladósodási képesség nincs összefüggésben a bevétel nagyságával. Van, aki 600 milliós havi bevétel mellett is el tud adósodni, más 60 000-ből is meg tud élni.

Egy kis-közepes lakás bevétele messze nem fedez állandó külföldi szállodai tartózkodást, de azért akár meg is lehet belőle élni egy személynek vagy másfélnek.

2019. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, 7 éve adom ki a lakásom Pasaréten, másfél szobás kis lakást, 110 ezer plusz rezsiért. Tudom, kérhetnék többet is, mert jó környéken van, de az albérlők rendesek, több éve itt laknak, nekem többet ér az, hogy megbízható bérlők vannak, mint hogy havi 10-15 ezerrel többet kérjek (szerintem annyit már nem fizetnének ki, fiatal pár). Én ebből a pénzből élek, nekem elég ez a havi majdnem 100 ezer (lejön az adó a bérleti díjból) a kajára (a férjem lakásában lakom, a rezsit ő fizeti). A fizetésemet pedig félrerakom, illetve abból fedezem a bérbeadott lakás felújítását
2019. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mono11 válasza:
Őszintén nekem mindegy mire költi ameddig nem piszkál.
2019. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Adók.

2. Lakásrezsi.

3. Lakáskarbantartás, javítások, amortizáció kompenzálása.

4. Lakáskiadással kapcsolatos költségek (telefon, nyomtatás, utazás, tanfolyam, ügyvéd, adótanácsadó)

5. Ingatlanfejlesztés.

6. Megélhetés, stb.

2019. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!