Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Újabban miért hordják fent a...

Újabban miért hordják fent a lakástulajdonosok ennyire az orrukat?

Figyelt kérdés

-Soha nem látott, elszabadult ingatlanárak;

-borsos árú lakásbérlet;


Miért nem lehet egy kicsit azokat is megérteni, akiknek nem adatott meg apuci-anyuci által megvásárolt lakás,kocsi , vagy nagyszülőktől örökölt lakás?


Tényleg ennyire nehéz belátni, hogy aki a nulláról indulna becsületes munkavégzéssel, és így kényszerül jövőt teremteni, annak nehezebb a sorsa?


2019. júl. 15. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Ne akarj belevinni ebbe érzelmeket. Ez üzlet. Ha jelen piaci helyzetben sokat el lehet kérni a bérlésért, el is fognak kerni annyit. Fordítsd meg a kérdést....ha neked van lakásod amit van aki kivesz 120-ért...akkor te olyannak adod ki aki csak 60at tudna adni érte? Ugye hogy nem. Az ingatlan egy üzlet. Ne láss bele mást.
2019. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Na persze, megint egy fanyalgó... Mert akinek saját ingatlana van, az mind örökölte, vagy apuci-anyuci a segge alá tolta. Hát nem. Más is dolgozik rajtad kívül becsületesen, csak lehet, hogy okosabb, ügyesebb, nagyobb szerencséje volt álláskeresésnél, mint neked.
2019. júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Ha van egy lakásod, amit ki tudsz adni, mert nem benne élsz, mennyiért adnád ki?

120 ezerért, vagy 60 ezerért, hogy a "csóróbbaknak' is legyen esélyük?

És hogy szűröd ki, kinek nehezebb a sorsa, vagy megtehetné a drágábbat is, de hülye lenne dupla annyit fizetni, ha te kiadod féláron???


Nyilván annyira lehet feltolni az árakat, amekkorára még van igény.

2019. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Érteni megértik, csak ez üzlet, nem pedig jotekonysagi szervezet.

Ahányszor próbáltam megértő vagy együttérző lenni valakivel, én szivtam meg.

Mellesleg sokan vesznek lakast önerőből, nem csak anyuciapuci es öröklés letezik.

2019. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

A "csóró" béreljen szobát, lakjon apucinál-anyucinál vagy kérjen az önkormányzattól szociális bérlakást, esetleg költözzön oda, ahol ki tudja fizetni a bérleti díjat.

A piaci alapú lakáskiadás üzlet. Ha a lakásomért kaphatok 120 ezret, akkor megbízható, szimpatikus bérlőnek kiadom százért - de nem hatvanért. Hogy ez a nulláról indulónak nem tetszik... magánügy. Már bocsánat.

2019. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem adják feleannyiért a nyaralást annak, aki szegényebbnek vallja magát, miért nem csak negyedannyi tandíjat kell fizetnem, ha én azt mondom, hogy nehezebb sorsú vagyok, miért nem kerül nekem feleannyiba a járólap és csempe, ha felújítok a lakásban, mert feleannyi a fizetésem, mint a szomszédnak, stb. stb.

Miért egy vadidegen kellene, hogy megsegítsen? Magával meg jól kiszúrjon, hogy a saját tízezreiről mondjon le, hogy neked több maradjon? Hol ebben a logika? Nem a semmit kapod a bérleti díjért, hanem egy közművekkel ellátott ingatlant, falakkal, jobb esetben extrákkal, pl. újabb bútorokkal, jobb minőségű burkolatokkal stb., amit évekig otthonodnak érezhetsz.

Nem a polgártársaidat kell okolni a családi és anyagi helyzetedért. Mindenkinek van, ami jobban bejött, mint másnak, és van, amiben kevésbé szerencsés, mint más.

Próbálj tenni ellene, szakítsd meg a kört, próbáld a saját gyerekeidnek megteremteni az alapokat, hogy neki ne kelljen albérletben élni, de a hogyant ne mástól várd.

Vidéken amúgy lehet venni 3-5 M Ft között családi házat. Sajátot.

Tehát: a lakástulajdonosok nem hordják fenn az orrukat, én a bérlők részéről érzem a dühöt, de nem jogos, hogy a tulajok felé. Piac. Kormány. Errefelé keresd a "hibást".

Nem nehéz belátni, hogy nehezebb a sorsa annak, aki nulláról indul. Sőt, együtt is éreznek veled. De...nem tudnak rajtad segíteni. Állam, bank, te magad, más nem tud.

2019. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Ha jelen piaci helyzetben sokat el lehet kérni a bérlésért, el is fognak kerni annyit."


Valójában a helyzet fordított. Úgy látom, évről-évre a bérbeadók inkább el lettek kényeztetve, ugyanis az ingatlanokért a kínálat nőtt meg.

Így már oda jutottunk, hogy ez a bevételi forrás helyettesíti a munkahelyet.


"Mert akinek saját ingatlana van, az mind örökölte, vagy apuci-anyuci a segge alá tolta. Hát nem. Más is dolgozik rajtad kívül becsületesen"


Na ennek a rétegnek minden tiszteletem is. Aki becsületesen, munkával jutott saját ingatlanhoz. Sajnos, a tulajdonosoknak csak elenyésző hányadát teszik ki.


"Vidéken amúgy lehet venni 3-5 M Ft között családi házat. Sajátot."


Hol? Mert az kb. telekárban lehet, és bizonyára az épület is bontandó állapotú vagy könnyűszerkezetes...

2019. júl. 17. 13:00
 8/20 anonim ***** válasza:

"Valójában a helyzet fordított. Úgy látom, évről-évre a bérbeadók inkább el lettek kényeztetve, ugyanis az ingatlanokért a kínálat nőtt meg."


Így működik a piacgazdaság. A kereslet-kínálat határozza meg az árakat...


Hidd el, nagyobb a kereslet a lakásokért, mint amennyi van...

2019. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, 7-es hozzászólásban: Nem bontandó, nem könnyűszerkezetes. Szép falu, élhető, sok szolgáltatással, bár munkába be kell járni a legközelebbi városba, ami napi 1-1,5 óra plusz minimum.


Mai "hír": egyetemi felvételi ponthúzás után megugranak az albérletárak akár 10 %-kal. A kereslet növekedése felviszi az árakat. Ez van. Majd lecseng szeptember végére, állítólag.


Munka helyett is van, aki ebből él, de ő tényleg jó üzleti érzékkel rendelkezik, ha jó időben vett több lakást, és most kiadja vagy airbnb-zik és meg is tud belőle élni. Biztosan sokat is költött rá, ha ilyen jól ki tudja adni, mert a bérlői oldalról is egyre magasabbak az igények, elvárások. Én is találkoztam már ilyennel, aki ebből él. De ez egyfajta vállalkozás, szerintem az ilyet sem szabad elítélni. Na és, ha volt egy kis kezdő tőkéje a szüleitől? Vannak ilyen szerencsések. Vagy tényleg jókor lépett, és az összes megtakarítását ebbe fektette.


Mások munka mellett adják ki egy max. két lakásukat, melyet szintén valószínűleg még jó időben vettek, és gondoltak a jövőjükre, hogy a gyerekeiknek majd jó lesz, addig meg miért ne adnák ki? Ez nem olyan ördögtől való. Biztosan nekik is szükségük van a kiegészítő jövedelemre, nem dúskálnak a pénzben, és ami bejön, azt sem herdálják el, hanem vagy másik ingatlanra gyűjtenek, vagy a meglévő felújítására majd egyszer.

Hidd el, sokan vannak, akik "baráti" áron adják az albérletet, pl. x éve nem emelnek, mert elégedettek az albérlővel.


Aki meg frissen ad ki egy lakást, miért menne le a jelenlegi piaci ár alá? Meg kell nézni az albérlet kereső-kínáló oldalakat. Ha azt látom, hogy 100 körül vannak az árak, akkor én miért kínálnám a sajátomat sokkal kevesebbért? Mi lehetne rá az alapos indokom? Milyen logikát látnék benne? Ha valaki kiveszi és rendes, akkor legfeljebb nem emelek.


Az albérletek drágulását tényleg több dolog okozza, az egyik, hogy baromira drágul minden, minden, minden. Többe kerül minden, így magasabb bevételre vágyik mindenki. Elvileg a bérek is emelkednek, kinek így, kinek úgy, de nő a bevétel. Az albérletezés is egyfajta bevétel, ezért ezt is emelik a tulajok. Az más kérdés, hogy a bevételek nem mindenkinél nőnek jobban, mint a kiadások. Ezzel nem csak az albérlők vannak így, hanem a tulajok is, az élet minden területén drágulással találkozunk.

2019. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 Melyik falu?
2019. júl. 17. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!