Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlők/bérbeadók! Vissza...

Bérlők/bérbeadók! Vissza szoktátok kapni/adni a kauciót? Ha nem, akkor milyen indokkal?

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vissza szoktam adni.

Indoklás nélkül.:D

Szerencsémre(!) még nem volt okom visszatartani, igaz, nem nagyítóval nézek át egy lakást, ahonnan 6 meg 8 év után kiköltözik a bérlőm.

Nem szeretek senkiről hat bőrt lehúzni, az "Élni és élni hagyni!" az elvem és nem volt okom eddig megbánni.

Hozzáteszem, nagyon jó emberismerő vagyok és alaposan válogatok. Nem adom ki mindenáron a lakást, mindig megvárom az "igazit".:)

2018. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mindenhonnan visszakaptam a kauciómat, kivéve az első főbérlőmnél, aki levont egy bizonyos összeget azért, mert a lakás nem úgy názett ki, mint ahogy átadta. Való igaz, amikor átvettem pocsék állapotban volt (ráadásul úszott a mocsokban), saját költségen kifestettem, kicsinosítottam, új függönyöket, lámpabúrákat szereltem fel, vettem pár bútort és megjavíttattam egy csomó mindent.. Nem az én dolgom lett volna, tudom, de nagyon olcsó albérlet volt, az öreg pedig semmire sem volt hajlandó, így inkább ráköltöttem egy kicsit, hogy élhető legyen abban a pár évben, amíg ott lakom. Külföldre költözés miatt mondtam fel az albérletet, már nem akartam az öreggel szórakozni, de azért megmosolyogtam az indoklást :)
2018. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bérbeadó vagyok, még sosem volt olyan, hogy a kauciót nem adtam volna vissza (nyilván ha fizetetlen számla jönne az aktuális fogyasztásról a következő hónapban akkor azt levontuk belőle).
2018. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Kettőből kettő nem kapta vissza, mert vagy hamarabb felbontotta a fix idejű szerződést, vagy akkora koszt hagyott, hogy inkább nem adtam vissza. Volt is puffogás rendesen, de nem tudnak mit tenni:)
2018. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lightwarrior válasza:
100%
Kettőből 2 helyről visszakaptam a kauciót. Pontosan fizettem, a dolgokat rendeltetésszerűen használtam, jól megírt szerződéseket kötöttünk, így nagyon nem is lehetett más kimenetel.
2018. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!