Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért élnek vissza a főbérlők...

Miért élnek vissza a főbérlők a hatalmukkal?

Figyelt kérdés
Tehát bármikor kidobhatnak ha nekik úgy tettszik kedvük.
2019. máj. 5. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Amiert az alberlok egy jelentos resze csak lelakni, elhasznalni kepes a lakast, de a karbatartasra, allagmegovasra magasrol tesz.
2019. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor dobhat ki, ha az írásban lefektetett és az előírások értelmében megírt szerzőst megszeged. Szó sincs a főbérlők vagy tulajdonosok hatalmával való visszaélésről. Más a helyzet, ha nincs írásbeli szerződés. Ekkor nem tudsz semmit bizonyítani.
2019. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 mindentudó99 ***** válasza:
98%
Nekem van egy üres házam. Ki se adom. Pedig itt falun is kivennék 50 plusz rezsiért. Én nem idegelem magam a sok semmirekellővel lakni szeretne valahol de vigyázni rá és rendesen fizetni nem. Persze ez inkább szélsőség mert a többség biztos fizet rendesen. De teljesen megértem a tulajok viselkedését. Biztos nem ok nélkül teszik.
2019. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Sántít a kérdés. Egy főbérlőnek (bár gondolom tulajra gondolsz) az az érdeke, hogy biztos, fix bevétele legyen, normális, jó hangulatban a bérlővel, a lakás szétcseszése nélkül. Semmi nem indokolja kidobni egy normális, jól fizető bérlőt azért, hogy heteket töltsön a lakás hirdetésével, mutogatásával, esetleg fizessen ingatlanosnak.


Saját tapasztalat: 14 éve vagyok bérlő, soha sehonnan nem dobtak, nem is akartak kidobni. Ennek az oka az lehet, hogy mindenhol normálisan viselkedtem, időben fizettem, mindenről előre, írásban megegyeztünk és ahhoz tartottuk magunkat. Ilyen egyszerű.

2019. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Normalis berlot nem dobnak csak ugy ki.

Ha a lakast adjak el, akkor is tajekoztatnak hogy eladas lesz, nem pedig kidobas.

2019. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Abszolút troll kérdés.


Legyen bérleti szerződés, abban legyen leírva, mennyi a felmondási idő (általában 30 nap), aztán kész.

2019. máj. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Bármilyen szerződés felmondható bármelyik fél részéről.
2019. máj. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Az igaz, hogy mindkét fél felmondhatja, csakhogy a kérdező hatalommal való visszaélésre és bármikor történő kidobásra kérdez!
2019. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

4-es kommentelő


Ez érdekes,ismeröseimnek állandóan vándorolni kell albérletröl albérletre..

2019. máj. 6. 08:14
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
8: Ja, akkor azért, mert a bérlő feketén bérelt, így nem tartathatja be a lakáskiadóval a jogot! Különben kötné rengeteg szabály és kötelesség a bérbeadót!
2019. máj. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!