Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kiköltözés?

Albérlet kiköltözés?

Figyelt kérdés

Januárban lenne két éve, hogy albérletben vagyunk.

1 év határozott, aztán határozatlan időre vettük ki.

Mindig fix összeget fizettünk, talán egyszer láttunk egy számlát. 99% hogy nem adózik utána.

Már eleinte is sűrűn csinálta a tulaj, hogy 2-3 havonta jön, most viszont március óta nem volt.

A kérdésem az lenne, hogy jogilag lenne bármilyen vonzata annak, ha mi fogjuk az eddig spórolt pénzt, össze pakolunk, és elmegyünk?

A normális válaszokat előre is köszönöm!


2019. aug. 19. 18:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

HA nem jön a havi pénzért, akkor azt gondolom, félretesztek, amíg oda tudjátok adni. Akkor teljesen mindegy nektek, hogy mikor jön érte.

Ha meg nem adjátok oda, az nem megspórolt pénz, hanem lopás

2019. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Értem én. És mivel bizonyítja hogy én eddig nem fizettem? Mert ugye arról sincs sehol semmi nyom. Se arról, hogy a határozott 1 év után én ott lettem volna.

Hogy etikátlan lenne, azt eddig is tudtam. A jogi következményei érdekeltek volna. :)

És egy szimpla kérdés volt.

Mindenesetre, köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 20. 11:44
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Beadja a fizetési meghagyást, a végrehajtó majd leveszi a fizetésetekből


Bizonyítani meg nektek kell majd, neki ott a határozatlan szerződés, neked meg nem lesz átvételi elismervényed

2019. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%
Ja,ja. Jól írja az utolsó. Neked kell bizonyítani ha ellentmondasz, hogy fizettél - papír nélkül ugye nem tudsz - s a határozott idejű szerződés ha egyik fél sem mond ellen, automatikusan átalakul határozatlan idejűvé. Na most neked erről sincs egy fecni sem, hogy a határozott idejű után te elhagytad az ingatlant. Tehát, hogy nincsenek bizonylatok, ez inkább a tulajnak kedvez!
2019. aug. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!