Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért jó, ha számlaképesen...

Miért jó, ha számlaképesen adnak ki egy lakást/szobát?

Figyelt kérdés

Albérletet keresek és még nagyon zöldfülű vagyok benne, pl ezt a számlaképes dolgot sem tudom. Mi az előnye annak, ha egy albi számlaképesen van kiadva? Illetve hátránya, hogyha számla nélkül?

Mert eddig az albérletes fb csoportokban is a legtöbb embernél, aki keres azt láttam, hogy kifejezetten számlaképeset keres, és a kiadóknál is mindig előnyként van feltüntetve. Szóval gondolom valami előnye van, csak mi? :)


2019. szept. 4. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Mert biztosítékot ad, hogy aki kiadja, az nem fog kidobni, korrekt módon jár el, huvatalosan tudod igazolni, hogy te ott laksz
2019. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Elszámolható a cégnél ahol dolgozik lakhatási támogatásként. Plusz nincs simliskedés a lakcímbejelentéssel, tiszta a szerződés, kisebb az átverés esélye mindkét oldalról.
2019. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Egy vállalkozás, vagy cég kiveszi az embereinek, vagy kiveszi irodának, és el tudja számolni költségként a kiadott pénzt. Ha nincs számla, akkor zsebből megy a fizetés, és ami már a zsebben van, az legalább egyszer leadózott jövedelem.

Régen ezért volt buli az ibusz-lakás, mi is midig elszámoltuk költségként amit kért a tulaj.

2019. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az előnye annak, ha egy albi számlaképesen van kiadva?"


Az, hogy a tulaj felkészült bérbeadó és nem feketézik, tisztában van a jogaival és a kötelességeivel és veled szemben is eszerint fog eljárni.

Valamint van, aki el tudja számolni költségként sz albérleti díjat, neki kell a számla.

2019. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!