Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki csinált már ilyet?...

Valaki csinált már ilyet? Bútor szétszedése/összerakása költözéskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy hozta a sors, hogy albérletet kell váltanom és a bútoraimat is vinném magammal. Na most egy íróasztal nyilván nem okoz gondot, főleg hogy összecsukható. De van egy nagy Jysk-ös ágyam :D És persze a matracot, egyebeket ki tudom szedni belőle, de ez ilyen összepattintós/ragasztós ágy biztos tudja akinek ilyen bútorai vannak. Az ágykeretet hogyan tudnám biztonságosan szétszerelni? Panelból panelba viszik, kizárt szerintem hogy egybe le-fel vigyék.


Köszi ha tudsz segíteni!



#bútor #költözés #ágykeret #összerakós bútor
2019. okt. 10. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk jysk szekrényünk van de az nem ilyen Összepatintós/ragasztós.Komodunk is ilyen siman szétszedtük.Ha ragasztva van akkor szerintem nem tudod szétszedni.
2019. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Az ágykeret mindig csavarozva van.

A fejtámla része lehet hogy ragasztott, de azt nem is kell szétszedni, csak a hosszanti gerendákat.

Azok mindig csavarozva vannak.

Költöztető voltam, láttam pár ágyat már...

2019. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na, én ezért nem szoktam a lapra szerelt bútorokban a tipliket ragasztani. :) Ha ragasztottad, akkor azokat az elemeket nem biztos, hogy szét tudod szedni sérülésmentesen.

Ha nem ragasztott, akkor elemeire szedhető, amennyire feltétlenül muszáj.

2019. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én gumikalapáccsal ( [link] ) óvatosan szét tudtam ütni a ragasztott tipliket annakidején, amikor költöztünk. Nem kapkodva! Óvatosan!
2019. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a ragasztás amit egy gumikalapáccsal szét tudsz ütni, az már egy fabatkát sem ért...
2019. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az ágyak mindig csavarozva lennének? Érdekes, és a 60 éve alatt nem találkoztam még csavaros ággyal. Mind "beakasztós" volt.
2019. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jogos.

De a beakasztós része csavarozva van...

2019. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Találtam egy költöztető oldalt, akik ilyen bútorokra specializálódtak, szét - és összeszerelik őket újra. Lehet azzal kellene megpróbálkoznom.

2019. okt. 10. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Mekkora az az ágy, hogy muszáj szétszedni??

Nekem panel pici félszobába hoztak 140x200-as, hagyományos (tehát nem ágykeretes) franciaágyat. A fejtámla része külön volt (talán az ágyneműtartó és a matrac is, de erre már nem emlékszem 100%-osan). Igaz, először azt mondták a szállítók, hogy nem fog beférni, de én centire lemértem mindent. Eleve keskeny volt az ajtónyílás (magát az ajtólapot előtte leemeltem), keskeny előszoba, fordulási lehetőség alig. De végül mégis befért.

2019. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy a költöztetők a szekrényt (mert az tényleg nem fért volna ki az ajtón) a régi helyen szétszerelték és az új lakásban össze is rakták (anno lapra szerelve vettem, csavarozva kellett összerakni). No meg az ágyat is, (már amennyire szét volt szedve a fentebbi módon).

Ráadásul egy ember rakta össze, addig, amíg én a két másik szakival tettem még egy kört egyéb cuccokért. A költöztetők jó esetben profik, nem igazán ismernek lehetetlent.

2019. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!