Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezekèrt bejelenthetem a...

Ezekèrt bejelenthetem a NAV-nàl vagy bárhol máshol a főbèrlőmet?

Figyelt kérdés

A főbèrlő folyamatosan bejàrkàl a szobámban, turkàl a cuccaim között és megszabja azt is, hogy mit dughatok a konnektorba, és megtiltotta azt is, hogy munka után miután hazaèrtem lefürödjek vagy hasznàljam a mikrót. A kauciót nem hajlandó visszaadni és nem is lakhatom le, erről átvèteli papírt nem adott, de a szerződèsben nincs olyan, hogy ezt azt megszab, vagy benyelheti a kauciót. Ezen kívül tudtommal adót is kéne fizetnie minden albèrlő után, amit nem tesz meg. Ezek közül valamelyik indokkal bejelenthetem őt valahol?

Kérlek normàlis választ írjatok, trollok kímèljenek!


2019. okt. 25. 20:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is egy rendkívül kedvező ár. Ha úgy gondolod, hogy 35 ezer ft-ért (amiben a rezsi is benne van) mondjuk naponta egy órát zuhanyozol,(mivel laktam már együtt másokkal kollégiumban, nővérszállón, ahol direkt nem kellett rezsit fizetni, tudom, hogy nagyon sokan tényleg kb 1 óra hosszat zuhanyoznak)és ha fázol, bekapcsolod az olajradiátorodat, akkor csak úgy zárójelben megjegyzem, hogy ez önmagában kb 35 ezer ft/hó.Tehát, vagy elmégy olyan helyre, ahol külön mérőórák vannak és fogyasztás alapján fizeted a rezsidet(meg fogsz lepődni)vagy megpróbálsz alkalmazkodni ahhoz, amit a bérbeadód elvár a lakójától. Gondolom, hogy a reális dolgokat meg lehet vele beszélni.Azt ne felejtsd el, hogy mindig a bérbeadó szabja a feltételeket, a bérlő vagy elfogadja, vagy keres másik lakhatási lehetőséget.Sokan úgy gondolják, hogy azzal, hogy kifizetik a megállapodott összeget, már ők diktálják a feltételeket.Nekem is van egy albérlőm, hasonló feltételekkel, mint ahogyan Te is laksz,én nem korlátozom őt ugyan semmiben, de még soha nem is támadtak irreális ötletei.Én a bérleti díjat rezsivel úgy kalkuláltam ki, hogy beleférjen a víz-áramhasználata, saját maga szabályozhatja a lakrészében a fűtést, felőlem lehet nála 30 fok is,korlátlan internetet és tv-t is kap,de ezt 55 ezerért, ami reális. A 35 nem az.Már évek óta nálam lakik, és kérés nélkül is időnként korszerűsítést és karbantartást is végeztetek nála, tehát időnként be kell menjek hozzá, amit előre meg is beszélünk, ha nincsen otthon.Még soha nem volt problémánk egymással,mert nem ellenfelek, hanem partnerek vagyunk, ő lakni szeretne, én pedig jövedelem-kiegészítést, ami után igen, adózom is.
2019. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A szoba zárható, csak a főbèrlőnek van kulcsa a szobámhoz rajtam kívül, nyilván ő járkál be. A zuhany nálam pedig kb 10 perc, mert munka után hazaèrek éjfélre nem nagyon van erőm kifürödni a melegvizet. Egy hèten 3 napot alszok+fürdök itt átlagosan, a többi napon a párommal vagyok, ha épp nem dolgozom vagy iskolában vagyok, akkor a párommal dolgozom ami szintén egy egész napos program. Igen, heti 3 nap alvàsèrt és fürdèsèt fizetek 35 ezret, mert teljes napokat én soha nem vagyok itt. De neki az a baja, hogy én éjfélre járok haza, hiába mondom neki, hogy de 22-ig dolgozom, fél 11-kor jön a busz+át is kell szállni meg el kell gyalogolnom a házig, az igen, éjfél. És 12 óra munka után leizzadom, büdös vagyok, éhes vagyok, és szeretnèk főtt kaját enni, ha már bent a munkahelyen egy húsz perces szünetem van egész nap, ami annyira elég, hogy elmenjek az ebédlőig, gyorsan betúrjak 2-3 szendvicset és ennyi. Ja, és ha hazaèrtem direkt nem megyek le a konyhàig sem(hiszen az tiltott terület, hiába van a szerződésben konyhahàsznàlat), hanem a mikróban csinálok valami tésztát ami 10 perc. De hagyjuk is. Nem tudok vele kibèkülni, nem is szàndèkozom, nem az volt a kérdés, hogy "Hogyan maradhatnèk itt?". Hanem az, hogy hol tudom őt bejelenteni, aki erre a kérdédemre válaszolt, annak köszönöm szépen!
2019. okt. 26. 10:46
 13/14 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény? elköltöztél?
2019. dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, van. Nagy veszekedések áràn visszaadta a kauciót, és elköltöztem egy jobb albérletbe. Itt minden rendben van.
2019. dec. 20. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!