Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet ebben az esetben tenni?

Mit lehet ebben az esetben tenni?

Figyelt kérdés
Olyan albérletben lakom,ami hivatalosan egy nagy lakás, nincs külön lakcím sem, de 2 külön szerződéssel az egyik fele egy párnak van kiadva a másik fele meg nekünk. A gond az, hogy tegnap észrevettem,hogy nálunk pörög a vízóra úgy, hogy nem nyitottunk meg egy csapot sem,tehát a szomszed valamennyi vizfogyasztasat is mi fizetjük, felhívtam a főbérlőt azt mondta az lehetetlen de majd jön és megnézzük.. 2 hónapja vagyunk itt, de nem hiszem,hogy valaki úgy adná ki a lakását, hogy ne tudná melyik mérő melyik fogyasztast mutatja
2019. nov. 2. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt lehet tenni, amit tettél. Kijön a főbérlő és a szomszéddal közösen megnézitek, hogy mi történik, ha nálatok nyitjátok a vizet és mi, hogyha nála - mikor melyik óra pörög.
2019. nov. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem,nekem csak az a furcsa, hogy nem tudta volna alapból? Mivel kar korabban is kiadta
2019. nov. 2. 07:19
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Tisztázzátok hármasban.

Ha tényleg csak 1 vízóra van illetve a ti órátok akkor is pörög, amikor a másik engedi a vizet, akkor pl. az elkövetkező pár hónap átlag vízfogyasztása alapján kérhetitek vissza a másik bérlőtől az általatok kifizetett összeg arányos részét. Így lenne "fair".

2019. nov. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy tényleg fogalma sincs, mert soha nem nézte még a fogyasztást.
2019. nov. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Persze simán lehetséges, hogy nem tud róla. A testvérem egy új 4 lakásos társasházban vett lakást ott az emeleti wc-nél volt, hogy az első lakás vízvezetékére kötötte rá a szerelő mind a 3 lakás wc hez menő vízvezetéket.


De az is lehetséges, hogy valahol szivárgás van nálatok.

2019. nov. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!