Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Olyan esetben ha a felettem...

Olyan esetben ha a felettem lakó fúr, kopog, bútort húzkod, olyan zajokat produkál amik nem tudom honnan erednek akkor szólhatok a közös képviselőnek a zajokról? Tud ő valamit tenni?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom és február óta megy a zajolás és borzasztóan szeretem a nyugalmat. Hajnalban van hogy zajra kelek fel.
2018. aug. 13. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Semmit. Lehet finoman kérni, a durvulással, közös képviselővel fenyegetésnek maximum az lesz a vége, hogy nonstop zajongani fog feletted. Lehet törvényekkel jönni, meg birtokvédelemmel, de a vége az lesz, hogy rákontráz, és mégtöbbet, méghangosabban zajong. Egy kedves gesztus, egy üveg bor melletti beszélgetés, könyörgés célravezetőbb az ilyen esetekben.
2018. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Ha mindezt február óta csinálja, akkor elsősorban vele beszélj, hátha nem is gondolja, hogy ennyire lehallatszanak hozzád, ha pl. arrébb tol egy fotelt.

A közös képviselő nem házmester, nem a ház rendőre, vagy csendőre, ugyanolyan lakó, mint bárki más.

KÖZÖSSÉGI dolgokban jár el, tehát, ha egy egész emelet, vagy egy fél ház panaszkodik, akkor lakógyűlést fog összehívni és ott közös határozatot hoznak.

Ezt bizony neked kell elintézned!

2018. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki nincs hozzászokva a zajhoz annak elsőre nagyon fura a panelélet. Én három éve költöztem családiból panelbe. Nekem is fura volt, hogy vannak hangok. Egy idő után megszokod. Nekem az segített sokat, hogy elalvás előtt zené hallgatok. Ilyen "agybadugós fülessel". Ez minden hangot kizárt. Már csak ritkán használom, megszoktam a mindennapos zajokat. (pedig nálunk is van zajos szomszéd)

Egyébként érdemes egy próbát tenni vele, sok esetben az ember nem is tudja, hogy amit csinál milyen zajt okoz a szomszédban.

2018. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!