Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy állítsam le a lakótársama...

Hogy állítsam le a lakótársamat? Nem akarom megbántani, de már nagyon sok

Figyelt kérdés

Én tanulok, dolgozok, sportolok és szó szerint NULLA a szabadidőm, amit meg ki tudok préselni az időmből, azt a barátnőmmel töltöm vagy találkozom a barátaimmal. Kimerítő, de igyekszem mindenhol helyt állni, ez most egy ilyen időszak.


Szóval lakótárssal lakom, 2 szobás kis albérletben, a sráccal totál más az életstílusunk, az érdeklődési körünk, és hát a szellemi szintünk is.

Nem akarom megbántani, mert valószínűleg nem rossz szándékkal idegesítő, meg hát együtt lakunk, csak nem kellene rosszban lenni. De baromira zavar, hogy SEMMILYEN tekintettel nincs arra, hogy 1) nincs időm, 2) azt a nagyon pici szabadidőmet sem vele akarom tölteni, mert ott a barátnőm meg a barátok akiket még ritkábban látok.


Állandóan a nyakamra jár, van hogy egész nap a szobámban tanulok, de egyszerűen nem fogja fel, hogy az, hogy otthon vagyok nem azt jelenti, hogy ráérek vele lógni. Ha barátnőmmel vagyok sokszor telefonon zaklat, hogy menjünk ide meg oda meg mi az a fontos program, amiért nem tudok menni.


Kerek perec kimondva megvan a saját életem, amibe ő nem fér bele és amúgy sem az a típusú ember, akivel szívesen barátkoznék. Lakótársként kedvelem, mert ilyen szempontból tök jól ki lehet vele jönni, de egyszerűen túl SOK.


Szerintetek hogy szereljem le? Nem tudom ezeket hogy közöljem vele, mert tényleg nem akarom megbántani. Volt már, hogy szorítottam időt és elhívtam pizzázni vagy akármi, de ez nekem ilyen havi egy alkalommal HA belefér, ő meg mindennap a nyakamon lóg.


2019. nov. 10. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodt hangnemben mondd el neki szíved fájdalmát, tehát azt, amit ide leírtál. Szépen indokold meg az okokat.
2019. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes szituációban vagy!

Kijössz vele, de nem barátkoznál vele, jó lakótárs, de nem jó? :-o Ha nem fér bele egy lakótárs az életedbe, akkor miért nem laksz egyedül?

Mit ne mondjak, igen határozatlan személyiség vagy! Pár mondatban képes vagy önmagadnak is ellentmondani. Olyan, mintha magaddal vitáznál!

Szerintem, mielőtt lakótársaddal beszélnél, TE döntsd el, mit is akarsz tulajdonképp! Ha magányt, akkor költözz el, bérelj egyedül lakást! Ha szükséged van lakótársra, akkor vedd emberszámba és kommunikálj, barátkozz vele! Harmadik lehetőség, költözz össze barátnőddel. De ebben az esetben, persze őt is vedd emberszámba és vele is kommunikálj, barátkozz.

Nem mellesleg, gondolj azokra, akiknek nem telik albérletre és koleszban laknak, netalán otthon szülőkkel, testvérekkel, akár nagyszülőkkel... Sőt, nekem van egy ismerősöm, aki egy idős rokonával lakik, akit el is lát, csak hogy legyen hol laknia a munka és tanulás mellett. Képzelheted, ő mennyire szeretne néha egyedül lenni!


(Ne vedd sértésnek! Halkan jegyezném meg, kicsit visszavehetnél a képedből, az egódból!)

2019. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem fér bele egy lakótárs az életedbe, akkor miért nem laksz egyedül?"


A lakótárs nem élettárs. Nem azért laksz vele, mert annyira lakni akarsz valakivel. Nyilván jó az, ha jóban vagytok, de az nem jelenti azt, hogy párkapcsolatban kell éljetek, vagy barátoknak kell lenni. Sok esetben még csak meg sem választhatod, ki költözik be melléd.


"gondolj azokra, akiknek nem telik albérletre és koleszban laknak, netalán otthon szülőkkel, testvérekkel, akár nagyszülőkkel..."


Miért kellene rájuk gondolni? Attól neki nem lesz jobb, hogy a másiknak szar.

2019. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!