Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudom elintézni, hogy...

Hogy tudom elintézni, hogy legyen postaládám a társasházban?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem albérletbe és nincs a lakáshoz postaláda. Lent a postaládáknál nincs olyan amire az én lakásom száma lenne írva, viszont van egy amit senki nem használ, nincs rá írva semmi, tele van tömve szórólappal, kulcs nincs hozzá. A bérbeadóm azt mondta már az előző bérlő se használt postaládát, nem tud róla hogy a lakáshoz van-e, ő nem tud adni kulcsot. A közös képviselő sem tudott sokat segíteni, azt mondta foglaljunk egy egy ládát, amit senki nem használ. Szóval konkrét segítséget nem kaptam sehonnan, már nem tudom mit csináljak. Kivel vagy hol tudnám ezt elintézni hogy az egyik postaládán zárat cseréljenek és kapjak kulcsot hozzá?

2019. nov. 12. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
A közös képviselőnek munkaköri kötelessége elintézni ezt. Ha nem, akkor le kell váltani. Keresel egy lakatost, tetetsz egy zárat/lakatot egy üres ládára, és ráírod a nevedet egy alkoholos filccel.
2019. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk az egyik bérlő egyszerűen vett és felfúrta.

Ha bérlő vagy, szólsz a tulajdonosnak, és ő kér a Társasháztól. Ha ez valamiért nem működik, vagy olyan akadályba ütközik, aminél egyszerűbb venni és felfúrni, akkor az.

2019. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

"A közös képviselő sem tudott sokat segíteni"

Pedig ő kéne vegyen a Társasház közös pénzéből.

Még ezt így kérdezd meg tőle, kiváncsi vagyok a válaszára.

2019. nov. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is legegyszerűbb, ha zárszervízzel zárat cseréltetsz és használod. De lehet, hogy olcsóbb venni egy új postaládát és feltenni. Esetleg számlát a Társasház nevére kérj, mert ez valóban a közös képviselő dolga, közös pénzből.
2019. nov. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy bezárt postaláda ajtaját nem nehéz kifeszíteni úgy, hogy az ajtó nem sérül, a zárnak meg úgyis mindegy. Elviszed a zárat egy barkácsáruházba mintának, és veszel egy ugyanolyat. Ha nem megy, még mindig hívhatsz lakatost.
2019. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 DoraKozKepHU ***** válasza:
100%

Szia!


Aki azt mondja, hogy a közös képviselő feladata a postaláda biztosítás az sajnos téved. A közös képviselő a közös tulajdonú épületrészek és épületberendezésekért felel a postaláda viszont magántulajdon még akkor is, ha adott esetben a közös területen kerülnek elhelyezésre. A Magyar Posta is a levelek címzettjeit szólítja fel arra, hogy gondoskodjanak a megfelelő kézbesítési lehetőségről.


A fentitől függetlenül természetesen meg lehet beszélni, hogy közös pénzből cseréltet mindenki, egységesen ládát. Én magam is intéztem már nem egy közös postaláda cserét, de ehhez közgyűlési döntés kell és csak akkor van értelme, ha mindenkiét lecserélik.


Üdv,

Dóra

2019. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A Magyar Posta is a levelek címzettjeit szólítja fel arra, hogy gondoskodjanak a megfelelő kézbesítési lehetőségről."


Igen, mert nem minden címzett lakik vagyonközösségben másokkal, pl. ha családi házról van szó.

De a Társasház egy vagyonközösség, aki összead pénzt ezekre a feladatokra, amik elvégzésével megbíz valakit, aki a közös képviselő.

2019. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 DoraKozKepHU ***** válasza:
75%
#7: mint írtam őt a közös területek és közös tulajdonú berendezésekkel kapcsolatos ügyek intézése miatt fizetik nem pedig a magántulajdonok intézésére a postaláda pedig egyértelműen magántulajdon. Nem véletlenül nem találod meg egy Alapító okiratban sem őket, mint közös tulajdon, mint ahogy a közös képviselőnek kulcsa sincs a postaládákhoz, hiszen azokban kizárólag a címzettnek szóló levelek vannak.
2019. nov. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vettem egyet és felfúrtam.
2019. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én simán vennék egyet és felfúrnám, párezer forintos tétel, nem nagy cucc.
2019. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!