Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 4 lakásos társasházban vettem...

4 lakásos társasházban vettem lakást, ki szeretném adni, kell a tulajdonosok hozzájárulása a kiadáshoz?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 10:47
 1/9 anonim válasza:
10%

Tehát akkor nem a tiéd, hanem valakivel közös tulajdon.

Elvileg kell, főleg ha a bérlővel szerződést írtok. Viszont Hallottam már nem egy történetet, hogy valaki kiadta és nem Szólt a tulajdonos társának.

2018. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az enyém a lakás a 4 lakásos társasházban ,és ki szeretném adni,ehez kell engedély a többi tulajdonostól?
2018. márc. 30. 11:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A társasház nem azt jelenti, hogy minden lakás közös tulajdon. Mindenki rendelkezik a saját tulajdonlású lakásával. Ezen felül vannak a közös tulajdonú részek.
2018. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%

Így értem. Nem kell.

Gondolj bele, ha egy panelban mindenkitől engedélyt kéne kérni.

#1 voltam.

2018. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy hasznosítja a saját ingatlanát ahogyan akarja!

Az egyikben pl. fogorvos van, a másikban ügyvéd, a harmadikban albérlő stb...

MAGÁNÜGY!

2018. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerepelhet a társasház közgyűlés által elfogadott szervezeti szabályzatában, hogy tilos az albérleteztetés, vagy olyan kikötés, hogy az új bérlőt el kell fogadtatni a közösséggel. Az USA -ban lakáseladáskor gyakran előfordul, hogy az új vevő személyét jóvá kell hagynia a lakóközösségnek! Bárkit nem engednek odaköltözni!
2018. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

ha a lakás a teljesen a tied, akkor nem kell.

Más kérdés, hogy egy ilyen kis közösségben illik a többieket tájékoztatni.

2018. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha e országban is kikérnék a többi tulaj bele-egyezését hogy kit engednek "betársulni" a házba.

Ha nem színes az új tag, akkor az biztos bérlőit is megválogatja /de extra engedély nem kell a kiadáshoz/.

2018. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!