Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Léphetünk ez ügyben valamit,...

Léphetünk ez ügyben valamit, vagy el kell tűrnünk?

Figyelt kérdés

Augusztusban költözünk be egy újépítésü (2018-as átadás) 1 szobás lakásba. Már akkor is észrevettük, hogy a szoba mindig hűvösebb pár fokkal a többi helyiségnél (az egyik fal a belső udvarra néz a másik pedig a lépcsőházzal szomszédos. Amikor jött a hűvös idő, egyből elkezdett párásodni az ablak a szobában és állandóan tiszta víz volt az ablak rámája és a párkány is, majd jött a penész. Lefújtuk szavóval, de újra kijött. Felhívtuk a tulajt, aki bunkón annyit felelt, hogy majd ad nekünk egy használati utasítást a lakáshoz. Eddig az ablak körül volt csak, de tegnap este a plafon egyik sarkában is észrevettük, ma reggel pedig megnéztem kíváncsiságból a szekrény hátulját, aminek az egész felülete penészes lett, vagyis a vadiúj szekrényt dobhatjuk a kukába. Hiába szellőztetünk és fütünk nem javul semmi, csak rosszabb, ráadásul barátnőm allergiás is rá. Csak azok a falak penészesek, amik a hideget kapják a másik oldalról. És más lakásoknál is ugyanez a helyzet ebben és a szoszédos lépcsőházban is.

Tudunk valamit lépni? Én szeretnék minél előbb elköltözni, viszont a kauciót nem akarom elbukni és ez kivitelezési probléma, nem pedig a mi hibánkból adódott. Abban a szobában csak este vagyunk, amikor alszunk a ruhaszárító is a a nappaliban van, ott pedig nincs ilyen probléma. Másnál is volt ilyen helyzet? Mit tudtatok tenni?



2019. nov. 17. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Az épület építtetőjének (beruházójának) kell reklamálni a kivitelezőnél, de minél előbb!
2019. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
A tulaj bunkó, de a kivitelezési hibáról lehet, hogy ő se tehet. Első körben páratartalmat mérnék. Valószínűleg magas, be kell ruházni egy párátlanítóra.
2019. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Maga a tulaj építtette a tömböt.

Holnap ügyvédhez megyünk mivel a szerződéssel is gondok vannak, ugyanis jelenleg szerződés nélkül vagyunk itt, de ugyanúgy fizetünk mindenért. És még a penész is, amire barátnőm allergiás így az a szoba lakhatatlan a számára.

A legjobb, hogy dolgoztam is ennek a társasháznak az építésénél, de nem gondoltam volna, hogy ilyen hanyagul csinálják meg.

2019. nov. 17. 16:28
 4/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Ez érdekes dolog. Emeleti lakás? Milyen fűtésrendszer van?
2019. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy csorog a víz az ablakon, nagyon magas páratartalmat jelez. Talán nem száradt még ki az épület.

Plusz a szoba két fala lehűlő felület és valószínűleg nem elég a szigetelés rajta.

2019. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 emeleti, gáz-cirkó fűtés. Az emeletünkön egy másik lakásban is ez a helyzet, és a szomszéd lépcsőházban is van egy ilyen eset.
2019. nov. 17. 17:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Vizes az épület. A legtöbb új építésű az. Be kell szerezni egy párátlanítót a szobába. Szárító ne legyen a lakásban, venni kell egyszárítógépet.
2019. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem állhat fenn, hogy még nem száradt ki az épület, hiszen tavaly lett átadva.

Gyanús nekem, hogy csak azok a falak penészednek, amik a külvilággal érintkeznek. Ezek után fennállhat a tervezési melléfogás is, azaz nem megfelelően vastag a fal. Hosszú huzavona lesz ebből...

2019. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!