Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Albérlet vagy lakás?

Figyelt kérdés
Május végén július elején érkezik az első babánk, viszont még mindketten szülőknél élünk. Költözzünk pár hónapra albérletbe, és ha márciusban összeházasodunk és felvehetjük a babavárót akkor költözzünk saját lakásba? Ugye min. 1 évre szokták a bérleti szerződést írni, ezért nem tudom pár hónapra odaadják e. Egyre jobban szorít az idő és párom is folyton azt mondja előbb legyen meg az esküvő körüli teendő. Január februárban meg elkezdhetünk babadolgokat beszerezni. De mondtam neki hogy nincs hova, előbb albi kellene és addig amíg még bírok költözködni. Anyósékhoz nem akarok majd szülni semmiképp. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?
2019. nov. 22. 17:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Jún elején érkezik bocsánat, csak elírtam.
2019. nov. 22. 17:34
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nézzetek ki egy olyan lakást, amit amúgy is megvennétek. Kössetek rá előszerződést, vagy valamit és addig is béreljétek. Ha megoldható, ez lenne a legjobb. Vagy bírjátok ki a szülőknél. Két költözés kisbabával... nem vállalnám be.

Persze kérdés, találtok-e addig valami megfelelőt, kicsit későn kapkodtok.

2019. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Védekezni kellett volna
2019. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Hazasodjatok most ossze, hétköznap a hivatalban, vegyetek fel a hitelt, mar nem is kell elkezdeni törleszteni, mire kellemetlen lenne terhesen költözni , túl vagy rajta.
2019. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ha márciusban összeházasodunk és felvehetjük a babavárót akkor költözzünk saját lakásba"


Egy lakástalálás, vásárlás, átvétel, javítgatás, berendezés nem 2 hónap, hanem minimum fél év, egy év.

2019. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Albérlet. A leírás alapján valószínűleg egy percet nem éltetek együtt, már úton a gyerek. Annak ellenére, hogy pl. az én szüleim így már közel 30 éve élnek szeretetben, a legtöbb esetben ez nem a hosszú házasság kezdete, így bele nem ugranék babaváróba, ami válás esetén olyan kamatossá válik gyerektől függetlenül(!) mint a huzat, aztán lehet marakodni, hogy ki vigye a drága személyi kölcsönt.


Szóval két évig albiznék, és esetleg utána szóba kerülhet a közös hitel. Így semmiképpen sem.

2019. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha két tini írta volna ki a kérdést...


Amúgy hány évesek vagytok? 18??

Mennyi pénzetek/megtakarításotok van?


(Valamiért azt érzem, hogy te csak szülni akarsz, a többit meg oldja meg a gyerek gyártója.)

2019. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért a babaváróval sietnék ha átgondoltátok és tènyleg ezt akarjátok. Ki tudja, hogy meddig tart majd ez a pénzosztás. Ha netán lassul majd a gazdaság és kell a pénz az államnak akkor ez is megszűnhet ám.
2019. nov. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az böki a csőrömet, amit 8-as is megjegyzett:

valószínűleg egy percet nem éltetek együtt, s már úton van a gyerek. És valószínűleg ennek az egésznek ő lesz a legnagyobb kárvallottja.

2019. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!