Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kérdés leendő lakótárs szerződ...

Kérdés leendő lakótárs szerződésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 szobás albérlet, amit én a saját nevemre kivettem 2 havi kaucióval és 1 havi lakbérrel.


A másik szobára szeretnék lakótársat találni, hogy későbbiekben 50-50%-ban fizessük tovább a költségeket. Ez nagyjából csak 1 hónap múlva lesz aktuális.


Nekem van 1 éves szerződésem a tulajjal, ami után a tulaj számlaképesen adózik.


Olyan kérdésem volna, hogy a leendő bérlő kivel köt szerződést? Mindenképp szeretném, hogy a leendő bérlő is letegyen 2 havi kauciót a szoba bérletével megegyező összeggel, és 1 havi lakbért. Viszont ami elvárható, hogy erről írjunk szerződést és kapjon is erről papírt a leendő bérlő.


Viszont a tulaj még sosem volt ilyen helyzetben, én sem.


Ennek a szerződéses útja hogy szól? A tulaj azt mondta neki fogalma sincs, de nem szeretne 2 szerződést, nehogy úgy tűnjön, hogy több jövedelme származik a lakásból, mint korábban és emiatt nehogy problémája legyen a jövőben.


Tehát a leendő bérlő kivel köt szerződést?



2019. nov. 24. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerződésmódosításnak hívják. Új szerződés a régivel megegyező szöveggel, csak belekerül a másik bérlő neve is.
2019. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De én már letettem a lakásért 300 ezer kauciót, úgyhogy nem lehet csak úgy egyszerű szerződésmódosítással megoldani.


Plusz:


"A bérlő tehát az lesz, aki a bérleti szerződést aláírja. Nincs akadálya annak, hogy többen írják alá a szerződést bérlői oldalról, ilyen esetben bérlőtársakról van szó. De ez eléggé ritka a gyakorlatban."

2019. nov. 24. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:

"De én már letettem a lakásért 300 ezer kauciót, úgyhogy nem lehet csak úgy egyszerű szerződésmódosítással megoldani."


Miért ne lehetne?


Másik lehetőség, hogy saját jogon kiadod albérletbe, amennyiben a jelenlegi bérleti szerződés ezt engedi.

2019. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Engedi, de nem akarom kiadni, mert vállalkozó vagyok.


És képletesen így jövedelemhez jutok, de maga a pénz a tulajnál landol.


Viszont nem akarok semmi féle bonyodalmat adózás miatt, hogy emiatt megbüntessenek esetlegesen.

2019. nov. 24. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kaució annak jár aki kiadja a szobát.

Ha a tulaj adja ki, akkor neki, ha te, akkor neked.

Viszont az egész lakás kauciója 300ezer és te azt már letetted, akkor 150ezret neked adjon oda az új bérlő.


Ezt úgy lehet leadminisztrálni, hogy papíron a tulajnak adja át, aki visszautal neked 150ezret.

Így marad a 300ezer a tulajnál és te is meg a másik is csak 150ezret fizettetek, ennyi a szobátok kauciója és nem feleltek anyagilag a másik károkozásáért.

A közös helységekben esett kárért együttesen feleltek (ha nincs meg a kár okozója), így fele-fele arányban vonódik le a kauciótokból.

2019. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!