Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakótárs kérdés: piti ügy...

Lakótárs kérdés: piti ügy vagy szóljak újra?

Figyelt kérdés

Már szóltam az illetőnek, ha megszáradtak a ruhái, vegye le a szárítóról. Mindketten egyetemisták vagyunk, ő hazamegy hétvégére, én nem. Én ekkor mosok. Órái után már nem jön haza, azaz itthagyta nekem a cuccait, szedjem le, ha kell a szárító.

Oké, nem egy nagy meló, nem tart sokáig leszedni, de neki se tartana. Szeretném, ha maradna a jó viszony, de nekem biztos nem lenne pofám, főleg, ha már megkértek, hogy a ruháim leszedését másra hagyjam.

(A szárító nem is közös, hanem a sajátom, csak megengedtem a használatot.)


2019. szept. 27. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha először fordult elő akkor felejtős. Ha többedszer akkor beb...od a sarokba cuccait.
2019. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A szárítódat elteszed a szobádba, a szobát bezárod és csak akkor veszed elő, amikor neked szükséges.

És nem azért az 5 percért, míg leszeded és hajtogatod más cuccát, hanem azért mert szarba veszi a jogos kérésed.

2019. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy elfelejtette, de lehet, hogy szarik rá. Csak annyit mondj neki, ha visszajött, hogy legközelebb szedje le a ruháit vagy vegyen még egy szárítót. Most csak rakd a ruháit az ágyára, hajtogatni nem kell.
2019. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Szárító be a szobába, ő meg vegyen magának. Ikeában kb. 1300 Ft. tököm szedegetné a más féknyomos gatyáit
2019. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Leszednem utoljára aztán bevagnam a szobájába úgy ahogy van.

Utána elraknam a szárítot.

2019. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

"nem azért az 5 percért, míg leszeded és hajtogatod más cuccát"


Én ezt megoldanám 15 másodperc alatt, és még csak nem is szólnék neki.

2019. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Én nem dobnám az ágyára a száraz ruháit (alighanem zárja a szobáját), hanem szép szóval ismét megkérném, hogy vegye tekintetbe a saját érdekeimet. Ha nem ér neki a szép szó, eltenném a szárítót, ahogy tanácsolták. Igyekezz ne összeveszni, hiszen lakótársak vagytok.
2019. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Csak hétfőn jön haza, nekem pedig kellene addig a szárító. Szóval vagy leszedem, vagy a székek karfáira teregetek. Összeveszni én se akarok, meg még feszült helyzetet sem, de 2 hete szóltam neki szépen, hogy megkérem, hétvégére legyen szabad a szárítóm.
2019. szept. 27. 17:42
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, most még szedd le az otthagyott ruháit és tedd le szépen. Ha a figyelmeztetés nem használ neki, akkor tegyél ellenlépést. Hét közben nem tudna mosni? Dehogy nem! Mosson úgy, hogy elutazása előtt megszáradjanak és szedje le őket.
2019. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedd este mosott, azaz a ruhái péntek reggelre megszáradtak, de leszedni nem szedte a ruhákat.
2019. szept. 27. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!