Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Cserélhetek zárat albérletben?

Cserélhetek zárat albérletben?

Figyelt kérdés

Kivettem egy lakást még nyár elején, akkor a tulaj adott egy darab kulcsot az ajtóban lévő zárhoz, viszont mivel ilyen mágneses szerű zár volt, így a legolcsóbb helyen is 5-6 ezer forint lett volna, ez szép és jó, de ennyiből (kicsivel többért) vettem egy zárat amihez járt 5 kulcs, így legalább ha kizárom magam akkor érte tudok menni szüleimnél lévő pót kulcsért.

Ezt megbeszéltem a tulajjal, azt mondta nyugodtan cseréljem ki, majd ha kiköltözök cseréljem vissza.


A probléma, hogy nagyon összevesztünk múlt héten, mivel a folyosón lévő konvektor nem működött, ezt jeleztem számára, de a szerződéssel jött hogy abban le van írva, hogy nem működik annak ellenére, hogy ígéretet tett annak kicserélésére.

Nagy huza vona után oda jutottunk, hogy kicserélte, viszont most követeli, hogy tegyem vissza a régi zárat, amihez csak 1 db kulcsom van. Viszont a vita után félek, hogy be akarna jönni a lakásba.


Megtagadhatom tőle, hogy visszacseréljem a zárat?



2019. dec. 21. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább keresnék másik albérletet. Ilyen idióta főbérlővel nem lehet mit kezdeni. Benne van a pakliban, hogy be akar járni hozzád, azért akarja, hogy visszacseréld a régi zárat. De ezt nem teheti meg, az magánlaksértésnek számít. Megtagadthatod a vissza cserét, de akkor szerintem számíts arra, hogy tovább fog kukacoskodni, ezért írtam, hogy inkább menj el onnan.
2019. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%

Akkor tehát nem is az a kérdés, hogy cserélhetsz-e zárat, hiszen már lecserélted.


A régi zár visszaszerelése szakipari munka, amire nem vagy köteles időt fordítani, úgyhogy ha azt akarja, hogy vissza legyen cserélve, hívjon lakatost és csináltassa meg vele, ezt nyugodtan mondhatod neki. Meg azt is, hogy kérsz pótkulcsot is - amit majd visszaadsz neki, amikor kiköltözöl.

2019. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Jogilag amít béreled a lakást, addig olyan zárat használsz, amilyet akarsz, a tulajdonosnak ebbe semmi beleszólása, az egyetlen kikötés, hogy ha kiköltözöl, vissza kell tenni az eredetit.

Emellett ha a tulajdonos bemegy a bérelt lakásba az engedélyed nélkül, az magánlaksértés, amiért fel lehet jelenteni!


A helyedben megtagadnám a zárcserét, de közben sürgösen keresnék másik lakhatási lehetöséget.

2019. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

ma 11:57-es: láthatólag nem fogtad fel a kérdés lényegét!

A kérdezönek nem az a baja, hogy nincs elég pótkulcs az eredeti zárhoz, hanem hoyg a tulaj be tud menni a lakásba bármikor.

2019. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Jogod van zárat cserélni; a tulajdonos nem követelhet szabad bejárást az otthonodba.


De megint eljutottunk oda, ahová a magyar törvények miatt a bérlő-bérbeadó vita mindig eljut: mivel a tulajdonos bármikor indok nélkül felmondhatja a szerződést, ezzel sakkban tart téged, úgyhogy vagy úgy táncolsz, ahogy ő fütyül, vagy lakhatsz másutt.

2019. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!