Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben zárat cserélhetek?...

Albérletben zárat cserélhetek? Milyen gyakran látogat a tulaj?

Figyelt kérdés

Első albérlet lenne a számomra és ezekkel nem vagyok tisztában.

A zár csere nekem azért lenne fontos hogy amikor nem vagyok otthon ne menjen be a tulaj hisz akkor már az én cuccaim értékeimmel lesz tele a lakás... A "látogatás" azért érdekelne mert ismerősöktől hallottam hogy megbeszélt időpontban jöhet a tulaj de volt olyan akinél aggódva mentek minden héten...hogy a normális?



2018. dec. 29. 15:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lecserélheted.

Ha elmész, visszarakod a régit.

2018. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%

„A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot, valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint évente több alkalommal - a bérlő szükségtelen háborítása nélkül - ellenőrzi. A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles; ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény, illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén.”


A heti „látogatás” szerintem kimeríti a zaklatást...

2018. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Engem így látatlanban nem zavarna ha akár hetente jön csak ott legyek ez a lényeg... erősen rend mániás vagyok, nem szeretem ha valami szét szórt. Kollégiumban is képes voltam mindenki helyett pakolni csak rend legyen. A cuccaira még szép hogy vigyázok szinte az enyémek is lesznek hisz mindent bérlek ami ott van. Egyedül engem a zár ami foglalkoztat rosszul vagyok ha valaki hozzá nyul bármimhez... vagy csak ha valamin észre veszem hogy ott volt bele gondolok és rosszul vagyok...
2018. dec. 29. 15:21
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, mi áll a szerződésben, hogy egyezel meg a bérbeadóval. Itt majd sokan azt fogják neked válaszolni, hogy persze, jogilag megteheted. Viszont ha a bérbeadód nem egyezik bele, és te mégis kicseréled, akkor a bérbeadó felmondhatja a szerződést, te kereshetsz másik lakást. A bérbeadó előzetes egyeztetés után bemehet a lakásba. Ha ennyire nem bízop benne, hogy azt feltételezed, hogy bejárkál távollétedben a tudtodon kívül, akkor inkább keress másik albérletet. Hosszú távon mindkét fél számára jobb, ahol a bérlő és bérbeadó kölcsönös bizalom alapján együtt tudnak működni.
2018. dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem az hogy nem bízok benne csak komfortosabb hogy tudod hogy ide csak én mehetek. Telefonban normális volt, viszont utólag jutott eszembe erre rá kérdezni hétvégén pedig nem akarom zavarni.
2018. dec. 29. 15:25
 6/20 anonim válasza:
67%

„Ha ennyire nem bízop benne, hogy azt feltételezed, hogy bejárkál távollétedben a tudtodon kívül, akkor inkább keress másik albérletet.”


Kettes vagyok, zárcserével kell kezdeni, mert a bérbeadók 90%-a bejárkál, ha nem vagy otthon, pedig ehhez semmi joguk.

2018. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

én ugy vagyok vele hogyha már 3 havi kauciót le teszek neki meg kis millió munkát igazoló papírt, akkor ennyit engedjen meg hogy zár csere legyen.

Nekem ez olyan mintha egy betörő járkálna a házba amíg én nem vagyok otthon.

Első körben én adok neki többet anyagiakban hisz ahhoz is kell bizalom hogy a kauciót oda adom neki hiába mindent le papíroztunk.

2018. dec. 29. 15:40
 8/20 qkker1 ***** válasza:
100%
Én mindenhol lecseréltem a zárat, kitudja, maradt-e kulcs a volt bérlőnél, és a tulaj se járkáljon be. A szerződésemben mindig az volt, hogy havonta egyszer , előre egyeztetett időpontban köteles vagyok beengedni.
2018. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell kérdezni, azonnal kiderül, hogy be akar-e járkálni. Az se jó ómen, ha pár cuccát ott tárolja, ne egyezz bele, van elég bérbeadó, és egész sok csak nevetne a kérdésen, és fel se merülne benne, hogy más otthonát bármire is használja.
2018. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

A bérlő-bérbeadó mindenképp egy bizalmi viszony. Én már adtam ki lakást, de soha nem jutott eszembe bemenni, ha a bérlő nem volt otthon, mivel az -jogosan- az ő otthona! Kivétel persze a szükséghelyzet, de akkor is értesíteni kell a bérlőt.

A 90%-os bejárkálással nem értek egyet, én 10 év alatt egyszer sem léptem be a lakásba a bérlő jelenléte nélkül.

A zár lecserélése mindenképp olyan dolog, ami a tulajdonos jogait csorbítja, tehát meg kell vele beszélni. Amennyiben nem bízol a tulajban, eleinte tegyél apró csapdákat a lakásba: cérnaszál a bejárati ajtóra, kamera, stb. Így megállapíthatod, mikor lép be valaki az engedélyed nélkül.

2018. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!