Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miskolci alberlet piac hogy...

Miskolci alberlet piac hogy all jelenleg?

Figyelt kérdés
Emelkedtek a lakasarak itt is, mint szinte mindenhol, de az erdekelne, hogy az alberletek utan ugyanugy van e kereslet ezek mellet az arak mellett is, mert hat azok is emelkedtek. Egy pelda, 13 millioert hirdetnek egy 3 szobas lakast, amit elvileg 100 ezerert kiadtak az elmult evben. Ha lealkudom mondjuk 11,5-12-re, akkor ez egy egesz korrekt befektetes lenne. A lakas az Avason van, egyetemhez kozeli reszen. Mennyire valoszeru ez az ar, hogy ennyiert is kivennek esetleg egyetemistak?

2020. jan. 2. 22:40
1 2
 11/14 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Havi 70ért bérlek egy 50+4nmes 2 szobás lakást a belváros szívében. Rezsi még 20e. 100ért te nem fogsz kiadni semmit az avason.

Egyetemistákkal meg ne számolj, jelentősen csökkenni fog a létszám, és a kolik már most is kb üresek

2020. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

10: De az államkincstár nem fizeti ki kápéban, ha jól tudom, tehát a bankszámládra fogod megkapni végezetül. Onnan meg levenni pénbe kerülz. Tudom, váltsak bankot. De az van, hogy nekem ez megfelelő, mert a másiknál meg az utalásokért számolnának fel díjat.

11: Miért fog csökkenni a számuk, ezt kifejtenéd? Köszi

2020. jan. 3. 20:38
 13/14 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Ha postán veszed akkor csak kp-t adhatsz és abban is kapod vissza


Az érettségi szigorítások a vidéki egyetemet érintik leginkább. Most kaptunk egy év haladékot hogy mégsem kell, de az egyetem pánik módban van. Nyíltnapra 2x akkora keret volt most, rengeteg diákcsalogató programot szerveztünk, kiküldtek minket középiskolákba kampányolni stb.

Az eddig felvételt nyertek több mint fele nem felelt volna meg az új felvételi követelményeknek (tudom mert nekem kellett a jelentést megcsinálni).


Plusz egy másik fenyegetés is lebeg az egyetem felett. Az nyílt titok hogy össze akarják vonni a vidéki egyetemeket, ne képezzenek egy régióban többen ugyanazt.

Mivel nem fideszes nyert nálunk a polgármester választáson így lehet egy kis büntire számítani ilyen formában.


Eddig voltak a konkrétumok és a belső pletyka: konkrétan több kart valamint részkarokat veszíteni fogunk.


De lehet mi jövünk ki jól, és hozzánk csapnak máshonnan képzéseket, nem tudni. Mindenesetre izgalmas év áll az egyetem előtt

2020. jan. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Zolik@@ válasza:

Vételárhoz nyugodtan dobj még 1-1,3milliót legalább, vagyonszerzési illeték/földhivatal/ügyvéd/berendezés, ha meg lelakott, akkor 1,5-2 milla pluszban.

Persze lehet putri bútorokkal ügyeskedni és berendezni, de az soha nem fog 100kért menni, adózásról (100-ból kb 86 marad nálad) nem is beszélve, NAV bármikor elkezdhet "körbenézni", mert az albérlő felnyom, szomszéd felnyom stb. Egyetemisták miatt 4-5-6hét üresen futás mindig benne van, meg kismillió egyéb dolog.

Ha van 14-15 milliód hitel nélkül úgy megérheti belevágni, de akkor is csak 5év+ra, hitellel meg kb 10év+ időtávra.

2020. jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!