Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözési időre kell albérle...

Kiköltözési időre kell albérleti díjat fizetni?

Figyelt kérdés

Január 31-ig szól a határozott idejű szerződésem, havonta fix összeget fizetek az albérletért, plusz a rezsi.

Viszont kiköltözésre kaptam +7 napot, tehát a kulcsokat február 7-ig kell legkésőbb visszaadnom. A szerződés úgy fogalmaz, hogy legkésőbb február 7-ig kell visszaadnom a lakást. (Január 31-ig szól a határozott idejű albérleti szerződés)

A kérdésem az, hogy azokra a napokra, amíg februárban benne lakok, kell albérleti díjat fizetnem?

Tehát ha február 7-én jelentkezek ki, akkor 7/28-ad részét a havi albérleti pénznek még ki kell fizetnem? Vagy ez a 7 nap "ajándék"?

Erre vonatkozólag nincs semmi a szerződésben.

Ha megkérdezném a tulajt valószinűleg azt mondaná, hogy ki kell fizetni, de mit mond a törvény? Tudom, bele kellett volna venni a szerződésbe, de így, hogy nincs benne mi az irányadó?


2020. jan. 19. 20:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez megegyezés kérdése. Én még hónapokig ott tároltam a cuccaimat, mert megengedték. Ha nem engedték volna meg, valószínű kidobom a kukába, egy valag ruhát és edényt, mert nem volt hol tárolnom, vagy bérlek egy kisebb raktár területet.
2020. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
52%

Van már új albérlőd ?

Ha neki megfelel a nyolcadikai költözés akkor ne hóberkodj azzal a hét nappal.Ha nincs akkor pláne.

És a jövőben hagyd ki ezt a hülyeséget a szerződésből!

2020. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!