Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlő kutyát fog hozni a...

Az albérlő kutyát fog hozni a házba. Milyen pontokat rögzítsek szerződésben?

Figyelt kérdés

Az albérlethez nagy kert is tartozik, ahol megengedett az állattartás, és most az egyik lakó szeretne kutyát tartani. Szerintem írok arról is papírt, hogy tisztázzuk, hogy mik a kötelességei. Mit érdemes beleírni?

Eddig ezek jutottak eszembe:


- A kötelező oltásokat és chipeléseket beadatja a kutyának

- Ha a kutya kárt tesz valamiben, a gazdáját terheli a felelősség

- A kutya után rendet tart, a kakit nem hagyja szét az udvaron, és ha összepiszkolja a járdát vagy bármit, akkor takarít utána

- Megfelelő körülmények között tartja és betartja az állatkínzásról szóló törvényeket

- Ha felmondja a bérleti szerződést akkor a kutyát is viszi magával


Szerintetek milyen probléma merülhet még fel? Mit érdemes beleírni?

Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 20. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
A többit a kutyával beszéld meg,hogy akkor is bengedjem a bérleménybe,ha csak úgy be akarsz osonni,ha nincs itthon .
2020. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha ki nincs otthon?

Ennek a "poénnak" nem nagyon volt értelme.. :)

2020. jan. 20. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A kötelező oltásokat és chipeléseket beadatja a kutyának"


Ebbe neked semmilyen beleszólásod nincsen.


"Megfelelő körülmények között tartja és betartja az állatkínzásról szóló törvényeket"


Ebbe szintén nincsen beleszólásod, hogy milyen körülmények között tartja.


Én értem, hogy mit akarsz ezzel. Viszont a kutyához neked semmi közöd. Az a gazdája felelőssége, hogy betartsa az állattartásra előírt szabályokat, nem a tiéd.


Neked egyedül azzal kell foglalkoznod, hogy ha a kutya kárt okoz az ingatlanban, vagy valamilyen ingóságban, akkor annak az értékét a bérlő haladéktalanul megtérítse neked.

Erre viszont különös figyelmet fordíts. Mint bérbeadó volt már dolgom kutyásokkal. Valamiért akik kutyát tartanak hajlamosak telibeszarni az ingatlan állagmegóvását.

Magyarán szemrebbenés nélkül elnézik ha a kutya elkezdni szétrágni a kerti bútort, vagy éppen fél talicska iszapot ken szét a bejárati ajtón ugrálva (közbe persze szét is kaparja az ajtót)

Mondjuk az más kérdés hogy az ilyen negatív "élmények" miatt nálam már évek óta kizárt, hogy kutyás vegye ki az ingatlant.

Viszont ha jót akarsz magadnak akkor kiadás előtt mindent körbefényképezel (égetett dátummal), nehogy ne akarjanak majd fizetni az okozott károkért.

2020. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor minden felelősség az övé, például az oltásokat tekintve? Arra gondolok, hogy ha kiszalad az utcára, és megharap valakit, és nincs beoltva, akkor sem számít, hogy az én házamban lakott, mert ő a gazdája?


Köszi a segítséget!

2020. jan. 20. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem csak a károkozásra vonatkozó dolgokat, a többi nem a te problémád. Mondjuk én macskás vagyok, amikor albérletet kerestem, két lehetőség volt: Vagy kizárt a macsek, vagy jöhet. Ahol engedték, semmilyen "szabályt" nem rögzítettek ezzel kapcsolatban. Hozzáteszem, meglepően könnyen találtam így is lakást, mondjuk, az is hozzátartozik, hogy olyannal nem is próbálkoztam, ahol a hirdetésben ki volt hangsúlyozva, hogy háziállat nem jöhet.
2020. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2020. jan. 26. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!