Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nem tudok lakást venni...

Ha nem tudok lakást venni magamnak, akkor nyugdíjasként is albérletben fogok majd tengődni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 2. 17:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Higyan lehet akbi mellett lakást venni?"

Tudod van az a bizonyos takaró!

Az igényeket és a lehetőségeket össze kell hangolni.

Vagy az igényt kell visszavenni, vagy a lehetőséget megtoldani.

2020. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#11

Mai Magyarországon, ahol létminimum fölött lehet keresni, ott az albérlet-árak is akkorák, hogy az ember nincs előrébb.

Ha nem ott laksz, de ott dolgozol, akkor meg az utazásra bas.zod el ugyanazt a pénzt.

Albérletben lehetetlen félretenni, hogy abból pár év múlva lakást vegyél.

Hiába a takaró....

2020. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Albérletben lehetetlen félretenni"

Lehetetlen nincs, csak tehetetlen.


Nem mondom, hogy egyszerű, de bizony megoldható.

Ha nekem sikerült akkor bárki meg tudja csinálni.

És nem, nem a levegőbe beszélek.


Soha semmiféle támogatást nem kaptam szülőktől (egyiket "még" a másikat meg "már" nem ismerem), de ettől függetlenül a saját életemet tudtam (és nektek is tudni kell) úgy alakítani, hogy a saját igényetek-lehetőségeteknek megfelelően haladjatok.

De ehhez nagyon-nagyon kell "akarni" és tenni is!

Ha nem marad a hónap végén "tartalék" akkor nagyon komolyan át kell nézni a számlákat, költségeket és a bevételeket is.

El kell dönteni meddig tart az az életciklus, amíg semmi nem számít és "kiéled" magad majd jön az, hogy elkezdesz haladni (persze ez sokszor kínkeserves).


Ha a kiadásaitok az értelmes határokon belül vannak normális étkezéssel (nincs cigi, ész nélküli pia, egyéb felesleges kiadás) és nem marad tartalék akkor a bevételi oldalt kell növelni akár másodállás/maszek vagy tanulással/továbbképzéssel. Persze ez nem megy egyik napról a másikra.


Én húszas éveim elején már dolgozva, jó néhány átbulizott nyár (ősz-tél-tavasz) után érettségivel a zsebemben jöttem arra rá, hogy abból ami van ennyit lehet kigazdálkodni ("munkásszállót" mert albira nem futná). És ez így nem maradhat.


Azóta folyamatosan képzem magam, elvégeztem munka mellett egy főiskolát, majd egy msc-t. De ezek mellett folyamatosan maszekoltam (technikusi szintű bedolgozást, szerkesztést). Vért izzadtam, de lett eredménye.

Ma máshogy nem lehet, vagy kimész külföldre és ott fogsz szenvedni. Ha jó szakmád van akkor sokkal könnyebb itthon is, kint meg pláne.

2020. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Albérletben lehetetlen félretenni, hogy abból pár év múlva lakást vegyél."


Ott kezdődik a probléma, hogy mindenki 1-2 év alatt akarja megkeresni egy lakás/ház árát.

Bármilyen hihetetlen szüleink sem ennyi idő munkájával rakták össze a pénzt rá.

2020. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!