Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Törvény tiltja a saját erkélye...

XxMisTeRiOxX kérdése:

Törvény tiltja a saját erkélyen való dohányzást?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk be a jelenlegi albérletünkbe,és mivel én dohányzom,mindenképp erkélyes lakást választottunk!Első este már meg is lettem fenyegetve,hogy ha mégegyszer rágyujtok az erkélyemen,fel leszek jelentve! A tulaj a lakásban tiltotta meg a dohányzást(ami alapvető nálam is), de az erkélyen nem! Viszont ma olvastam egy tájékoztatást,miszerint a 39/2013.(II.14.) Korm.Rend. értelmében dohányozni kizárólag az épülettől 5 méterre lehetséges! Természetesen bele tartozik a lakások erkélyein,a lakások belső légterében valamint a közös területeken tilos a dohányzás! Kérdem én, ilyen van ? Mármint teljes egészében tiltható a dohányzás? Sétáljak le a 3.ról-4.ről az utcára cigizni? Csak mert ahol eddig laktunk nem volt ilyen probléma,az erkélyen dohányozhattam. Mit lehet tenni dohányos szemszögből ez ügyben?

2020. febr. 28. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Sajat erklyeden azt csinalsz ami akarsz. Ha a tulaj megengedte akkor hajrá.
2020. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Én a hivatkozott 39/2013. (II. 14.) Korm. rendeletben semmi olyasmit nem találtam, amit írtál, lehet másikról van szó. Érdemes amúgy a társasházi szerződést felcsapni hogy abban mi van, de mindketten (mármint a szomszéd és a főbérlő) is indíthat birtokvédelmi eljárást, szomszéd mert füstölsz, főbérlő mert nem hagy téged élni a szomszéd.

De mint dohányos nagy félelmem ez, hogy a kis pénzemből veszek egyszer valami lyukat és ilyen szomszédaim lesznek. Ahol most vagyok is próbáltak egyszer beszólni, de pont olyan időpontokat lőtt be a nagy füstölésekre, amikor gyakorlatilag üres volt a lakás.

2020. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Olyan hogy főbérlő nincs, tulajdonos van.

Nem kell dohányozni ne ez legyen már olyan agy probléma azért.

2020. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
igen ott dohányzol ahol lehet pl kijelölt helyen az erkély nem az , nem dohányzok orra érzékenyebb . költözz oda ahol mindent lehet
2020. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Itt nem az a kérdés hogy lehet-e, nyilván lehet.

De ha a más füstje bemenne a te lakásodba, az téged is nagy mértékben zavarna.

2020. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos nem, nem tiltja, a saját ingatlanod erkélyén dohányozhatsz, mert magántulajdon.

Ha albérlet, akkor a tulaj gondolom megtilthatja, hogy az ő magántulajdonában dohányozz, de az állam nem.

2020. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

3-as,

nem jól tudod, mert van tulajdonos, főbérlő és albérlő is.

Tulajdonos: nevén van az ingatlan, tulajdoni lapja van.

Főbérlő: Kiveszi a tulajdonostól bérbe, több szobával, de akár csak egy szobával is.

Albérlő: A főbérlő által bérbe vett egyik (akár több) szobát, egy szoba esetén egy ágyat bérbe vesz a főbérlőtől. Általában ezt a tulajdonos nem szokta megengedni és a szerződésbe így foglaltatja bele azzal, akinek kiadja.

Ez a megoldás inkább a háború után volt divatban, amikor az ingatlan a tanácsé volt, kiadta bérbe egy családnak - a főbérlőnek-, aki egy szobát tovább adott az albérlőnek.

Maga a megnevezés adja a küldetését, funkcióját.

2020. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Erkélyen dohányozhatsz, de ettől függetlenül én letenném a cigit. Mindenkinek jobb lesz. Tüdődnek, pénztárcádnak, szomszédodnak, kocsid fényezésének...
2020. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
tökéletesen felszáll a cigifüst a feletted lévő lakásba.. Nagyon irritáló tud lenni egy nem dohányosnak, hogy más undorító cigifüstjét kell szagolgatnia. Mit szólnál ha ő meg eláztatna titeket naponta cserébe?: )
2020. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Magyarul nem szeretnéd hogy a te lakásod dohányszagú legyen, ezért bebüdösíted másét..
2020. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!